گوناگون

خوشحالی قلعه‌نویی با این نامه مهم AFC

خوشحالی قلعه‌نویی با این نامه مهم AFC

پارسینه: این برای اولین بار در تاریخ جام ملتهای آسیاست که لیست تیمها از 23 بازیکن به 26 نفر افزایش پیدا می‌کند و این موضوع کاملا شرایط را برای تیم‌ها دستخوش تغییر خواهد کرد.

دقایقی پیش سرانجام به صورت رسمی فرمت فهرست تیمها برای حضور در جام ملتهای 2023 آسیا اعلام شد. بر این اساس هر تیم امکان رجیستر 26 بازیکن در فهرست نهایی خود را خواهد داشت که دست سرمربیان را برای انتخاب لیست خود باز می‌کند.
این اتفاقی است که در جام جهانی 2022 برای اولین بار رخ داد و با استقبال سرمربیان همراه شد چرا که آنها عملا سه بازیکن بیشتر با خود به تورنمنت می‌بردند و امکان بیشتری برای سازگاری با شرایط تورنمنت و اتفاقات حین مسابقات داشتند و حالا این موضوع در جام ملتهای آسیا نیز انجام خواهد شد.
البته قانون به این شکل است که 26 بازیکن در اردو حضور خواهند داشت اما برای هر بازی 23 بازیکن در لیست قرار خواهند گرفت و سه نفر روی سکو حضور خواهند داشت اما برای بازی بعدی این سه بازیکن در دسترس خواهند بود.
نکته جالب اینکه تیم ملی در جام جهانی 25 بازیکن را به قطر برد و کارلوس کی‌روش تصمیم گرفت ایران را به تنها تیم قطر 2022 تبدیل کند که یک سهمیه خود را خالی می‌گذارد اما بسیار بعید است که امیر قلعه‌نویی چنین تصمیمی بگیرد.
به عبارتی سرمربی تیم ملی که علاوه بر سه دروازه‌بان، باید برای 10 پست خود 20 بازیکن را انتخاب می‌کرد، حالا این فرصت را دارد تا به هر خط دفاع، هافبک و حمله یک بازیکن را اضافه کند تا اسکواد تیمش پربارتر شود.
بنابراین امکان دارد قلعه‌نویی تصمیم بگیرد این سه جایگاه را به بازیکنان باتجربه نظیر امید ابراهیمی و کریم انصاری‌فرد اختصاص بدهد تا بار تجربی تیمش را بالا ببرد و شاید هم بازیکنان جوان را در این سه جایگاه قرار بدهد تا آنها در این تورنمنت برای خود تجربه‌اندوزی کنند که البته باتوجه به اهمیت این مسابقات برای قلعه‌نویی، احتمال انتخاب نخست بیشتر خواهد بود.
این برای اولین بار در تاریخ جام ملتهای آسیاست که لیست تیمها از 23 بازیکن به 26 نفر افزایش پیدا می‌کند و این موضوع کاملا شرایط را برای تیمها دستخوش تغییر خواهد کرد.
منبع: همشهری

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار