گوناگون

استقلال ۲ - ۱ ذوب‌آهن؛ شاگردان نکونام صدر نشینی را از پرسپولیس پس گرفتند

استقلال 2 - 1 ذوب‌آهن؛ شاگردان نکونام صدر نشینی را از پرسپولیس پس گرفتند

استقلال با یک پیروزی دراماتیک و به لطف گل ثانیه های پایانی گوستاوو بلانکو موفق شد از سد ذوب آهن گذشته و دوباره به صدر جدول رده بندی بازگردد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ در آخرین دیدار از هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران میان تیم‌های استقلال و ذوب آهن برگزار می‌شود. دقایقی پیش از آغاز این دیدار، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در یک بازی خارج از خانه مقابل نساجی به پیروزی برسد و به صورت موقت صدر جدول رده‌بندی را از آن خود کند.

برای آنکه استقلال بتواند یک بار دیگر به رتبه نخست جدول بازگردد، محکوم به پیروزی مقابل حریف اصفهانی است. ذوب آهن در بازی‌های خارج از خانه عمل کرده بسیار خوبی داشته تیم نکونام که نسبت به بازی با تراکتور نیز تغییری نکرده به چه نتیجه‌ای دست پیدا می‌کند.

در سمت مقابل اما محمد ربیعی که به هیچ وجه از عملکرد شاگردانش در بازی با نساجی رضایت نداشته ۴ تغییر را در ترکیب تیمش ایجاد کرده است تا نشان دهد قصد ندارد حریف آسانی برای استقلال در این بازی باشد.

از آخرین باری که ذوب آهن در یک بازی خارج از تهران و در رقابت‌های لیگ برتر شکست خورد، ۱۳ ماه می‌گذرد حالا نکونام و شاگردانش باید علیه این رکورد خاص و جالب توجه شکست دهند.

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی، صالح حردانی، محمد حسین مرادمند، روزبه چشمی، ایمان سلیمی، مهرداد محمدی، زبیر نیک‌نفس، گوستاوو بلانکو، ابوالفضل جلالی، جلال الدین ماشاریپوف و آرش رضاوند

سرمربی: جواد نکونام

ترکیب ذوب آهن:

محسن فروزان، امیرحسین جدی، محمد قریشی، محمدجواد محمدی، کمال کامیابی‌نیا، گریگول چابرادزه، فریبرز گرامی، مجید علیاری، شایان مصلح، محمدحسین اسلامی، فردین یوسفی

سرمربی: محمد ربیعی

شرح گل ها:

استقلال صفر – ذوب آهن یک (دقیقه 6: مجید علیاری): در شرایطی که استقلال در فاز حمله بود، روی اشتباه عجیب چشمی و مرادمند در مرکز میدان، مجید علیاری با یک ضربه به توپ در موقعیت تک به تک با حسینی قرار گرفت و توانست با ضربه ای چیپ، گل نخست بازی را به ثمر برساند.

استقلال یک – ذوب آهن یک (دقیقه 64: جلال الدین ماشاریپوف): ارسال ابوالفضل جلالی به روی دروازه با سایش و ضربه سر مرادمند همراه شد و توپ به ماشاریپوف رسید که این بازیکن با یک شلیک دیدنی و تماشایی، توپ را به طاق دروازه فروزان کوبید و پس زا برخورد توپ به زیر تیرک دروازه، به گل تساوی آبی پوشان تبدیل شد.

لحظات حساس:

دقیقه 12: روی یک کار تمرین شده و ارسال کرنر زمینی جلالی، توپ با عبور از زبیر نیک نفس به مهرداد محمدی رسید که شوت محکم این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 19: مهرداد محمدی در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت بسیار بد او راهی اوت شد.

دقیقه 25: ارسال نیک نفس و ضربه سر بلانکو از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 28: شوت خودخواهانه محمدحسین اسلامی با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 32: ارسال ماشاریپوف از میانه‌های میدان در محوطه جریمه به سلیمی رسید و ضربه سر این بازیکن نیز از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 48: روی یک ارسال به روی دروازه، استقلال توسط روزبه چشمی و روی اشتباه بازیکنان ذوب آهن به گل رسید ولی این گل به دلیل آفساید و هند محمدی مردود اعلام شد.

دقیقه 60: شوت محکم و روی پای ابوالفضل جلالی از راه دور در مسیر ورود به دروازه بود که با ضربه سر قریشی، این شلیک برگشت داده شد.

دقیقه 80: شلیک راه دور محمدعرفان معصومی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80: سانتر خطرناک حردانی نزدیک بود که با اشتباه شایان مصلح به گل تساوی استقلال تبدیل شود که این تیم به شکل خطرناکی از مقابل دروازه ذوب آهن رد شد.

دقیقه 81: ارسال گریگول چابرادزه با قطع توپ دیدنی و تماشایی حسینی همراه شد.

دقیقه 82: شلیک فوق العاده خطرناک و زمینی محسن آذرباد به خطرناک ترین شکل ممکن از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

حواشی:

* آرمین سهرابیان مدافع استقلال که در دو هفته اخیر به دلیل مصدومیت در ترکیب آبی‌پوشان حضور نداشت، به این بازی هم نرسید و از لیست 18 نفره خط خورد.

* آتیلا حجازی سرپرست جدید استقلال مجوز نشستن روی نیمکت آبی‌پوشان را پیدا نکرد و از روی سکوها بازی دو تیم را تماشاگر بود.

* هواداران استقلال بارها به تشویق جواد نکونام سرمربی تیم‌شان پرداختند.

* نیما نکیسا مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن و فرشید سمیعی سرپرست باشگاه استقلال در جایگاه ویژه نظاره‌گر بازی بودند.

* زمانی که محمد ربیعی سرمربی ذوب‌آهن قصد رفتن به سمت نیمکت خود را داشت، از سوی هواداران استقلال هو شد.

* هواداران استقلال در شروع بازی با روشن کردن مواد آتش‌زا، نمای خاصی به ورزشگاه دادند.

* کوپال ناظمی داور مسابقه که پیش از بازی حرف و حدیث‌هایی درباره قضاوتش در بازی رفت استقلال مقابل سپاهان مطرح شده و آبی‌ها از عملکرد او انتقاد کرده بودند، دیگر فردی بود که هو شد.

* زمانی که ذوب‌آهن به گل رسید، جواد نکونام به انتقاد از عملکرد شاگردانش پرداخت و به شدت عصبانی شد. خطاب او بیشتر محمدحسین مرادمند بود که در تقابل با مهاجم ذوب‌آهن جا ماند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار