گوناگون

یک طلا و ۴ برنز در انتظار کشتی‌گیران ایران

یک طلا و ۴ برنز در انتظار کشتی‌گیران ایران

پارسینه: در ادامه رقابت‌های پنج وزن دوم و پایانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ که در بخارست پایتخت رومانی در حال برگزاری است، دو آزادکار ایران برای راهیابی به دیدار‌های رده‌بندی اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف رقبایشان رفتند.

نوید زنگنه نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم درگروه بازنده‌ها باید برابر اسلام عبدالله‌یف از آذربایجان به روی تشک می‌رفت که حریف آذربایجانی حاضر نشد. زنگنه برای کسب مدال برنز جهان امشب (یکشنبه) به مصاف آندرانیک گابریلیان از ارمنستان کشتی می‌گیرد. کشتی گیر آذربایجان احتمالا سر وزن نرسیده است.

زنگنه پیش از این و در دور مقدماتی که دیروز (شنبه) برگزار شد، در دور نخست استراحت کرد سپس برابر ماکسیم واسیلی اوگلو از رومانی رفت و در پایان در حالیکه ۴ بر ۳ از حریف خود عقب بود با ضربه فنی شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن حریفش، راهی گروه بازنده‌ها شد.

اما امین طاهری نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران نیز در نخستین مبارزه خود در گروه بازنده‌ها مقابل برادلی هیلدنبراندنت از کانادا با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دومین مبارزه گروه بازنده‌ها نیز مقابل الکساندر کولدوفسکی از اوکراین با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد.

طاهری پیش از این و در جریان رقابت‌های مقدماتی این وزن روز گذشته (شنبه) در دور اول مقابل گئورگی نوگایف از اسلواکی ۷ بر صفر به برتری رسید، اما در مبارزه بعد مقابل سعید گامیدوف از روسیه در حالیکه تا ثانیه پایانی مبارزه با نتیجه ۲ بر یک پیش بود در خاک حریف نشست و در نهایت ناباورانه ۳ بر ۲ شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن حریفش راهی گروه بازنده‌ها شد.

به گزارش ایسنا، دیدار‌های رده بندی و فینال ۵ وزن دوم و پایانی این رقابت‌ها امشب (شنبه) برگزار می‌شود که تیم ایران شانس رسیدن به یک مدال طلا و چهار برنز را دارد. کامران قاسمپور در وزن ۸۶ کیلوگرم برای کسب مدال طلا برابر آرتور نایفونوف روس مبارزه می‌کند، ایمان صادقی در ۶۱، نوید زنگنه در ۷۴، حسین شهبازی در ۹۲ و امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز برای کسب مدال برنز به مصاف رقبایشان می‌روند. مسابقات فینال و رده بندی پنج وزن دوم از ساعت ۱۹:۳۰ آغاز می‌شود.

*یک برنز ایران در ۵ وزن نخست

پیش از این و شب گذشته (شنبه) تیم ملی کشتی آزاد ایران در ۵ وزن نخست این رقابت‌ها نیز فقط به یک مدال برنز توسط علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوگرم رسید و مرتضی قیاسی نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم پنجم شد. علیرضا سرلک در ۵۷، نیما اشفاقی در۷۰ و مجتبی اصغری در ۷۹ کیلوگرم نیز سه کشتی‌گیر دیگر ایران در پنج وزن نخست این رقابت‌ها بودند که با شکست برابر رقبایشان حذف شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار