گوناگون

زنگنه مدال برنز را بر گردن آویخت

زنگنه مدال برنز را بر گردن آویخت

پارسینه: نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده‌بندی ۵ وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان موفق به کسب مدال برنز شد.

مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان امشب در شهر بخارست رومانی در حال برگزاری است که نوید زنگنه در ۷۴ کیلوگرم با پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل آندرانیک گابریلیان از ارمنستان در دیدار رده بندی موفق به کسب مدال برنز شد.

زنگنه پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ضربه فنی مغلوب ماکسیم واسیلی اوگلو از رومانی شد که با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت. زنگنه در این مرحله ابتدا به مصاف اسماعیل عبداله‌یف از آذربایجان رفت که با توجه به عدم حضور حریفش برنده اعلام شد و به دیدار رده‌بندی رفت. در این وزن ۲۳ نفر شرکت کرده اند.

پیش از این ایمان صادقی در وزن ۶۱ کیلوگرم با شکست در دیدار رده‌بندی پنجم شد.

* نتایج سایر نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۲۱ نفر حضور دارند، کامران قاسم‌پور در دور اول استراحت می‌کند و در دور دوم با لارس چافلی از آلمان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و در دور سوم عارف اوزن از ترکیه ۱۰ بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۴ بر صفر از سد گامباتار از مغولستان گذشت و فینالیست شد. قاسم‌پور برای کسب مدال طلا با آرتور نایفونوف از روسیه مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم ایلجا ماتوهان از آلمان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۲ بر یک مقابل ایشیگورو از ژاپن به برتری رسید، اما در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۱۰ مغلوب اسلان بیک ساتیف از روسیه شد و شانس حضور در فینال را از دست داد.

شهبازی امشب برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی به مصاف ایراکلی میتسیوتوری از گرجستان خواهد رفت. در این وزن ۱۸ نفر حضور دارند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۱ نفر حضور دارند، امین طاهری در دور اول با نتیجه ۷ بر صفر مقابل گئورگی نوگایف از اسلواکی به پیروزی رسید، اما در دور دوم در ثانیه‌های پایانی با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل سعید گامیدوف از روسیه شکست خورد که با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال راهی گروه بازنده‌ها شد. وی ابتدا با نتیجه ۱۰ بر صفر توماس هیلدنبراندت از کانادا را شکست داد و در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر یک از سد الکساندر کولدوفسکی از اوکراین گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد تا امشب برای کسب مدال برنز به مصاف کامیل کوچیولیک از لهستان برود.

در رقابت‌های ۵ وزن اول نیز علی شعبانی با پیروزی در دیدار رده‌بندی وزن ۹۷ کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار