گوناگون

اظهارات جنجالی سرمربی پرسپولیس درباره داوری بازی های این تیم

اظهارات جنجالی سرمربی پرسپولیس درباره داوری بازی های این تیم

پارسینه: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان ما خیلی تحت فشار بودند، خصوصاً در دو بازی آخرمان داوری خیلی اذیت‌مان کرده بود؛ چه با VAR و چه بدون VAR.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس پس از برتری ۲ بر یک پرسپولیس مقابل شمس‌آذر در هفته چهاردهم لیگ برتر اظهار داشت: سه امتیاز خیلی مهمی برای ما بود. با توجه به اینکه در زمین خودمان بازی می‌کردیم و شرایط جدول به شکلی بود که نیاز به برد داشتیم، باید این ۳ امتیاز را می‌گرفتیم. شرایط برای ما سخت بود، اما کسب ۳ امتیاز خیلی واجب و حساس بود. خوشحالیم در این بازی خیلی سخت که با اخراج علی نعمتی، سخت‌تر هم شد، پیروزی را به دست آوردیم. حریف امروز پرسپولیس تیم خوب و مقتدری بود که فوتبال خیلی زیبایی بازی کرد.

*از بازی‌های شمس آذر یاد می‌گیرم

وی افزود: به همه اعضای کادر فنی و بازیکنان شمس‌آذر به خاطر داشتن تیمی یکدست و تاکتیکی تبریک می‌گویم. بازی‌های زیادی را از این تیم دیده‌ام و خودم از بازی‌های شمس‌آذر یاد گرفتم و می‌گیرم. واقعاً فوتبال خوبی ارائه می‌دهند. دوندگی زیادی دارند و به نظرم این تیم شاید بتواند جام حذفی را ببرد یا حتی سهمیه آسیایی کسب کند.

*در دیدار قبلی حداقل باید ۳ پنالتی برای ما می‌گرفتند

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: از طرفی بازیکنان ما با توجه به اینکه تحت فشار خیلی زیادی بودند به ویژه در دو بازی اخیر که اشتباهات داوری زیادی علیه پرسپولیس رخ داد با VAR یا بدون آن اذیت شدیم. در دیدار قبلی باید دست کم سه پنالتی ما را می‌گرفتند که نگرفتند. گل دوم استقلال خوزستان هم کاملاً خطا بود. داور چهارم و کمک داور به امیر عرب براقی گفتند آن صحنه خطا است، اما او ادامه بازی داد. اتفاقات و اشتباهات عجیب و غریبی در آن مسابقه رخ داد. شرایط زمین و سنگ پرتاب کردن طرفداران و شرایط مسابقه دیگر جای بحث ندارد. در نیمه اول آن بازی فقط ۳۹ دقیقه بازی کردیم هرچند آن مسابقه ۲ ساعت طول کشید، اما در کل ۸۳ دقیقه بازی شد. به این مسئله هیچ اشاره‌ای نشد. صحنه‌های دیگر در برنامه‌های فوتبالی تلویزیون نشان ندادند.

*۴ امتیاز مهم را از ما گرفتند

گل‌محمدی گفت: مقابل استقلال هم دیدیم با وجود استفاده از VAR جه اتفاقاتی رخ داد ۴ امتیاز مهم را راحت از ما گرفتند. وقتی چنین اتفاقی برای پرسپولیس می‌افتد فشار زیادی به مربیان و مجموعه تیم وارد می‌شود، اما متأسفانه هیچکس نیست که در مورد این مسائل توضیح بدهد. تا قانع شویم. هرچند توضیح خاصی ندارند که ارائه بدهند.

*سکوت برای این اتفاقات راه علاج نیست

وی تصریح کرد: باید این اتفاقات عجیب و غریب بررسی شده و باشگاه مطالبه کند که چه اتفاقاتی رخ داده است. سکوت برای این داستان راه علاج نیست. با توجه به اتفاقات رخ داده امروز مقابل تیمی بازی داشتیم که سرشار از انگیزه و کار‌های فنی خوب بود. یادم نمی‌آید موقعیت خاصی به حریف داده باشیم. در کار دفاعی خوب بودیم و توانستیم از موقعیت‌ها خوب استفاده کنیم. به کوپال ناظمی تبریک می‌گویم که این بازی سخت را که سرعت بالایی داشت خوب قضاوت کرد. او قضاوت خیلی خوبی داشت. از تیم داوری تشکر می‌کنم هرچند باید پنالتی شمس آذر تکرار می‌شد. اعلام آن پنالتی هم شاید سخت‌گیرانه بود. خودم صحنه را ندیدم، اما طبق صحبتی که با علی نعمتی داشتم گفت توپ ابتدا به پایش خورده سپس تماسی با دستش داشته است نمی‌دانم این صحنه پنالتی بود یا خیر؛ اما داور عملکرد خیلی خوبی داشت.

*انگیزه زیادی برای بردن داشتیم

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: از بازیکنانم واقعاً تشکر می‌کنم آن‌ها خیلی تحت فشار بودند، اما با وجود ۱۰ نفره شدن بازی فنی خوبی انجام دادند. انگیزه زیادی برای بردن داشتیم. در این بازی قابلیت‌های فنی خود را نشان دادند. در مجموع بازی زیبایی بود. تعریف کردن من به خاطر کسب ۳ امتیاز نیست، اما کیفیت بازی خیلی خوب بود. از دیدار‌های فنی و تاکتیکی خوب لیگ بود و به هر دو تیم تبریک می‌گویم. با توجه به فشردگی مسابقات و برنامه سختی که برای پرسپولیس چیده‌اند نمی‌دانم باید از سازمان لیگ چه درخواستی داشته باشم. تیم ما در آسیا بود و شرایط سختی داشتیم هر سه روز یکبار بازی می‌کنیم. واقعاً نمی‌دانم دلیل این موضوع چیست.

*گلایه دارم؛ باید شش روز ۲ بازی مقابل نساجی و مس رفسنجان انجام دهیم

گل‌محمدی گفت: اگر قرار است تیم ملی به اردو برود می‌توانند فرصت بگیرند تا دست کم بازیکنان تا این اندازه تحت فشار قرار نگیرند و مصدوم نشوند. اکنون امکان دارد مصدومیت‌های زیادی برای بازیکنان به وجود بیاید. نمی‌دانم دلیل فشردگی مسابقات به این شدت برای تیم ما چیست. نمی‌دانم چرا برنامه اعلام شده را عوض کردند و بازی‌ها را از ۴ روز روی ۳ روز آوردند. باید در شش روز دو بازی مقابل نساجی و مس رفسنجان انجام دهیم. از این موضوع گلایه داریم. از سهیل مهدی گلایه‌مند هستم، اما نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم. متأسفانه این فشردگی خیلی پرسپولیس را اذیت می‌کند. هر جوری که دل‌شان بخواهد و دوست دارند برنامه را عوض می‌کنند. اینکه نمی‌شود، وقتی یک برنامه را اعلام می‌کنید آن را اجرا کنید چرا بار دیگر تغییرش می‌دهید.

*هواداران ما می‌توانند الگوی خیلی خوبی برای سایر تیم‌ها باشند

وی افزود: برای ما برنامه فشرده در نظر گرفتند باز هم از بازیکنانم تشکر می‌کنم، زیرا روز سختی داشتند، اما با جان، دل و غیرت بازی کردند. از هواداران نیز که به دلیل نتایج اخیر شاید مقداری دلسرد شده باشند تشکر می‌کنم. امروز حضور عاشقان واقعی پرسپولیس را در ورزشگاه حس کردیم. با وجود ۱۰ نفره شدن باز هم پرسپولیس تشویق کردند. هواداران ما می‌توانند الگوی خیلی خوبی برای سایر تیم‌ها باشند.

* فوت ملیکا محمدی باورکردنی نبود

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: به حدی هیجان بازی برای من بالا بود که فراموش کردم فوت ملیکا محمدی را تسلیت بگویم. ب ه خودش، خانواده‌اش، جامعه فوتبال و ورزش کشور تسلیت می‌گویم. شوک عجیبی به تیم ما و ورزش کشور وارد شد. این اتفاق باورکردنی نبود روحش شاد باشد برای خانواده‌اش آرزوی صبر دارم.

گل‌محمدی در مورد تحت فشار قرار گرفتن پرسپولیس در این بازی عنوان کرد: هیجان بازی زیاد بود.

*نعمتی در آن صحنه احساسی شد

وی در مورد دلیل اخراج علی نعمتی گفت: نعمتی در آن صحنه احساسی شد و نتوانست خوب تصمیم بگیرد. او بازیکنی حرفه‌ای است که در سطح پرسپولیس بازی می‌کند، اما بازیکن حرفه‌ای در این سطح نباید اینگونه اخراج شود بلکه باید تمرکز خوبی داشته باشد تا بتواند تا پایان بازی با وجود داشتن یک کارت زرد خودش را در زمین حفظ کند از تمام بازیکنانم چنین انتظاری دارم.

*به انتقادات گوش می‌دهم، اما تخریب نه

مدیر رسانه‌ای پرسپولیس در جواب به سؤالی ازگل‌محمدی در خصوص اینکه مدتی قبل باشگاه پرسپولیس مبلغی را به حساب بازیکنان واریز کرد، اما خودش به همراه چهار بازیکن برای اینکه بازیکنان مبلغ یکسانی دریافت کنند فداکاری کرده و پولی نگرفتند در شرایطی که در برخی رسانه‌ها اعلام شده گل‌محمدی گذشت نکرده است، گفت: متأسفانه یک روزنامه و یک خبرگزاری از ابتدای فصل رویه‌ای ضد پرسپولیس داشتند تیتر‌ها و مطالب یکطرفه می‌زنند و قضاوت‌های بی‌جایی دارند. اما اگر اجازه بدهید به دلیل انتقاد این رسانه‌ها دیگر به این سؤال پاسخ نمی‌دهیم. در ادامه خود گل‌محمدی در خصوص این سؤال عنوان کرد که من به انتقادات گوش می‌دهم، اما باید بدانیم بین انتقاد و تخریب تفاوتی وجود دارد. باید بگویم خودم نمی‌دانستم چنین مسئله‌ای مطرح شده و در ادامه باشگاه به ۴-۵ نفر ۱۰ درصد را پرداخت نکرده است. از این بازیکنان تشکر می‌کنم، اما خودم این مبلغ را گرفتم. اطلاعی از اقدام بازیکنان نداشتم، اما اگر می‌دانستم خودم هم جزو آن پنج نفر بودم و پول نمی‌گرفتم. در ادامه فهمیدم حدود ۱۰ درصد به تیم تزریق شده است.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه آیا از عملکرد بازیکنانی مثل سینا اسدبیگی، وحدت حنانوف و مهدی احمدی که امروز کمتر به بازی گرفته شدند رضایت دارد و در صورت مثبت بودن عملکرد آن‌ها آیا در بازی‌های آینده از این بازیکنان استفاده می‌کند، گفت: ما یک تیم هستیم بازیکنانی که اسم بردید قطعاً در طول فصل با توجه به فشردگی مسابقات مورد استفاده قرار می‌گیرند و روی این موضوع شک نکنید.

*دلیل غیبت کنعانی زادگان چه بود؟

گل‌محمدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر دلیل غیبت محمدحسین کنعانی‌زادگان در بازی با شمس‌آذر گفت: مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی سبب شد فرصت ایجاد هماهنگی بین مدافعان ما از بین برود و زمانی برای این موضوع نداشته باشند. بازیکنانی که در خط دفاعی قرار می‌گیرند باید حتمآً چند بازی کنار هم انجام بدهند تا به هماهنگی بیشتری برسند. در خطوط مختلف فرق خاصی نمی‌بینم و هر بازیکنی در قالب تیمی قرار می‌گیرد وظیفه اش را باید خوب انجام بدهد. از هر بازی که انجام می‌دهیم درست می‌گیریم و نقاط ضعف خود را پوشش می‌دهیم.

*کنعانی زادگان و نعمتی سال گذشته تاریخ سازی کردند

وی در پاسخ به این سؤال که چه راه‌حلی برای کمک به کنعانی‌زادگان و علی نعمتی با توجه به فشار هواداران در نظر گرفته است، عنوان کرد: روند یک تیم و پروسه تبدیل شدن به یک تیم خوب فاکتور‌های زیادی مثل تمرین خوب، امکانات خوب که بازیکنان را از ذهنی و روحی در آرامش قرار بدهد و تمرین و بازی خوب انجام بدهند جزو این مسائل هستند. از ابتدای فصل این آرامش را نداشتیم. دلایل مختلفی هم دارد که نمی‌خواهم واردش شوم. همین بازیکنان سال گذشته تاریخ‌سازی کردند. همین علی نعمتی سال گذشته یکی از بهترین نفرات ما در بخش دفاعی بود و گل‌های مهمی هم برای پرسپولیس به ثمر رساند. بازیکنان ماشین و ربات نیستند تحت تأثیر هیجان، احساسات و اتفاقات قرار می‌گیرند. قرار نیست یک تیم و یک بازیکن همیشه خوب باشند. بالا و پایین همیشه وجود دارد، اما تیمی موفق است که نوسان زیاد و عملکرد سینوسی نداشته باشد. باید بتوانیم روند نتایج را درست کنیم. خودم احساس خوبی نسبت به روند پرسپولیس دارم و مطمئن هستم بازیکنان هم با این برد روحیه‌بخش می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

*امیری به تیم در نیم فصل دوم اضافه می‌شود

سرمربی پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت وحید امیری گفت: وحید دو بار دچار مصدومیت بد شد. یکی از این مصدومیت‌ها مقابل استقلال تاجیکستان بود. شاید اگر کار را ۱۰ روز دیرتر شروع می‌کرد شرایط بهتری داشت. اما قطعاً او را در تعطیلات نیم‌فصل می‌رسانیم و به تیم در نیم‌فصل دوم اضافه می‌شود.

*کنعانی زادگان تمرکز خوبی در تمرینات نداشت

گل‌محمدی در خصوص مصدومیت حسین کنعانی‌زادگان عنوان کرد: او در هفته گذشته تحت فشار بود و تمرکز خوبی در تمرینات نداشت باید با حسین صحبت کنیم تا ببینیم وضعیتش به چه شکل است. امیدوارم در هر صورت با تمرکز خوبی وارد تمرینات شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار