گوناگون

نکات طلایی درباره مسابقه حساس پرسپولیس - الدحیل

نکات طلایی درباره مسابقه حساس پرسپولیس - الدحیل

پارسینه: یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل پرسپولیس قرار است در ورزشگاه آزادی تهران و برابر الدحیل قطر برگزار شود.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر ورزشی؛ یحیی گل‌محمدی و شاگردانش برای صعود به مرحله حذفی محکوم به شکست دادن الدحیل هستند و تازه در صورت پیروزی هم باید رقیبان پرسپولیس در گروه‌های دیگر نتیجه نگیرند.

برهمین اساس و با توجه به حساسیت دیدار با الدحیل، نکات زیر از نظرتان می‌گذرد.

مصدومیت‌ها و نیمکت لرزان

چند سال پیش برانکو ایوانکوویچ در مصاحبه اختصاصی با خبرورزشی عنوان کرد: «تیمی که می‌خواهد قهرمان یا موفق شود باید نیمکت دراز داشته باشد!» منظور سرمربی سابق و کروات پرسپولیس داشتن نفراتی روی نیمکت ذخیره‌ها بود که بتوانند جانشین نفرات اصلی در زمین شده و به قول معروف کار دربیاورند. شاید یکی از مشکلات این روز‌های پرسپولیس مصدومیت نفرات کلیدی همچون میلاد سرلک، وحید امیری و محمد عمری باشد که گفته می‌شود حداقل دو بازیکن از این جمع می‌توانند بازی کنند، اما هنوز از آن آمادگی مطلوب فاصله دارند. همچنین نیمکت پرسپولیس نیز با بازیکنانی همچون نبیل باهویی، میلاد سورگی، وحدت هنانوف و ... لرزان به نظر می‌رسد.

غیبت کوتینیوی برزیلی

تیم فوتبال الدحیل لیست بازیکنان خود برای بازی با نماینده کشورمان را منتشر کرد که نام ستارگانی، چون فیلیپ کوتینیو، روبن سمدو و ادمیلسون جونیور در آن حضور ندارد. هرچند پرسپولیسی‌ها از قبل می‌دانستند سمدو مدافع الدحیل به دلیل دریافت کارت قرمز از حضور در این دیدار محروم است، اما یحیی گل‌محمدی بعد از بازی النصر عربستان پیگیر حضور یا عدم حضور ستاره برزیلی در ترکیب تیم قطری بود. فیلیپ کوتینیو یک‌هافبک تکنیکی و دریبل زن است که می‌توانست مدافعان و هافبک‌های دفاعی پرسپولیس را اذیت کند و حالا غیبت ستاره سابق تیم ملی برزیل و لیورپول، باعث خوشحالی سرمربی پرسپولیس است.

خط حمله قرمز‌ها در آستانه فصلی سردد

یگر کسی شکی ندارد که از خط حمله فعلی پرسپولیس آبی گرم نمی‌شود. شهاب زاهدی ۴ گل در لیگ برتر زده که ۳ گل آن در بازی با پیکان بوده است. نبیل باهویی هم به همه ثابت کرده این کاره نیست و یحیی گل‌محمدی نمی‌تواند روی او برای گلزنی حسابی باز کند. از طرفی اخباری به گوش می‌رسد که یکی از این دو مهاجم باید در زمستان از پرسپولیس خداحافظی کنند. میلاد سورگی جوان هم بعید است بتواند برابر الدحیل قطر لقب گلزنی بگیرد! شاید مهم‌ترین دغدغه یحیی گل‌محمدی در این دیدار حساس، گل نزن بودن مهاجمان پرسپولیس باشد!

اولونگا قاتل تیم‌های ایرانی

هرچقدر خط حمله پرسپولیس کم زور و گل نزن است به همان نسبت الدحیل، مهاجمان گلزن و خطرناکی دارد. مایکل اولونگا مهاجم کنیایی الدحیل راه گلزنی به تیم‌های ایرانی را خیلی خوب بلد است و یکی از نگرانی‌های یحیی گل‌محمدی مهار این مهاجم گلزن و زهر دار است. البته الدحیل، المعز علی را هم در اختیار دارد که کمی افت کرده، اما هنوز المعز علی است و می‌تواند دردسرساز باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار