گوناگون

سایپا قهرمان لیگ برتر والیبال زنان شد

سایپا قهرمان لیگ برتر والیبال زنان شد

تیم والیبال سایپا تهران با شکست مهرسان در سومین دیدار فینال لیگ برتر زنان به مقام قهرمانی این رقابت‌ها در سال ۱۴۰۲ دست یافت.

پارسینه: بیست‌وسومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران که از پنجم آبان با حضور هفت تیم مهرسان، هوران یزد، پیکان تهران، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، مس رفسنجان و سایپا تهران آغاز شده بود، امروز (سه‌شنبه هشتم اسفند) با قهرمانی تیم سایپا به پایان ‌رسید. تیم‌های سایپا و مهرسان در سومین و آخرین دیدار فینال لیگ برتر زنان در سالن فدراسیون به مصاف یکدیگر رفتند که سایپا با کسب پیروزی سه بر صفر به مقام قهرمانی دست یافت.

ست نخست این مسابقه با کسب پوئن از سوی تیم سایپا آغاز شد و در ادامه دو تیم رقابت نزدیکی را همانند دو بازی قبلی به نمایش گذاشتند. در ست نخست توپگیری مهرسان و حمله‌های سایپا خیلی خوب بود. تجربه بازیکنان سایپا در این ست خیلی به آنان کمک کرد تا ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی برسند و تنها دو گام تا قهرمانی فاصله داشته باشند. تیم مهرسان نخستین امتیاز ست دوم را به دست آورد تا شروع بهتری نسبت به ست اول داشته باشد، اما سایپا در ادامه بازی عملکرد بهترین به نمایش گذاشت به گونه‌ای که تا امتیاز هفت بر دو پیش بود. در این ست مهسا کدخدا عملکرد خوبی در تیم سایپا داشت. در نهایت این ست هم ۲۵ بر ۹ به سود سایپا به پایان رسید تا شاگردان نیلوفر حجتی آماده جشن قهرمانی شوند.

سومین ست این مسابقه نیز با پیروزی ۲۵ بر ۲۰ سایپایی‌ها پیگیری شد تا در نهایت مهرسان سه بر صفر مغلوب این تیم شود و شاگردان فاطمه رشیدی به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر زنان اکتفا کنند. فینال این رقابت‌ها به صورت دو برد از سه مسابقه در روزهای یکم، چهارم و هشتم اسفند به صورت متمرکز در تهران برگزار شد که بازی نخست به سود سایپا شد و مهرسانی‌ها در مسابقه دوم فاتح میدان شدند تا جدال دو تیم به فینال فینال‌ها برسد و سایپا در سومین مسابقه با اقتدار به پیروزی رسید.

قهرمان لیگ برتر زنان به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه‌های زنان آسیا ۲۰۲۴ معرفی می‌شود اما برای حضور تیم‌ها در باشگاه‌های آسیا پیشنهادات جدیدی از سوی کمیته‌های آسیا مطرح شده است که هنوز به تصویب نهایی کنفدراسیون والیبال آسیا نرسیده است. تیم سایپا در مرحله مقدماتی با ۱۱ برد و ۳۳ امتیاز صدرنشین جدول شد و تنها یک شکست در مرحله گروهی تجربه کرد تا حریف تیم ذوب آهن اصفهان در مرحله نیمه‌نهایی شود. نارنجی‌پوشان در مرحله نیمه‌نهایی با دو برد متوالی مقابل ذوب‌آهن جواز حضور در فینال را به دست آوردند، سایپایی‌ها در مجموع ۱۷ مسابقه خود در لیگ برتر زنان، پانزده برد به دست آوردند و جام قهرمانی را بالای سر بردند.

تیم مهرسان نیز در مرحله گروهی هشت برد و ۲۵ امتیاز و جایگاه سوم جدول را کسب کرد و شاگران فاطمه رشیدی در مرحله نیمه‌نهایی سه بار به مصاف فولاد مبارکه سپاهان رفتند که در دیدار رفت نتیجه را سه بر یک واگذار کردند، اما در دو مسابقه بعدی سه بر دو و سه بر یک تیم دوم جدول مقدماتی را شکست دادند و راهی فینال شدند.

مهرسان و سایپا در مرحله مقدماتی نیز دو بار (۲۶ آبان و ۲۲ دی) با یکدیگر روبرو شدند که شاگردان نیلوفر حجتی در تیم سایپا هر دو مسابقه را سه بر یک به سود خود پایان دادند. سایپا در سال ۱۳۹۹ قهرمان لیگ برتر زنان شد و امسال دومین قهرمانی خود را ثبت کرد و جشن گرفت.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار