گوناگون

اسپانیا ۳-۰ کرواسی؛ شروع مقندرانه ماتادورها

اسپانیا 3-0 کرواسی؛ شروع مقندرانه ماتادورها

تیم‌های اسپانیا و کرواسی در بازی دیدنی گروه B به میزبانی ورزشگاه المپیااشتادیون به مصاف هم رفته‌اند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه، در دومین روز رقابت‌های یورو 2024 دیدار جذاب بین تیم‌های اسپانیا و کرواسی از گروه B برگزار می‌شود.

ورزشگاه بزرگ المپیااشتادیون در شهر برلین پایتخت آلمان میزبان یکی از حساس‌ترین دیدارهای مرحله گروهی یورو خواهد بود.

اسپانیا با عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های اروپا یکی از مدعیان یورو خواهد بود و همینطور کرواسی که در جام جهانی قطر عنوان سومی را به خود اختصاص داد دیگر تیمی است که در قامت مدعی پا به رقابت‌های آلمان گذاشته است.

آخرین رویارویی دو تیم در فینال لیگ ملت‌های اروپا بود که اسپانیا پس از تساوی در وقت‌های اضافه با نتیجه 5-4 در ضربات پنالتی کرواسی را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

ترکیب کرواسی: 

لیواکوویچ، گواردیول، پونگارسیچ، سوتالو، ‌استانیشیچ، کواچیچ، بروزویچ، مودریچ، کراماریچ، بودیمیر، مه‌یر

ترکیب اسپانیا: 

اونای سیمون، کارواخال، لونورماند، ناچو، ‌کوکوریا، پدری، رودری، روئیز، یامال، موراتا، نیکو ویلیامز ‌

شرح گل:

اسپانیا ۱-۰ کرواسی (الوارو موراتا دقیقه ۲۸): حرکت خوب بازیکنان اسپانیا از مرکز زمین شروع شد و شکاف موجود بین مدافعان کرواسی باعث شد موراتا در موقعیت تک به تک با لیواکوویچ قرار بگیرد و گل اول بازی را به ثمر برساند.

اسپانیا ۲-۰ کرواسی (فابین رویز دقیقه ۳۲): پاس خوب پدری به رویز رسید و هافبک تهاجمی لاروخا پس از گذر از چند مدافع موفق شد گل دوم را به ثمر برساند.

اسپانیا ۳-۰ کرواسی (دنی کارواخال دقیقه ۴۵+۳): ارسال بلند یامال در لحظه‌ای که پونگراچیچ از مهار کارواخال غفلت کرده بود، به شماره ۲ اسپانیا رسید تا اختلاف به سه برسد.

لحظات حساس:

دقیقه ۴۱: کرواسی این شانس را داشت از اسپانیا جلو بیفتد اما بودیمیر برای اثرگذاری روی توپ خیلی دیر اقدام کرد!

دقیقه 77: اشتباه عجیب مدافعان اسپانیا باعث شد، اونای سیمون دست به کاری پر ریسک بزند و توپی که به پتکوویچ رسید با خطای رودری همراه شد تا داور به سود کرواسی اعلام پنالتی کند.

دقیقه 80: مهاجم بلند قامت کروات‌ها پنالتی خودش را از دست داد و در ریباند موفق شد دروازه سیمون را باز کند تا حداقل یک گل جبران شده باشد اما با نظر مایکل الیور مهاجرت تیم ملی کرواسی در موقعیت آفساید قرار داشت و گلش مردود بود.

حاشیه:

با گذشت ۲۰ دقیقه از شروع بازی کماکان شاهد موقعیت خاصی نبوده‌ایم و بازی با نتیجه بدون گل دنبال می‌شود.

در شروع نیمه دوم بازیکنان کرواسی در یک موقعیت ایده‌آل سه بار فرصت باز کردن دروازه سیمون را داشتند اما هیچ کدام از توپ آنها از خط دروازه گذر نکرد تا هواداران کرواسی از نتیجه به دست آمده بسیار عصبانی باشند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار