گوناگون

هیجان گردشگری در بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشگین شهر

هیجان گردشگری در بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشگین شهر

پارسینه: بزرگترین پل معلق خاورمیانه نوروز 94 افتتاح شده و فرصتی برای گردشگران فراهم می شود تا از ارتفاع 80 متری نظاره گر زیبایی های دامنه های سبلان شوند.

به گزارش پارسینه ؛ فرماندار مشگین شهر روز یکشنبه در حاشیه بازدید از این پروژه ملی به خبرنگار ایرنا گفت: پل معلق مشگین شهر به طول 325 متر ، عرض دو متر و ارتفاع 80 متر از بستر رودخانه خیاوچایی یکی از طویل ترین پل های منطقه خاور میانه است.

ابراهیم امامی افزود: این پل در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی احداث می شود و تاکنون برای احداث پل و تاسیسات جانبی آن بیش از 400 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: سازه این پل توسط کارشناسان داخلی و مهندسان منطقه اجرا می شود و دانش ساخت آن بومی می باشد.

او اظهار کرد: عملیات احداث این سازه از حدود 10 سال قبل آغاز و به دلیل مشکلات مالی و شرایط اقتصادی موجود در کشور به حالت تعلیق درآمده بود.

امامی گفت: با پیگیری های مسوولان و همت مهندسان بومی از چندی پیش عملیات اجرایی پل دوباره کلید خورد.

وی افزود: منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی شامل زمینی به مساحت یک هزار و 300 هکتار است و بزرگترین پروژه گردشگری استان اردبیل است.

این مجموعه گردشگری شامل تالارهای پذیرایی ، سوئیت های اقامتی ، سایت بالن سواری و ورزش های هوایی ، رستوران گردان و بازارچه صنایع دستی ، شهربازی و دیگر امکانات مختلف تفریحی و خدماتی است.

شهرستان مشگین شهر با جمعیتی بالغ بر 155 هزار نفر در 85 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.این شهرستان که در دامنه سبلان قرار دارد در خود جاذبه های بدیع طبیعی و تاریخی را جای داده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 • قاسم ابراهیمی

  به امید آبادانی و سر سبزی هر چه بیشتر شهر عزیزمان مشکین شهر ( خیاو )

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار