گوناگون

غایبان بزرگ دربی پایتخت و دستان خالی یحیی و جواد

غایبان بزرگ دربی پایتخت و دستان خالی یحیی و جواد

پارسینه: پرسپولیس و استقلال در دربی این هفته چند غایب مهم دارند.

به گزارش پارسینه و به نقل از فوتبال ۳۶۰؛ پرسپولیس و استقلال روز پنج‌شنبه بیست‌وسوم آذرماه در دیداری معوقه از هفته پنجم لیگ برتر به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار با توجه به رقابت دو تیم در جدول و عملکردشان در چند هفته اخیر از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و تیم بازنده ممکن است وارد یک بحران جدی شود.

۲ تیم بازیکن محرومی برای این مسابقه ندارند و فقط محمد نوازی، مربی استقلال به دلیل دریافت کارت قرمز مقابل فولاد نمی‌تواند روی نیمکت آبی‌ها بنشیند. با این حال هر دو تیم روز پنج‌شنبه چند مصدوم مهم و تاثیرگذار دارند که حضورشان در بازی می‌توانست کمک زیادی به آن‌ها کند.

غیبت ۳ ملی‌پوش پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی در چند هفته اخیر با بحران مصدومیت بازیکنان تاثیرگذار خود مواجه بوده و این موضوع روی عملکرد پرسپولیس هم تاثیر خودش را گذاشته است. سرمربی پرسپولیس در بازی روز پنج‌شنبه هم نمی‌تواند از ۳ ستاره تاثیرگذار خود استفاده کند. مرتضی پورعلی‌گنجی و یاسین سلمانی به دلیل مصدومیت پارگی رباط صلیبی فصل را از دست داده‌اند و در بازی دربی هم مثل دیگر مسابقات غایب خواهند بود.

دیگر غایب پرسپولیس در دربی هم وحید امیری است که این فصل به دلیل مصدومیت فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرده و احتمالا در نیم‌فصل دوم به ترکیب سرخپوشان برخواهد گشت. امیری پس از مصدومیت در بازی رفت مقابل النصر مدت‌ها مصدوم شد، ولی پس از بازگشت از مصدومیت بلافاصله مقابل استقلال تاجیکستان آسیب دید و فعلا شرایط بازی ندارد.

دست خالی نکونام در خط دفاعی

استقلال گرچه بازی با فولاد را بدون محروم به پایان رساند، ولی مصدومیت ایمان سلیمی در این بازی برای جواد نکونام گران تمام شد. سلیمی در بازی با فولاد به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد و در حال حاضر شرایط مشخصی برای دربی ندارد. غیبت احتمالی او در کنار مصدومیت طولانی‌مدت محمدحسین مرادمند باعث شده دست نکونام در خط دفاعی خالی‌تر از قبل شود. البته غیبت سلیمی در دربی هنوز قطعی نیست و ممکن است او در آخرین لحظه به این بازی حساس برسد.

نکونام برای بازی روز پنج‌شنبه تنها روزبه چشمی و آرمین سهرابیان را به عنوان مدافع میانی در اختیار دارد که این موضوع با توجه به علاقه او برای بازی با سیستم سه‌دفاعه نگران‌کننده به نظر می‌رسد. او در بازی با فولاد از صالح حردانی در خط دفاعی استفاده کرد، ولی بعید است در بازی دربی حاضر به انجام چنین ریسکی شود. در میان بازیکنان استقلال ابوالفضل جلالی هم قبلا در خط دفاع سه‌نفره بازی کرده، ولی ممکن است با توجه به کمبود بازیکن در خط دفاعی، نکونام مجبور به تغییر سیستم شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار