گوناگون

هلی‌کوپترهای ترسناک روسیه در راه ایران+ عکس

هلی‌کوپترهای ترسناک روسیه در راه ایران+ عکس

پارسینه: پس از نهایی شدن ورود جنگنده‌های سوخو ۳۵ به ایران حالا صحبت‌ از پیشرفته‌ترین هلی‌کوپترهای نظامی چون میل ۲۸ و کاموف ۵۲ به میان آمده است.

هنوز زمان زیادی از اعلام خبر نهایی شدن ورود جنگنده‌های سوخو ۳۵ به ایران نگذشته است که برخی رسانه‌ها از آمدن احتمالی برخی هلی‌کوپترهای ترسناک روسیه ، چون میل ۲۸ و کاموف ۵۲ به ایران خبر می‌دهند.

میل ۲۸ و کاموف ۵۲ که از پیشرفته‌ترین هلی‌کوپتر‌های تهاجمی روسیه هستند، شاید به زودی در یک برنامه «تولید مشترک» به نیرو‌های نظامی ایران بپیوندند.این هواگرد‌های نظامی پیشرفته چه مشخصاتی دارند؟


اتحاد جماهیر شوروی در اواسط دهه ۱۹۷۰ میلادی دنبال ساخت هلی‌کوپتری بود که نقاط ضعف میل ۲۴ هایند را نداشته باشد. در آن دوران دو کمپانی کاموف و میل به صورت همزمان وارد عمل شدند که نتیجه آن در دراز مدت به ساخت هلی‌کوپتر‌های میل ۲۸ و کاموف ۵۲ رسید.

نسخه‌های اولیه‌ای که کاموف ساخت هلی‌کوپتری تک سرنشینه بود که به ظاهر برتری قابل توجهی نسبت به میل ۲۸ دو سرنشینه داشت، اما تجربه حضور در میدان نبرد مشخص کرد که در نهایت هلی‌کوپتر دو سرنشینه کارایی بهتری دارد و همین موضوع به ساخت ساخت کاموف ۵۲ انجامید.هلی کوپترهای روسیه به ایران می آیند

در ادامه توضیحات هلی‌کوپترهای ترسناک روسیه ، کاموف ۵۲ با پروانه‌های اصلی خاصش و بیشینه وزن برخاست ۱۲ تن می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت برسد و ۴۶۰ کیلومتر برد عملیاتی دارد. این پرنده تهاجمی یک توپ ۳۰ میلی‌متری مجهز است و میزان قابل توجهی سلاح در زیر چهار جایگاه نصب شده زیر بالچه‌هایش حمل می‌کند.

میل ۲۸ مجهز به یک پروانه اصلی ۵ پره و ملخ دُمی است. جنس پره‌های اصلی از مواد کامپوزیت با سر تیتانیومی است گفته شده که می‌تواند برخورد گلوله‌های ۳۰ میلی‌متری را تحمل کند. این هلی‌کوپتر هم یک توپ تهاجمی ۳۰ میلی‌متری به عنوان سلاح اصلی و دو بالچه کوتاه هر یک با ۲ آویزگاه حمل سلاح در دو سوی بدنه در زیر محفظه موتور‌ها دارد.

ساخت هلی کوپترهای جنگی در روسیه

ارسال نظر

 • ناشناس

  روزبروز از سفره مردم زده میشه و به قدرت نظامی کشور اضافه! بنیه دفاعی خوبه ولی وقتی پشته جبهه خالی بشه ارتش تا بن دندان مسلح شوروی هم نتوانست جلوی فروپاشی نظام سوسیالیستی شوروی رو بگیره!

 • رزمنده

  مهم کشورداری درسته اگرکشوری دشمن تراشی نکند نیاز نیست ازدهن مردمش بگیرد وسلاح های قدیمی روسیه را بحرد ماخودمان توان تولید همه نوع سلاحی داریم اگه جوانان را در کارها شراکت دهیم واز توان آنها جهت آبادی کشور استفاده کنیم.در طی ۱۰سال به بهترین کشورها تبدیل می شدیم

 • ایرانی

  به زودی... مستشاران روسی در ایران به بهانه ساخت سلاح

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار