گوناگون

موتورسیکلت‌های برقی جایگزین موتورهای آلاینده پایتخت می شوند

موتورسیکلت‌های برقی جایگزین موتورهای آلاینده پایتخت می شوند

پارسینه: ۵۰۰ هزار موتوربرقی جایگزین موتورهای آلاینده پایتخت می‌شوند

خبرنگار: عطاالله اشرفی اصفهانی- پارسینه | رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد تلاش شهرداری تهران برای ورود موتورسیکلت‌های برقی به خیابان‌های پایتخت توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پارسینه به نقل از حجت الاسلام و المسلمین آقامیری در گفت‌وگو در مورد اجرای طرح موتورسیکلت‌های برقی در تهران با بیان اینکه شهرداری برنامه دارد که ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی را جایگزین موتورسیکلت‌های آلاینده کند، گفت: بر این اساس شهرداری تسهیلات خرید موتورسیکلت برقی را ارائه می‌کند که در حال رایزنی با بانک‌ها هستند.

وی با بیان اینکه باید تمهیداتی اندیشیده شود تا خرید موتورسیکلت برقی برای شهروندان سهل الوصول باشد، افزود: نباید خرید موتورسیکلت باری بر دوش خانواده‌ها باشد. البته هنوز برنامه آن نهایی نشده است اما تسهیلاتی فراهم خواهد شد که شهروندان بتوانند موتورسیکلت‌های برق ی را جایگزین موتورهای آلاینده‌شان کنند.

آقامیری با بیان اینکه اول باید برای «پیک‌های موتوری» که فعالیت‌شان نیاز به مجوز شهرداری دارد این موتورسیکلت‌های برق ی را فراهم کنیم و بعد از آن تسهیلات به مردم داده شود که در مرکز شهر با موتورسیکلت رفت و آمد می‌کنند، اظهار کرد: موتورسیکلت سواران باید مجاب به خریدن موتور برقی شوند و بعد از آن می توانیم محدودیت‌هایی را در مورد تردد موتورهای آلاینده ایجاد کنیم. مثلا اعلام کنیم که در محدوده مشخص فقط تردد با موتورسیکلت برقی امکانپذیر است و در صورت استقبال شهروندان می‌توانیم محدوده را افزایش دهیم.

فعالیت ۱۰۰ هزار موتورسیکلت در محدوده مرکزی تهران

وی با بیان اینکه در حال حاضر تخمین زده شده است که ۱۰۰ هزار موتورسیکلت در محدوده مرکزی شهر فعال هستند، افزود: این موتورسیکلت‌ها پیمایش زیادی داشته و به دلیل ساختار موتور آلایندگی زیادی دارند که باید تبدیل به موتورسیکلت برقی

شوند، اما در ابتدا باید تسهیلات به دارندگان موتورسیکلت‌های آلاینده داد و بعد محدودیت ایجاد کرد. چرا که معیشت بسیاری از مردم در گروی فعالیت موتورسیکلت‌ها است و نباید معیشت آنها را دچار مشکل کنیم.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که تسهیلات برای خرید موتورسیکلت برقی از چه محلی تأمین می‌شود؟ گفت: قرار است این تسهیلات از سوی بانک‌ها تامین شود که با برخی از بانک‌ها صحبت‌های اولیه انجام شده تا حواله خرید موتور برقی از سوی بانک صادر و به شرکت موتور ساز تحویل داده شود و بعد از آن نیز موتورسیکلت برقی در اختیار دارندگان موتورسیکلت‌های آلاینده قرار گیرد تا این موتورها از رده خارج شود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  آلایندگی مال موتور سیکلت نیست مال این همه ماشین چهارچرخ هست که ترافیک ایجاد می‌کنن تو سطح شهرها و باعث آلودگی هوا میشن موتور بدبخت ندترافیک داره ن این همه فرسودگی بیخودی به موتور سیکلت گیر ندین جلوی اینهمه چهارچرخ هر روز تولید شده رو بگیرید که روزانه هزاران دستگاه ملت خریداری می‌کنندو تک سرنشین درون خیابانها جولان می‌دهند و ترافیک کیلومتری ایجاد می‌کنن وگرنه موتور سیکلت بهترین وسیله نقلیه در کشورهای پیشرفته و قانون مدار هست چین و تایلند تایوان اروپا نگاه کنید بهترین وسیله نقلیه درون شهری و حتی برون شهری موتور سیکلت هست پرچم موتور سیکلت بالا بوده و هست و خواهد بود جای گیر دادن به فرهنگ سازی و درست استفاده کردن از موتور سیکلت های بروز رو باز کنید (( تنها کاری که می‌کنید کارخانه موتورسیکلت طرح هندا ۱۲۵ رو تعطیل کنید که باعث مرگ میلیونها نفر شده ن ترمز دارن ن تنه ن قیافه و آلودگی بسیار )) وگرنه بقیه موتور سیکلت های جدید بروز شدن و همگی با انژکتور کیفیت بالا تولید میشن و تنظیم کامل آلایندگی هستن یاحق

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار