گوناگون

پذیرایی ویژه آشپز‌های فرانسوی از ورزشکاران المپیک!

پذیرایی ویژه آشپز‌های فرانسوی از ورزشکاران المپیک!

آشپز‌های فرانسوی در آستانه المپیک ۲۰۲۴ پاریس ۵۰۰ دستور غذایی ویژه برای بیش از ۱۵ هزار ورزشکار از ۲۰۰ کشور مستقر در دهکده المپیک آماده کرده‌اند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایرنا، شرکت خدمات غذایی و آشپزخانه‌ای «سودکسو لایو» فرانسه که به عنوان ناظر پخت و پز غذا برای ورزشکاران دهکده المپیک و ۱۴ ورزشگاه میزبان بازی‌های تابستانی انتخاب شده است، در مجموع ۵۰۰ دستور غذایی ویژه برای ورزشکاران المپیک تهیه کرده است.

انتظار می‌رود که در جریان بازی‌ها روزانه حدود ۴۰ هزار پرس غذا برای بیش از ۱۵ هزار ورزشکار سرو شود. همچنین گردشگران نیز می‌توانند از برخی از «اسنک»‌های ویژه که در ورزشگاه‌ها توزیع می‌شود، لذت ببرند.

این غذا‌ها قرار است در رستورانی که بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ ورزشکار را در دهکده بازی‌ها در دل خود جای خواهد داد، سرو شود؛ رستورانی که احتمالا «بزرگ‌ترین رستوران جهان» لقب بگیرد.

آماندین شانیو، سرآشپز برجسته فرانسوی که اخیرا از یکی از دستور‌های غذایی مخصوص خودش برپایه «کروسان» (نان صبحانه فرانسوی) رونمایی کرده است، گفت: در طول بازی‌ها، هر روز یکی از آشپز‌های مطرح شامل برخی از آشپز‌های ستاره‌دار در کتاب مشهور راهنمای رستوران و هتل «میشلن»، در حضور ورزشکاران در دهکده المپیک آشپزی خواهد کرد. در نتیجه ورزشکاران می‌توانند درباره سفره و البته فرهنگ فرانسوی اطلاعات ملموسی به دست آورند.

بازی‌های المپیک تابستانی امسال از ۲۶ جولای تا ۱۱ آگوست (۵ تا ۲۱ مرداد) در پاریس برگزار می‌شود. قرار است این بازی‌ها ۲۶ جولای در مراسمی پر زرق و برق، روی رود سِن با رژه ورزشکاران سوار بر قایق و در حضور هزاران تماشاگر حاضر در حاشیه رود به طور رسمی افتتاح شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار