گوناگون

وای فای ابزار جدید هکرها برای کنترل هواپیما

وای فای ابزار جدید هکرها برای کنترل هواپیما

پارسینه: کارشناسان عرصه امنیت پرواز می گویند:با افزایش میزان اتصال هواپیماها به اینترنت، احتمال حملات هکرها و در دست گیری کنترل هواپیما با استفاده از فناوری های مختلف افزایش می یابد.

به گزارش پارسینه ، هکرها با استفاده از فناوری WiFi که در اختیار مسافران هواپیما قرار می گیرد، می توانند کنترل پرواز را در اختیار بگیرند.

بر اساس گزارش دفتر پاسخگویی دولت ایالت متحده، هواپیماهای جدید به طور فزاینده ای به اینترنت متصل هستند و این اتصال به طور بالقوه می تواند امکان دسترسی غیرمجاز از راه دور به سامانه ناوبری هواپیما را فراهم کند. گزارش دفتر پاسخگویی به این واقعیت اشاره دارد که تجهیزات الکترونیکی درون کابین خلبان به طور غیرمستقیم و از طریق آدرس های IP مشترک به شبکه های کابین مسافران متصل هستند. اتصال بین سامانه های قابل دسترسی توسط مسافران و تجهیزات ناوبری هواپیما توسط چندین دیوار آتش، تحت نظارت قرار دارد، با وجود این متخصصان فناوری اطلاعات معتقدند دیوارهای آتش مانند سایر نرم افزارها، کاملا مصون از خطر نیستند.

نفوذ به دیوارهای آتش و دسترسی به کنترل تجهیزات ناوبری کار ساده ای نیست، اما در جریان تلاش وزارت هواپیمایی فدرال و خطوط هوایی برای نوسازی تجهیزات هواپیماها با استفاده از فناوری های مبتنی بر اینترنت، مهاجمان نقاط آسیب پذیر جدیدی را شناسایی می کنند که امکان اجرای حملات را در اختیار آن ها قرار می دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار