گوناگون

وقتی خود قلعه نویی هم می‌گوید ژاپن قهرمان می‌شود!

وقتی خود قلعه نویی هم می‌گوید ژاپن قهرمان می‌شود!

بهروز رهبری فرد بازیکن سابق تیم پرسپولیس و تیم ملی می گوید حتی اگر از خود قلعه نویی هم بپرسید کدام تیم قهرمان جام ملتها می شود می گوید ژاپن و من هم می گویم ژاپن قهرمان می شود اما آرزو می کنم تیم ایران قهرمان شود.

به گزارش پارسینه و به نقل از همشهری آنلاین؛ بهروز رهبری فرد درباره اینکه جزو اولین منتقدان انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی بود اما بعداز آن تا مدتی در این باره صحبتی نکرد آیا به او توصیه شد که دیگر صحبتی در این ارتباط نکند عنوان داشت: اصلا و ابدا... ببخشید من زیر پرچم هیچ کسی در این فوتبال نیستم. من برای خودم در این فوتبال اعتباری دارم. اگر قرار بود به حرف کسی گوش بدهم الان در تیمی مربی بودم اما چون به حرف کسی گوش نمی دهم بیرون هستم. اگر هم حرف نزدم خودم بنا به مسایلی سعی کردم جو آرام باشد وگرنه من کسی نیستم که توصیحه پذیر باشم.

او درباره هجدهمین دوره رقابت های جام ملتهای آسیا که از ۵ روز دیگر آغاز می شود اظهار داشت: ما سالیان سال است که نتوانستیم در جام ملتها جام بگیریم آنهم با وجود اینکه از لحاظ فوتبالی جزو بهترین های آسیا بودیم اما هر دوره به دلیلی کنار رفتیم امیدوارم امسال فینالیست شویم. کار سخت است اما کار نشد ندارد. البته تنها نگرانی من سن بالای بازیکنان است در فرصتی که تا جام ملتها داشتیم می توانستیم جوانگرایی کنیم اما این کار را نکردیم واز لحاظ توانایی بدنی دچار مشکل می شویم.

رهبری فرد تاکید کرد: الان پاشنه آشیل ما سن بالای بازیکنان است. در این نوع تورنمنت ها که هر چند روز یک بار بازی داریم سن بالا دست و پا گیر خواهد بود. خدا نکند اما به نظرم آسیب دیدگی بازیکنان ما بیشتر از سایر تیم ها خواهد بود چراکه عضلات بازیکنان پا به سن گذاشته ما پیرتر از بازیکنان جوان سایر تیم ها است. گفتم خدا نکند این اتفاق بیفتد اما ما باید مسایل را فوتبالی در نظر بگیریم. کاش ما در زمانی که داشتیم دست به جوانگرایی می زدیم.

کادرفنی تیم ملی می گوید برای جوانگرایی زمان نداشتیم اما رهبری فرد در این ارتباط می گوید: ما چرا زمان نداشتیم!؟ این همه مدت تایم بود تا جوانگرایی کنیم تاریخ شروع جام ملتها از مدتها قبل مشخص بود. یعنی چی که زمان نداشتیم جوانگرایی کنیم؟ به یکباره که نگفتن هفته بعد جام ملتها است و فرصت نباشد. این برمی گردد به سرمربی تیم ملی و اینکه می خواهد این پست را از دست ندهد این اعتماد را از دست ندهد.

رهبری فرد در بخش مهمی از صحبت هایش تاکید کرد: خود قلعه نویی فکر نمی کرد سرمربی تیم ملی شود. اما فوتبال عجیب و غریب ما است کی روش را بر می داریم و جای او قلعه نویی را می آوریم.!! کسی که ۱۰ سال بود جام نیاورده بود. الان هم قلعه نویی جرات نداشت جوانگرایی کند. دل بسته به همان ۱۴ لژیونری که داریم. این لژیونرها ۵۰ سال شان هم باشد تیم ملی بازی می کنند. چراکه فکر می کنیم فاصله لژیونرها با بازیکنان داخلی زیاد است و این خیلی بد است. اینکه همه امید ما به لژیونرها باشد اصلا خوب نیست.

او افزود: با این حال امیدوارم قهرمان جام ملتها شویم و کار جوانگرایی در تیم ملی شروع شود اما اینکه قهرمان شویم و همین بازیکنان بمانند آدم را اذیت می کند. چراکه ممکن است بگویند همین بازیکنان تیم ملی را قهرمان کردند بهتر است باشند. جام جهانی پیرترین تیم بودیم در جام ملتها هم بعد از لبنان پیرترین هستیم.

این بازیکن باسابقه فوتبال کشورمان که به صراحت لهجه مشهور است درباره اینکه درصدی اگر بخواهد بگوید کدام تیم ها مدعیان اصلی قهرمانی در جام ملتها هستند چه پاسخی خواهد داد گفت: فوتبال یک ورزشی غیرقابل پیش بینی است اما اگر اتفاق ویژه ای نیفتاد ژاپن شانس اول قهرمانی است. از خود قلعه نویی هم بپرسید می گوید ژاپن قهرمان می شود. من هم می گویم ژاپن قهرمان می شود. فوتبالی که ژاپن بازی می کند گویا همه چیز است. البته آرزوی قلبی من قهرمانی تیم ملی کشورم است اما با بودن ایران، ژاپن و کره جنوبی بعدش استرالیا و عربستان مدعی هستند اما شانس ژاپن و کره جنوبی بیشتر است.

او درباره اینکه تیم ملی تا فینال به ژاپن نمی خورد گفت: من قبول دارم خوش شانس هستیم که ژاپن در سمتی که ما قرار داریم نیست و تا فینال می رود امیدوارم از این سمت هم ما فینالیست شویم ما سخت ترین حریفمان تا فینال کره جنوبی است که همیشه حریفی سخت محسوب می شود اما بردنش دور از دسترس نیست. بعد از آن قطر هم چندان تیم قدرتمندی نیست حالا هم که مربی اش را عوض کرده اوضاعش بدتر هم شده است. پس امیدوارم مقابل کره جنوبی یکی از بهترین بازی های ایران را ببینیم.

وی اضافه کرد: فراموش نکنیم کره جنوبی هم خیلی از بازیکنانش لژیونر هستند و مثل ما بازیکنانشان حرفه ای کار می کنند و بازی پایا پای خواهد بود اما اگر ان شاءالله کره را ببریم می توانیم بگویم فینالیست هستیم. آن وقت برای قهرمانی فقط ژاپن را سد راه خودمان می بینیم و می توانیم حتی با تلاش و تعصب بازیکنان اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار