گوناگون

بردی شیرین با تلخی مصدومیت سردار؛

ایران ۵ - ترکمنستان۰ ؛ نوروز پرگل برای تیم ملی

ایران 5 - ترکمنستان0 ؛ نوروز پرگل برای تیم ملی

ایران با پنج گل موفق شد ترکمنستان را در ورزشگاه آزادی شکست دهد.

به گزارش پارسینه به نقل از ورزش سه،  از چارچوب هفته سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و در گروه E،  تیم ملی ایران  روز دوم فروردین سال ۱۴۰۳ در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی ترکمنستان خواهد بود.

این مسابقه، اولین مسابقه‌ای است که ملی‌پوشان پس از اتمام جام ملت‌ها برگزار خواهند کرد که باتوجه به دعوت از برخی چهره‌های جدید و عدم دعوت از برخی بازیکنان قدیمی جالب توجه خواهد بود.

شاگردان امیر قلعه‌نویی در گروه E مقدماتی جام جهانی با تیم‌های ازبکستان، ترکمنستان و هنگ‌کنگ همگروه هستند که در دو بازی گذشته خود توانسته‌اند با پیروزی ۴ بر صفر مقابل هنگ‌کنگ و تساوی ۲ بر ۲ مقابل ازبکستان با چهار امتیاز و با تفاضل گل بهتر نسبت به ازبک‌ها در صدر گروه قرار بگیرند.

هفته سوم مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶
پنج‌شنبه ۲ فروردین ساعت ۱۹:۳۰؛ ایران-ترکمنستان
 ورزشگاه آزادی تهران

ترکیب تیم ملی ایران:
علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، امین حزباوی، میلاد محمدی، صالح حردانی، سعید عزت اللهی، سامان قدوس، علی قلی‌زاده، مهدی طارمی، محمد محبی و سردار آزمون.
سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب تیم ملی ترکمنستان: 
رستم آهالیف، وفا جمعه‌یف واچمیرات آناگولیف، ابراهیم محمدوف، روشن‌حال محمدوف، میرزا بیک‌نظروف، تیمور چاریف، بگمیرات بایوف، ارسلان امانوف، دیدار دوریدیف و یازقلیچ قربانف
سرمربی: مرگن اورازوف

شرح گل:

ایران ۱-۰ ترکمنستان (محمدحسین کنعانی زادگان دقیقه ۱۰) ارسال زیبای صالح حردانی در دهانه دروازه ترکمنستان با پرواز حسین کنعانی زادگان همراه شد و ضربه سر او به زیبایی درون دروازه حریف قرار گرفت.

ایران ۲-۰ ترکمنستان (سردار آزمون دقیقه ۱۲) در موقعیتی زیبا بازیکنان خط آتش تیم ملی ایران توانستند از خط دفاع ترکمنستان گذر کنند و به گل دوم برسند. این صحنه که روی خلاقیت قلی‌زاده ایجاد شده بود، با ضربه سردار آزمون توپ در کنج دروازه سبزپوشان ترکمنستان آرام گرفت.
 

ایران ۳-۰ ترکمنستان (محمدحسین کنعانی زادگان دقیقه ۴۸) در شلوغی محوطه جریمه، کنعانی زادگان مدافع پیش‌تاخته تیم ملی ایران صاحب توپ شد، ابتدا ضربه او مهار شد اما در ریباند خودش توپ را وارد دروازه ترکمنستان کرد.

ایران ۴-۰ ترکمنستان (محمد محبی دقیقه ۵۶) کار تیمی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران با پاس نفوذ مهدی طارمی همراه شد و طارمی به خوبی محبی را در محوطه جریمه پیدا کرد تا دیگر ستاره بوشهری تیم ملی ایران با ضربه‌ای بغل پا به سادگی دروازه ترکمنستان را  باز کند.

ایران ۵-۰ ترکمنستان (امید نورافکن دقیقه ۹۰+۱) امید نورافکن از روی خط نیم دایره محوطه جریمه اقدام شوت‌زنی کرد و توانست گل پنجم بازی را به نام خود ثبت کند.

لحظات حساس:

دقیقه ۴: حرکت عالی قلی زاده با ضربه این بازیکن همراه شد اما رستم آهالیف به خوبی این توپ را مهار کرد.

دقیقه ۸: این بار سعید عزت اللهی بود که از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد که سنگربان ترکمنستان با یک واکنش فوق العاده آن را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۲۰: پس از رسیدن به ۲ گل در ۱۲ دقیقه، ملی پوشان ایرانی سعی دارند با آرامش خاطر بازی را کنترل کنند.

دقیقه ۲۲: ارسال محبی از سمت چپ توسط مدافع ترکمنستان دور شد تا توپ او به سردار نرسد.

دقیقه ۳۲: عدم هماهنگی در خط دفاع و هافبک تیم ملی ترکمنستان باعث شد تا طارمی صاحب توپ شود اما مدافع این تیم شد مسیر کاپیتان تیم ملی ایران شد و یک خطا به سود ایران اعلام شد.

دقیقه ۳۳: ضربه خطا توسط مهدی طارمی زده شده و شلیک خطرناک آن به تیرک دروازه برخورد کرد اما از خط سفید رنگ چارچوب فلزی ترکمنستانی‌ها گذر نکرد.

دقیقه ۳۷: ضربه سر خطرناک آزمون از چند قدمی دروازه ترکمنستان به بیرون رفت.

دقیقه ۶۸: ضربه از راه دور نورافکن با مهار دروازه‌بان ترکمنستان همراه شد.

دقیقه ۷۸: ضربه پای راست مهدی قایدی با مهار رستم روبرو شد و به کرنر رفت.

حاشیه:

این دیدار با استقبال قابل توجه هواداران همراه شده است.

نام علیرضا بیرانوند، مهدی طارمی و سردار آزمون هر چند دقیقه توسط هواداران صدا زده می‌شود و آنها را تشویق می‌کنند.

با تصمیم امیر قلعه‌نویی، حسین پورحمیدی، حسین گودرزی و مهدی لیموچی از لیست تیم ملی برای دیدار با ترکمنستان خارج شدند.

همچنین علیرضا جهانبخش و مهدی ترابی به دلیل مصدومیت و شجاع خلیل‌زاده به دلیل محرومیت این دیدار را از دست دادند.

مصدومیت سردار آزمون باعث شد این بازیکن پیش از پایان نیمه نخست، زمین بازی را ترک کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار