گوناگون

خطری که از بیخ گوش مهدی طارمی گذشت+ عکس

خطری که از بیخ گوش مهدی طارمی گذشت+ عکس

ستاره ایرانی پورتو به‌عنوان بهترین بازیکن از سوی این باشگاه مقابل بوآویشتا انتخاب شد.

پارسینه: آخرین حضور مهدی طارمی با لباس پورتو در استادیوم دراگائو، با ثبت یک خاطره خوش برای مهاجم ایرانی به پایان رسید. او در هشتمین دقیقه از وقت های تلف شده توانست با یک ضربه سر، دروازه بوآویشتا را باز کرده و پیروزی تیمش را رقم بزند.

اما گلزنی در آخرین ثانیه بازی تنها تأثیر مهم مهدی طارمی در این مسابقه نبود چرا که او توانست زمینه اخراج بازیکن مهمان را در دقیقه 64 فراهم کند و دقیقا پس از آن بود که پورتو توانست دو بار گلزنی کرده و بازی یک بر صفر باخته را با پیروزی دو بر یک عوض کند.

در این لحظه و در شرایطی که طارمی در مرکز میدان صاحب توپ بود، با عبور از پدرو مالهیرو توپ را به اوا نیلسون رساند ولی مهاجم ایرانی به دلیل خطای خشنی که مدافع 23 ساله پرتغالی مرتکب شد، روی زمین افتاد و صدای فریاد او نیز به وضوح از طریق گیرنده های تلویزیونی قابل شنیدن بود.

اما آرتور سوارس دیاس داور این مسابقه دستور به ادامه بازی داد تا از حمله پورتو جلوگیری نکند. پس از اینکه توپ با برخورد به مدافع مهمان راهی کرنر شد، قاضی میدان دست به جیب شد و کارت زرد دوم را به بازیکن بوآویشتا نشان داد.

emq1uido

4g00akb5

 

مرور تصاویر تلویزیونی نشان می دهد که طارمی خوش شانس بود که روی خطای خشن پدرو مالهیرو آسیب جدی ندید و به بازی برگشت. کف استوک های بازیکن بوآویشتا دقیقا روی ساق مهدی فرود آمدند و البته کارشناسان داوری نیز نظرات متفاوتی درخصوص این تصمیم دارند.

ژرژ کوروآدو کارشناس داوری روزنامه اوجوگو در این خصوص می گوید: برخورد خشونت آمیز پدرو مالهیرو به روی طارمی کاملا واضح و مشخص بود. در این صحنه، کارت قرمز مستقیم لازم بود و نه کارت زرد دوم.

فورتوناتو آزودو دیگر کارشناس داوری اوجوگو نیز می گوید: پدرو مالهیرو با کف کفش خود به پای طارمی ضربه زد و با استفاده از نیروی زیاد، سلامتی بدنی حریف را به خطر انداخت. خطای فاحش باید با کارت قرمز مستقیم و نه کارت زرد دوم مجازات می شد.

اما کارشناس سوم اوجوگو نظر متفاوتی دارد. خوزه لیروس می گوید: پدرو مالهیرو عمداً پا روی پای حریفش گذاشت. آرتور سوارس دیاس ادامه بازی داد و به درستی در پایان، کارت زرد دوم و در نتیجه کارت قرمز را نشان داد.

s5glduwt

طارمی که توانست در پایان این مسابقه عنوان بهترین بازیکن میدان از نگاه کارشناسان باشگاه پورتو را به دست بیاورد، وداع باشکوهی با استادیوم دراگائو داشت تا به فوتبالش در لباس اینتر ادامه دهد.

 

منبع: ورزش۳

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار