گوناگون

پیشنهاد واقعی شدن قیمت بلیت باغ پرندگان با اکثریت آرا به تصویب رسید+ویدیو

پیشنهاد واقعی شدن قیمت بلیت باغ پرندگان با اکثریت آرا به تصویب رسید+ویدیو

پارسینه: زهرا صدر اعظم نوری عنوان کرد: باغ پرندگان در منطقه ۴تهران یکی از فضا‌های بسیار خوب تفریحی است که زمینه گذراندن اوقات فراغت را برای شهروندان فراهم می‌آورد.

به گزراش پارسینه ،زهرا صدراعظم نوري،رييس كميسيون سلامت،محيط‌زیست وخدمات شهری شورای شهر تهران در توضیح تعیین نرخ جدید بازدید از باغ پرندگان که در غالب لایحه اصلاحی به شورا آمده گفت: باغ پرندگان در منطقه ۴تهران یکی از فضاهای بسیار خوب تفریحی است که زمینه گذراندن اوقات فراغت را برای شهروندان فراهم می‌آورد.

فاز اول این باغ در ۱۶.۵هکتار و با ۳هزار بال پرنده،یعنی ۱۲۸گونه در سال ۹۲افتتاح شد.اما از همان سال مبلغ بلیت باغ از ۴هزار تومان افزایش پیدا نکرده است.

این در حالی است که باغ پرندگان در اصفهان با 120گونه پرنده و ۵۵هزار متر مربع،۸هزار تومان و مشهد با ۷۰۰بال پرنده،۶هزار تومان هزینه بلیت ورودی باغ اخذ می‌شود.

همچنین پیشنهاد ما این است که هزینه بلیت برای فاز دوم باغ نیز با ۶هکتار و ۵هزار بال پرنده،۱۵هزار تومان باشد.

در فاز اول باغ پرندگان درآمد حاصل از فروش بلیت ۳میلیارد تومان اما هزینه ۷میلیاردتومان بوده است،یعنی درآمد فقط ۴۷درصد هزینه را شامل می‌شده است.

اگر برای فاز دوم همین رنج قیمت را در نظر بگیریم،هزینه‌های انجام شده در فاز دوم اصلا تامین نخواهد شد.

اما اگر هزینه بلیت در فاز اول ۸هزار تومان و در فاز دوم ۱۲هزار تومان باشد،مجموع درآمد ۶میلیارد و ۸۰۰میلیارد تومان و هزینه ۷میلیارد و ۲۴۴میلیارد تومان خواهد بود اما باز هم ۵درصد هزینه‌ها از درآمد بیشتر است.

اگر هزینه بلیت در فاز دوم را ۱۵هزار تومان در نظر بگیریم،درآمد ۷میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان می‌شود که یک افزایش محدودی از هزینه ۷میلیارد و ۲۴۴میلیون تومانی خواهد داشت.

همچنین مطابق با تبصره یکم؛عبارت «موسسات خیریه » از تبصره یکم مصوبه فوق الذکر حذف می گردد.و مطابق با تبصره دوم (2)؛شهرداری تهران موظف است به منظور ارتقای کیفیت ارائه خدمات و همچنین خودگردان و سودآور نمودن مجموعه طرح جامعی را جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.

همچنین طبق تبصره سوم؛ سایر مفاد مصوبه «تعیین بهای بازدید از باغ پرندگان» ابلاغی به شماره 101414/1904/160ـ 22/4/93 کماکان به قوت خود باقی می باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار