گوناگون

چشم پرسپولیسی ها به دنبال عملکرد شهاب زاهدی

چشم پرسپولیسی ها به دنبال عملکرد شهاب زاهدی

پارسینه: نگاه‌ پرسپولیسی‌ها در بازی امشب شاید بیشتر از هر زمان دیگری به عملکرد شهاب زاهدی دوخته شده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ پرسپولیس در وضعیتی پا به عربستان گذاشته که جدال با النصر بازی سرنوشت برای سرخ‌ها محسوب می‌شود و ناکامی در این جدال می‌تواند به قیمت پایان رویای صعود آن‌ها به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تمام شود.

دست‌یابی به ۷ امتیاز طی ۴ بازی اخیر، پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی را در موقعیت حذف زودهنگام و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا قرار داده و سرخ‌ها نمی‌خواهند بعد از تجربه فینال در دوره قبلی حضورشان در این رقابت‌ها، این‌بار خیلی زود با این رقابت‌ها خداحافظی کنند. این موضوع بستگی زیادی به بازی امشب سرخ‌ها در جدال با النصر دارد. تیمی قدرتمند که تمامی رقبایش را طی ۴ بازی اخیر با شکست مواجه کرده و مدعی اصلی حضور در مراحل بالاتر این رقابت‌ها نیز محسوب می‌شود.

بازی رفت با اتفاقات عجیب و البته نمایش ناامیدکننده شاگردان یحیی گل‌محمدی در استادیوم آزادی با دو گل به سود النصر پایان یافت. هرچند در ادامه پرسپولیسی‌ها با دو برد ارزشمند مقابل الدحیل در قطر و استقلال تاجیکستان در استادیوم آزادی شانس صعود خود افزایش دادند، اما توقف مقابل حریف تاجیکستانی باعث شد تا بار دیگر شرایط برای آن‌ها با، اما و اگر همراه باشد.

اکنون آن‌ها در عربستان حاضر هستند و امیدوارند با تدابیر تاکتیکی یحیی گل‌محمدی طبق وعده و انگیزه‌ای که این مربی در نشست خبری پیش از بازی با النصر هم به نمایش گذاشت، به نتیجه مطلوبی دست یابند.

شاید در این بازی بیشتر امید هواداران پرسپولیس باید به ساق شهاب زاهدی دوخته شود؛ مهاجمی که طی سالیان اخیر در تیم‌های خارجی که حضور داشته با گل‌های خارق‌العاده‌اش تمجید بزرگی را به دنبال داشت و همین مسئله نیز عاملی بود تا در ابتدای پنجره تابستانی و شایعات مربوط به انتقالش به پرسپولیس، با جو مثبتی مواجه شود.

شهاب زاهدی، اما در لیگ قهرمانان آسیا هنوز به ثبت گل برای پرسپولیس نشده و عملکرد سینوسی‌اش در مقطعی نیز با هجمه و انتقادات شدیدی نیز همراه بود. با این حال او امروز به عنوان مهره مورداعتماد یحیی گل‌محمدی اجازه حضور در خط آتش پرسپولیس را به‌دست آورده است. مهاجمی که در بازی رفت دو تیم و زمانی که این تیم در خانه و بدون حضور هوادارانش شکست خورد، حاشیه بزرگی را پشت سر گذاشت. مکالمه کوتاه او با کریس رونالدو بعد از سوت پایان بازی که به زعم درخواست برای دریافت پیراهن ستاره پرتغالی همراه بود، انتقادات زیادی را متوجه وی کرد. هرچند بعد از آن این درخواست بار‌ها تکذیب شد و مدعی شدند این مکالمه دوستانه و تنها به جریان بازی و خسته نباشید معمولی اختصاص داشته است.

اما امشب می‌تواند یک شب تاریخی برای شهاب زاهدی باشد؛ زاهدی که سابقه هت‌تریک با پیراهن پرسپولیس را در همین فصل در کارنامه دارد، در شرایطی که هنوز گلی در لیگ قهرمانان به ثمر نرسانده، به عنوان بزرگ‌ترین امید یحیی گل‌محمدی و البته هواداران پرسپولیس باید بالاترین توان خود را مقابل حریف سرشناس و ستاره‌های صاحب‌نامش به اجرا بگذارد. ستاره شدن او در این بازی می‌تواند باعث شود تا این‌بار رونالدو از روی تمایل شخصی و به واسطه این درخشش شخصا پیراهنش را به وی هدیه دهد.

باید دید زاهدی در فرصت دوباره‌ای که از یحیی گل‌محمدی گرفته و با فاصله گرفتن از نیمکت قادر خواهد بود یک شب تاریخی را برای خود شکل دهد یا خیر. نمایش درخشان او می‌تواند پرسپولیس را بار دیگر به جدول این مسابقات بازگرداند و شانس صعود آن‌ها به مرحله بعدی را افزایش دهد. به نظر شما چه اتفاقی در بازی امروز برای زاهدی قابل پیش‌بینی است؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار