گوناگون

کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر و روانگردان در کل کشور

کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر و روانگردان در کل کشور

پارسینه: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور از چهارم لغایت یازدهم خرداد ماه خبر داد.

ناصر اصلانی، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات هفته مزبور ۱۵۷۰۰ کیلوگرم می‌باشد و در مقایسه با هفته قبل آن که ۱۸۲۶۸ کیلوگرم بود، ۱۵ درصد کاهش دارد.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۳۰۵۰ کیلوگرم بوده و ۸۳.۱۲ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان، ۱۵۴۰ کیلوگرم حشیش، ۸۴ کیلوگرم شیشه، ۶۲۸ کیلوگرم هرویین، ۲۲۸۴۱ عدد قرص روان‌گردان، ۱۵۰ مواد پیش‌ساز و ۳۹۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۳۷۷ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۱.۴۰ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته مزبور مجموعاً ۵۸۲ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۲۵ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان، ۱۹۰۹ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۳۰۱۴ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. همچنین ۶۷۴ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۲۲۸۴۱ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۲۰ هزار عدد مربوط به استان خراسان رضوی است که نشان‌دهنده ۸۷ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۶ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۱۸۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۷ درصد کشفیات کشور می‌باشد و هرمزگان با ۲۰۵۵ کیلوگرم، فارس با ۱۷۳۴ کیلوگرم، تهران با ۱۳۶۴ کیلوگرم، کرمان با ۱۲۹۷ کیلوگرم، اصفهان با ۶۹۸ کیلوگرم و خراسان جنوبی با ۵۵۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۲ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۲۳۰ دستگاه خودرو، ۴۲ دستگاه موتورسیکلت، ۷ قبضه سلاح و ۶۲ دستگاه موبایل توقیف شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار