گوناگون

بمب ساعتی نکونام در استقلال منفجر می شود؟

بمب ساعتی نکونام در استقلال منفجر می شود؟

استقلال در فصل نقل‌وانتقالات کار سختی برای تقویت ترکیب فعلی‌اش دارد.

به گزارش پارسینه و به نقل از فوتبال 360؛ استقلال نیم‌فصل اول لیگ برتر را با کسب ۳۲ امتیاز و صدرنشینی به پایان رساند تا شاگردان جواد نکونام به بهترین شکل ممکن راهی تعطیلات شوند. با وجود اینکه استقلال در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفته اما سرمربی این تیم اعلام کرده برای نیم‌فصل دوم به حداقل ۵ بازیکن جدید نیاز دارد و ۲ فهرست کهکشانی را هم در اختیار مدیران باشگاه قرار داده است. انتشار فهرست خرید نکونام و حضور ستارگانی چون علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده، سعید عزت‌اللهی و روبرتو تورس در آن، واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است. نکونام در روزهای اخیر روی جذب نفرات مورد نظر خود تاکید زیادی داشته ولی به نظر می‌رسد مدیران استقلال کار بسیار سختی برای تقویت این تیم دارند.

خرید بازیکن در زمستان سخت است!

یکی از مشکلات خرید بازیکن در نقل‌وانتقالات زمستانی این است که اکثر بازیکنان قرارداد دارند و پیدا کردن بازیکن آزادی که در فرم خوبی باشد بسیار سخت است. در لیستی که نکونام به باشگاه استقلال داده هم تنها رافائل سیلوا و اوستون اورونوف آزاد بودند که اولی با استقلال قرارداد بست ولی دومی همه چیز را به بعد از جام ملت‌ها موکول کرده است. اورونوف که امسال عملکرد درخشانی در نوفباخور داشته، پیشنهاداتی از لیگ روسیه هم دارد و مدیران استقلال به سادگی نمی‌توانند او را جذب کنند. از طرفی با توجه به ممنوعیت جذب بازیکنان لژیونر به صورت قرضی، استقلال تنها با دریافت رضایتنامه قطعی می‌تواند نفراتی چون اللهیار صیادمنش، سعید عزت‌اللهی و علی قلی‌زاده را به خدمت بگیرد که این هم در شرایط فعلی در توان این باشگاه نیست. در میان تیم‌های داخلی هم کمتر تیمی حاضر می‌شود وسط فصل ستاره‌های خود را از دست بدهد و خطیر شاید تنها با معاوضه بازیکن بتواند بعضی نفرات لیست نکونام را استقلالی کند.

ادامه دردسرهای سقف بودجه

یکی یگر از مشکلات جدی استقلال برای ادامه فصل بحث سقف بودجه این باشگاه است. پس از اعلام آرای کمیته‌های انضباطی و استیناف بسیاری از باشگاه‌ها اعلام کردند که در نیم‌فصل دوم دیگر این قانون را رعایت نمی‌کنند ولی مشکلات مربوط به حضور ۶ بازیکن سپاهان نشان داد که در بحث ثبت قراردادها همچنان محدودیت‌هایی وجود دارد. سقف بودجه استقلال در حال حاضر پر شده و این تیم حتی برای اضافه کردن رافائل سیلوا هم مشکل دارد. جدایی سعید مهری هم با توجه به مبلغ قراردادش کمک خاصی به استقلال نمی‌کند و این تیم مجبور است به راه‌های دیگری فکر کند. از طرفی با توجه به اتفاقات اخیر بسیار بعید است که بازیکنان استقلال با کاهش دوباره مبالغ قرارداد خود موافقت کنند. حتی پس از بازگشت امتیازات سپاهان و پرسپولیس شنیده شد که استقلالی‌ها خواستار بازگشت قراردادشان به حالت قبلی شده بودند.

در انتظار اختلافات جدید؟

جواد نکونام و علی خطیر ابتدای فصل به دلیل اختلاف‌نظر در بحث نقل‌وانتقالات و رعایت قوانین سقف بودجه باهم به مشکل جدی خوردند و بارها علیه هم موضع گرفتند. در نهایت هم وساطت علیرضا دبیر باعث شد آشتی کنند. در ماه‌های اخیر روابط مدیرعامل و سرمربی استقلال حسنه بوده و آن‌ها مشکلی باهم نداشتند ولی اتفاقات مربوط به نقل‌وانتقالات زمستانی ممکن است دوباره برای این تیم دردسرساز شود. نکونام در چند مصاحبه اخیر خود بارها گفته سر استقلال در بحث سقف بودجه کلاه رفت که این به نوعی انتقاد از عملکرد مدیریت است. او همچنین بارها روی جذب نفرات مورد نظرش تاکید کرده و به نظر می‌رسد ناکامی احتمالی خطیر در تقویت استقلال باعث شود نکونام علیه او صحبت کند و اختلافات داخلی استقلال شعله‌ور شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار