گوناگون

گزینه های سرمربی استقلال برای تقویت خط حمله آبی پوشان

گزینه های سرمربی استقلال برای تقویت خط حمله آبی پوشان

خط حمله استقلال در فصل گذشته شرایطی داشت که آبی‌ها نیاز مبرم به تقویت آن خواهند داشت.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ یکی از دغدغه‌های مهم باشگاه استقلال حضور یک مهاجم برای رقابت در کسب عنوان آقای گلی و گلزنی در ترکیب این تیم خواهد بود، عملکرد مهاجمان این تیم در فصل گذشته با نوسان زیادی همراه بود و گل‌های این تیم توسط خطوط مختلف دفاع، هافبک و حمله به ثمر رسید و مهاجمان آنها زهر کافی برای گلزنی را نداشتند.

بررسی خط حمله آبی‌پوشان نشان می‌دهد که آنها حداقل دو خروجی قطعی، یک خروجی احتمالی و حفظ یک ستاره را در دستور کار خود قرار دهند و نسبت به شرایط تیمی خود به بازار نقل و انتقالات وارد شوند.

مهرداد محمدی مهره‌ای که بقا خواهد داشت!

بهترین عملکرد را در بین بازیکنان استقلال مهرداد محمدی داشت و در این فصل 8 گل به ثمر رساند و البته این بازیکن در هفته‌های متوالی موفق به گلزنی نشد و با انجام 3 دبل عمده گل‌های خود را در سه مسابقه به ثمر رسانده بود.

مهرداد عملکرد قابل دفاعی در طول فصل داشت و اگر فرصت بیشتری و ساختار هجومی استقلال به شکلی بود که او فرصت بیشتری برای حضور در زمین و حتی موقعیت بهتری در زمین مسابقه داشت توانایی بیشتری برای گلزنی و حتی ارائه خدمات در فاز هجومی به استقلال بود، او مهره‌ای ارزشمند برای استقلالی‌ها خواهد بود به شرطی که ابزار و فرصت‌های بیشتری برایش فراهم شود.

این بازیکن یکی از معدود بازیکنان چپ‌پای ترکیب استقلال در فاز هجومی است که علاوه بر مهاجم هدف و سایه می‌تواند در پست وینگر هم به میدان برود و مهره‌ای چند پسته در ترکیب آبی‌ها به حساب می‌آید.

آرمان رمضانی - پیمان بابایی، شاید جدایی هر دو بازیکن!

آرمان رمضانی مهاجم بلندزن استقلال در طول فصل گل‌ها و پاس‌گل‌های مهمی به ثمر رساند اما عملکرد او برای حضور مجدد در استقلال کافی نبود و اگر استقلالی‌ها بلانکو را در ترکیب خود حفظ کنند و یا مهاجم جدیدی به تیم اضافه کنند، جدا شدن او دور از انتظار نخواهد بود، مهاجمی که در طول چند فصل حضور در استقلال گل‌های کلیدی به ثمر رسانده اما تعداد گل‌های او برای حضور در استقلال کافی نبوده است.

پیمان بابایی دیگر بازیکنی است که احتمال خروج او بالا خواهد بود، او تکنیک و سرعت خوبی دارد اما در ترکیب استقلال حضور موثر و مداومی نداشته و نتوانست توانایی‌هایی که در تراکتور و تیم‌های تبریزی داشته را در استقلال تکرار کند، احتمال خروج او از آرمان رمضانی هم بیشتر خواهد بود، استقلالی‌ها به احتمال زیاد حداقل یک مهاجم با قابلیت‌های فنی مشابه این بازیکن جذب خواهند کرد و او به درب خروج نزدیک خواهد شد.

ستاره آرژانتینی در گرو برنامه‌های فنی سال آینده!

گوستاوو بلانکو یک گلزن تمام عیار نبود اما در جریان بازی تاکتیکی استقلال خیلی خوب قرار گرفته بود و سطح بالایی از هوش فنی و آگاهی محیطی در زمین مسابقه نشان داد اما مسئله این است که آبی‌ها علاقه به حفظ او خواهند داشت یا گزینه خارجی با سطح بالاتری به تیم اضافه خواهند کرد، احتمال ماندن یا رفتن این بازیکن به شرایط نقل و انتقالاتی استقلال باز می‌گردد و هیچ قطعیتی در تداوم حضور او در استقلال وجود ندارد.

نیازمندی‌های استقلال در خط حمله:

با حفظ مهرداد محمدی و احتمال جدایی 3 مهاجم دیگر استقلالی‌ها نیاز به یک مهاجم بلندزن برای استفاده در پلن بی و یا حتی بازی‌های خاص که می‌توان این مسئله را با حضور مجدد رمضانی (با احتمال کم) یا تداوم حضور بلانکو (با احتمال زیاد) داشته باشند، حضور یک مهاجم گلزن و آماده از مارکت داخلی نقل و انتقالاتی (مجید علیاری - جواد آقایی‌پور) برای جانشینی پیمان بابایی و بهوبد عملکرد هجومی و احتمال حضور یک مهاجم خارجی تمام عیار برای زهردار شدن خط حمله وجود خواهد داشت.

ضمن اینکه آبی‌ها برای تقویت فاز هجومی می‌توانند از مهاجمان مرکزی کاهش دهند و از بازیکنانی که قدرت هجومی بالاتری برای نفوذ از کناره‌ها دارند و پست تخصصی آنها وینگر است استفاده کند، مهدی لیموچی و گزینه‌های لژیونر جذابی که در مارکت حضور دارند برای تقویت این پست اولویت استقلال خواهد بود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار