گوناگون

اقدام فوری سرخپوشان علیه صدرنشینی استقلال

اقدام فوری سرخپوشان علیه صدرنشینی استقلال

پارسینه: قرار است روز پنجشنبه اعضای کمیته انضباطی پیرامون پرونده نقل‌وانتقالات باشگاه استقلال تشکیل جلسه بدهند.

به گزارش پارسینه و به نقل از فوتبال ۳۶۰؛ لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به روز‌های پایانی‌اش در نیم‌فصل اول نزدیک می‌شود که هواداران فوتبال به‌ویژه طرفداران ۳ تیم مدعیِ استقلال، پرسپولیس و سپاهان چشم‌شان به تصمیم کمیته‌های انضباطی و استیناف است. پرسپولیسی‌ها و سپاهانی‌ها بعد از آنکه با حکم کمیته انضباطی، با کسر امتیاز مواجه شدند و از کورس مدعیان عقب افتادند، امیدوار به فرجام‌خواهی در کمیته استیناف هستند و با وجود آنکه نزدیک به ۲ ماه از ثبت درخواست آن‌ها در کمیته استیناف می‌گذرد، اما همچنان خبری از صدور رأی نهایی نیست و مشخص نیست آیا امتیازات کسر شده به حساب آن‌ها بازخواهد گشت یا آن‌ها باید با کسر امتیاز کار خود را در ادامه لیگ بیست‌وسوم پیش ببرند.

استقلالی‌ها هم در شرایطی در مظان‌اتهام هستند که هم کارگروه ناظر بر قرارداد‌های ورزشی، روند نقل‌وانتقالاتی آن‌ها را بررسی کرده و گزارش خود را به کمیته انضباطی ارسال نموده و هم اینکه باشگاه‌هایی مانند پرسپولیس، آلومینیوم اراک و ذوب‌آهن اصفهان نسبت به عدم رعایت سقف بودجه از سوی آبی‌ها در کمیته انضباطی شکایت خود را به‌ثبت رسانده‌اند و چشم‌انتظار تشکیل جلسه هستند. جالب آنکه در طول روز‌های گذشته، از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس بار‌ها گلایه‌هایی نسبت به عدم برگزاری جلسه کمیته انضباطی با محوریت بررسی تخلفات احتمالی آبی‌ها گلایه‌هایی مطرح شده است.

مدیران باشگاه استقلال در طی روز‌های اخیر و بعد از آنکه بحث احتمال کسر امتیاز از آبی‌ها مطرح شد، در مواضع خود عنوان کرده‌اند که این باشگاه هیچ تخلفی در زمینه رعایت سقف بودجه انجام نداده است و آن‌ها دفاعیات خود را برای کارگروه ناظر بر قرارداد‌های ورزشی ارسال کرده‌اند. جالب آنکه استقلالی‌ها به دلیل رعایت سقف بودجه، بار‌ها خبر از کاهش رقم قرارداد بازیکنان و اعضای کادرفنی خود داده‌اند و فرسایشی‌شدن این روند باعث شد تا گوستاوو بلانکو برای صدور کارت بازی‌اش حدود یک ماه چشم‌انتظار باشد و مهدی هاشمی‌نسب هم به تازگی مجوز حضور روی نیمکت استقلال را به‌دست آورده است!

اتهامات جنجالی علیه استقلالی‌ها

آبی‌ها در حالی چشم‌انتظار تعیین‌تکلیف پرونده‌شان در کمیته انضباطی هستند که گفته می‌شود باشگاه استقلال بیش از یک تخلف نقل‌وانتقالاتی انجام داده است؛ از بحث پرداختی‌های خارج از قرارداد به چهره‌هایی مانند مهدی هاشمی‌نسب و سعید مهری تا برعهده گرفتن مالیات کوین یامگا، امضای چندین قرارداد داخلی و عدم ارائه به سازمان لیگ و همچنین عدم اعمال رقم رضایت‌نامه محمدرضا خالدآبادی در فرم سقف بودجه. در این‌باره البته گفته می‌شود که استقلالی‌ها دفاعیات خود را انجام داده‌اند و درباره مهم‌ترین اتهام آن‌ها که مرتبط با رضایت‌نامه خالدآبادی است هم توافقات انجام شده و با توجه به مدت قرارداد خالدآبادی، میزان مبلغ رضایت‌نامه او براساس قانون تقسیم بر مدت زمان قراردادش با آبی‌ها خواهد شد و مدیران باشگاه استقلال امیدوارند با استفاده از این بند قانونی از خطر کسر امتیاز بگریزند.

شکایت باشگاه‌ها بازهم رد خواهد شد؟

مسئولان کمیته انضباطی در پرونده‌های مشابه قبلی که منجر به کسر امتیاز از تیم‌های سپاهان و پرسپولیس شد، به شکایت باشگاه‌ها بی‌توجه بودند و به دلیل عدم ارائه اسناد و ادله کافی، شکایت آن‌ها رد شد. به نظر می‌رسد که پرونده شکایت از باشگاه استقلال هم این رویه ادامه‌دار خواهد بود و احتمالاً بازهم استناد مسئولان کمیته انضباطی به گزارش ارسالی از سوی کمیته ناظر بر قرارداد‌های ورزشی است و بعید به نظر می‌آید که سایر باشگاه‌ها بتوانند اسناد و مدارک محرمانه و قابل‌استنادی را به کمیته انضباطی ارائه کنند و احتمالاً کسر یا عدم کسر امتیاز از آبی‌ها مستقیماً با گزارش واصله از کمیته ناظر بر قرارداد‌های ورزشی در ارتباط خواهد بود.

پنجشنبه‌ای خبرساز در انتظار فوتبال ایران

اعضای کمیته انضباطی قرار است بعد از گذراندن روز‌های پرهیاهو سرانجام جلسه نهایی را درباره رسیدگی به تخلفات احتمالی باشگاه استقلال برگزار کنند؛ جلسه‌ای که قرار است روز پنجشنبه شانزدهم آذرماه به انجام برسد. گفته می‌شود که در این جلسه در کنار رسیدگی به تخلفات احتمالی آبی‌ها، پرونده نقل‌وانتقالاتی باشگاه تراکتور هم براساس گزارش ارسالی از سوی کمیته ناظر بر قرارداد‌های ورزشی قرار است بررسی شود و باید دید بعد از بررسی‌های انجام شده، آیا خبری از کسر امتیاز از استقلال و تراکتور خواهد بود و جدول لیگ برتر دستخوش تغییر و تحولات می‌شود یا شکایت به‌ثبت رسیده رد می‌شوند؟ در روز‌های گذشته موضع‌گیری‌های متفاوتی انجام شده است؛ از یک‌سو استقلالی‌ها خود را از تخلفات احتمالی مبرا دانسته‌اند و از سوی دیگر پرسپولیسی‌ها سعی داشته‌اند تا بر تخلفات تیم رقیب تاکید کنند و باید دید در این هیاهو، کدامیک پیروز این پرونده جنجالی می‌شوند!

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار