گوناگون

فرانسه ۰-۰ هلند؛ اولین بازی بدون گل یورو ۲۰۲۴

فرانسه ۰-۰ هلند؛ اولین بازی بدون گل یورو 2024

دیدار تیم‌های ملی فرانسه و هلند با وجود خلق موقعیت‌های پرشمار بدون‌گل تمام شد تا اولین ۰-۰ یورو ۲۰۲۴ رقم بخورد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه، جمعه شب از ساعت ۲۲:۳۰ هلند و فرانسه در حساس‌ترین دیدار گروه D یورو ۲۰۲۴ به مصاف هم خواهند رفت. میزبان این دیدار ورزشگاه لایپزیش است.

شروع هلند در یورو چنگی به دل نزد؛ در نیمه نخست مقابل لهستان غافلگیر شدند و حتی برخی منتظر بودند که این تیم یک دوره دیگر را هم با ناکامی سپری کند. اما بازگشت و واکنش خوب شاگردان رونالد کومان نشان داد آن‌ها برای زود تسلیم شدن نیامده‌اند؛ شاید وقتی دیگر! در هر صورت هلند با ۳ امتیاز ارزشمند خودش را به‌عنوان مدعی صعود مطرح کرد، اما نباید فراموش کرد که دیگر تیم این گروه یعنی اتریش هم با عملکرد خوبی که مقابل فرانسه داشته در بازی پایانی برای هلند خطرساز خواهد شد. شاید یک تساوی بتواند هلندی‌ها را راضی نگه دارد و صعودشان هم با همین یک امتیاز قطعی خواهد شد.

از مدعی قهرمانی انتظار نمایشی کوبنده داشتیم، به‌خصوص این که رقبای اصلی این تیم مثل آلمان و اسپانیا شروعی عالی در یورو داشتند و حتی پرتغال با وجود برد دشوار موقعیت‌های پرشماری را خلق کرد. تیم دیدیه دشان، مردی که حالا ۱۲ سال است روی نیمکت خروس‌ها می‌نشیندن تقریباً یک نیمه اسیر حملات اتریش بود و شانس آورد که گل تساوی را دریافت نکرد. اگرچه شاید کمی خیال ناراحت دشان بابت فرصت‌سوزی ستاره بزرگی مثل کیلیان امباپه هم باشد. در هر صورت از خروس‌ها انتظار بیشتری داریم و شاید در بازی‌های آتی به‌خصوص در همین دیدار مقابل هلند، جبران کنند. هلند در سال‌های اخیر رقیب محبوب فرانسه بوده است!

ترکیب اصلی هلند: بارت فربروخن، ناتان آکه، ویرژیل فن دایک، استفان دی فرای، دنزل دامفرایس، کودی خاکپو، جرمی فریمپونگ، جوردی شوتن، ممفیس دیپای، تایانی رایندرز، ژاوی سیمونز

ترکیب اصلی فرانسه: مایک مانیان، ژول کنده، دایو اوپامکانو، ویلیام سالیبا، تئو هرناندز، انگولو کانته، آدریان رابیو، اورلین شوآمنی، آنتوان گریزمان، مارکوس تورام و عثمان دمبله

لحظات حساس:

دقیقه ۱: اولین موقعیت برای هلند بود. ضد حمله تند و تیز هلندی توسط فریمپونگ پایه‌ریزی شد و واکنش خوب مایک مانیان، این توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳: ضربه خوب گریزمان با واکنش دروازه‌بان هلند راهی کرنر شد تا بازی با تب و تاب خاصی دنبال شود.

دقیقه ۷: کانته به خوبی مانع از انتقال توپ شد تا مبادا دپای به توپ برسد.

دقیقه ۱۳: تعلل گریزمان در شش قدم باعث شد پاس خوب ربیو هدر برود تا حساس ترین موقعیت بازی برای فرانسه باشد.

دقیقه ۱۴: باز هم گریزمان روی پاس کانته اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او با اختلافی ناچیز از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۰: بازی به تعادل رسیده و شاهد موقعیت خاصی نبودیم.

دقیقه ۲۹: ضد حمله گریزمان با خطای شوتن همراه شد و اولین کارت زرد بازی به هافبک هلندی رسید.

دقیقه ۴۰: ضربه ایستگاهی گریزمان با برخورد به دیوار دفاعی بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: بازی با نتیجه بدون گل در نیمه نخست به پایان رسید.

دقیقه ۴۶: با شروع نیمه دوم فرانسه قصد دارد سبک بازی خودش را به هلند دیکته کند.

دقیقه ۵۲: ضربه از راه دور و ضعیف کانته با اختلاف زیادی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۶: ارسال دمبله هم با ضربه عجیب و غریب ربیوت همراه شد تا بازی کماکان با همان نتیجه بدون گل در جریان باشد.

دقیقه ۶۲: این بار سانتر خوب دمبله با پرواز شوامنی روی سر دی‌فرای همراه شد و ضربه سر او با اختلافی کم بیرون رفت.

دقیقه ۶۴: ناکام مانند گریزمان! پاس کانته به گریزی رسید اما سنگربان تیم ملی هلند دست رد به سینه او زد و توپش را راهی کرنر کرد. کرنر هم حاصلی نداشت.

دقیقه ۶۹: ضربه دپای توسط مدافعان فرانسه برگشت داده شد که در این بین دوباره توپ به ممفیس برخورد کرد و سیمونز از موقعیت به خوبی استفاده کرد و با ضربه بغل پای خود، گل اول بازی را به ثمر رساند ولی مشخص شد دمفریز برای زاویه دید مانیان مشکلی ایجاد کرده است و این گل مردود است.

دقیقه ۸۰: فرانسه و هلند کماکان برای خلق موقعیت تلاش می‌کنند اما هیچ اتفاقی رخ نداده است.

دقیقه ۸۷: همچنان دو تیم برای آخرین لحظات روی دروازه یکدیگر فشار می‌آورند اما دفاع لایه لایه این دو تیم سد مستحکمی برای نفوذ به محوطه جریمه است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار