گوناگون

مربی تیم ملی، منتقدان را تماشاگر سینما خواند!

 مربی تیم ملی، منتقدان را تماشاگر سینما خواند!

دستیار امیر قلعه‌نویی نسبت به برخی انتقادات علیه تیم ملی ایران واکنش نشان داد.

پارسینه: حمید مطهری، مربی تیم ملی کشورمان، در رابطه با نتایج ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: تیم ملی ایران ۵۱ سالی می‌شود که از رسیدن به فینال جام ملت‌های آسیا باز می‌ماند، اما چرا در ادوار گذشته با مربیان و تیم‌هایی که به نیمه نهایی رسیدند مثل قهرمان برخورد می‌شد، اما این مرتبه جوری دیگر؟!

وی ادامه داد: همه شما دیدید آقای امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی از همه مردم ایران بابت عدم صعود به فینال جام ملت‌های آسیا، شجاعانه عذرخواهی کرد. من هم وظیفه خود می‌دانم به عنوان عضو کوچک کادرفنی از همه علاقه‌مندان تیم ملی عذرخواهی کرده و شک ندارم حتما ایراداتی هم داشته‌ایم، اما یک‌سری نقاط قوت هم تیم ملی داشت.

مربی تیم ملی افزود: به نظر می‌رسد جوسازی علیه تیم ملی و ملی پوشان برای بعضی‌ها نان داشته باشد! من اسم نمی‌برم، اما برخی‌ها با همه مشکل دارند و فرقی هم نمی‌کند سرمربی تیم ملی ایرانی باشد یا خارجی؟ همه را می‌زنند و از همه ایراد می‌گیرند. متأسفانه به نظر می‌رسد شغل دوم برخی دوستان بُخل و حسادت باشد! آقایانی علیه تیم ملی حرف می‌زنند و به امیر قلعه‌نویی می‌گویند برو که البته یادمان نرفته با چه کارنامه‌ای به تیم ملی آمدند. خودشان وقتی در نیمه نهایی شکست خوردند انگار فاتح جام جهانی شدند و ماندند بعد هم در مقدماتی جام جهانی شکستی تحقیرآمیز مقابل قطر داشتند. حداقل امیر قلعه‌نویی تیم به دسته پایین‌تر نینداخته و کارنامه‌اش مشخص است. اگر علی آقا پروین‌ها یا حسن آقا روشن‌ها و... حرفی بزنند آدم دلش نمی‌سوزد، اما صحبت‌های برخی آقایان نقد نیست بلکه تخریب، بغض و غرض‌ورزی است. این افراد سال‌هاست هر کسی سرمربی تیم ملی شوند می‌کوبند و متأسفانه تریبون هم دارند!

حمید مطهری در ادامه عنوان کرد: این دوستان مفسر یا منتقد فوتبال نیستند بلکه شبیه تماشاگر سینما هستند که با دیدن صحنه اکشن فیلم سر پا می‌ایستند و دست می‌زنند و با دیدن صحنه درام، اشک می‌ریزند و گریه می‌کنند. مثلا پس از برد ایران مقابل ژاپن همگی به به و چه چه کردند و با شکست برابر قطر، همه چیز را زیر سؤال بردند در حالی که منتقد با تماشاگر متفاوت است.

وی اضافه کرد: من نمی‌خواهم بی‌دلیل بزرگنمایی کنم، اما انصافا تیم ایران مقابل ژاپن دست به کار بزرگی زد. کاری که آلمان و ترکیه هم نتوانسته بودند انجام دهند. من نمی‌گویم از این پیروزی حماسه بسازید، ولی یک‌سری صحبت‌ها در شأن تیم ملی و کادر آن نیست. به جرئت می‌گویم بیشترین فیلم و آنالیز را داشتیم و تک تک دقایق بازی خود و حریفان را بار‌ها و بار‌ها آنالیز کردیم. برنامه داشتیم و روی برنامه جلو رفتیم و نمایشی هجومی در جام ملت‌ها داشتیم. باز تکرار می‌کنم ایراد هم داشتیم، ولی همدلی، اتحاد و نظم و دیسیپلین این دوره بچه‌ها همان‌طور که همه بازیکنان اذعان داشتند بی‌نظیر بود.

حمید مطهری در پایان گفت: بحث دیگری که کادرفنی تیم ملی و در رأس آن آقای قلعه‌نویی در دستور کار خود قرار داده‌اند جوان‌گرایی و تغییر نسل است. به همه فوتبالدوستان ایرانی قول می‌دهیم با بالاترین دقت و وسواس، لیگ را رصد کرده و مستعدترین و بهترین استعداد‌ها را شناسایی و به تیم ملی دعوت خواهیم کرد. ضمن تشکر از همه رسانه‌ها، پیشکسوتان و منتقدان دلسوز، امیدوارم همه دست به دست هم داده و کمک کنند این مهم به سرانجام برسد. جوان‌گرایی نیاز به حمایت و همدلی جامعه فوتبال و البته برنامه‌ریزی چند ساله دارد تا ان‌شاءلله بتوانیم آینده فوتبال ایران را بیمه کنیم.

منبع: ورزش۳

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار