گوناگون

روایت رحمتی از قوانین جدید فوتبال ایران

روایت رحمتی از قوانین جدید فوتبال ایران

پارسینه: سرمربی نساجی گفت: لیگ برتر طوری بود که هر سه روز بازی می‌کردیم و همین باعث شد که کمبود بازیکن به تیم ما لطمه بزند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ سید مهدی رحمتی عصر دوشنبه در نشست خبری پیش از بازی با مومبای هند اظهار کرد: همین‌طور که همه می‌دانیم نساجی یکی از جوان‌ترین تیم‌های لیگ قهرمانان آسیاست و با توجه به برنامه‌ها و قوانین در فوتبال ایران بابت بازیکنان بزرگسال تعیین شد، بیش‌ترین تیمی که متضرر شد تیم ما بود که سال‌ها روی تیم‌های جوانان کار کرد و آن‌ها را به سهمیه بزرگسالان اضافه کردیم.

او ادامه داد: لیگ برتر هم طوری بود که هر سه روز بازی می‌کردیم و همین باعث شد که کمبود بازیکن به تیم ما لطمه بزند. اولین سال حضور در آسیا از چهار بازی سه امتیاز گرفتیم و در بازی فردا با تمام توان حاضر خواهیم شد و هدف ما کسب سه امتیاز بازی است. در این وقفه لیگ تغییرات خیلی خوبی را در کادرفنی و شاکله تیم ایجاد کردیم. فردا تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه را در تیم خود خواهیم داشت که بتوانیم سه امتیاز را کسب کنیم.

توقعات از نساجی بالا رفته است؟ رحمتی در این باره گفت: روز اولی که قرعه‌کشی انجام شد در گروهی قرار گرفتیم که قهرمان آسیا در آن حضور داشت. ساخت تیم نساجی از امسال شروع شد. آسیا بازیکن بزرگ می‌خواهد و بازیکنان ما خوب هستند، اما تجربه آسیا را ندارند. تیم سپاهان و پرسپولیس در آسیا بازی می‌کنند و با آن همه بازیکن به چه چالشی خورده‌اند. نساجی یک تیم جوان است و هدف ما این است که برای آینده نساجی شرایطی را ایجاد کنیم که یک سال یا دو سال درمیان به آسیا برود. بازیکنان ما با تمام توان در آسیا حضور پیدا کرده‌اند و مقابل نوبهار هم خیلی خوب بودیم، ولی با اخراجی که داشتیم نتیجه را واگذار کردیم. دقیقه ۹۰ داور ۱۴ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد. در بازی ازبکستان و ایران دیدم همان داور که در آسیا ما بازی کردیم در این بازی هم بود. آن بازی خیلی اذیت شدیم. شاید اگر تجربه کافی داشتیم و گل به خودی اتفاق نمی‌افتاد شرایط این را داشتیم که در تهران به نوع دیگری با نوبهار بازی کنیم. موقعیت‌های زیادی داشتیم که استفاده نکردیم. این تجربه خوبی برای من و نساجی نبود که برای سال‌های آینده از قبل در نظر بگیریم که چه مسابقاتی داریم. در بازی فردا دو بازیکن مهم را نداریم و دو سه بازیکن مصدوم داریم. همین فشار همراه ما در لیگ هم بوده، بعد از نوبهار مقابل تراکتور و سپاهان بازی کردیم و دوباره با نوبهار بازی کردیم. سپاهان یک تیم خوب دارد و بازیکنانی دارد که استراحت کنند و در بازی‌های بعدی به آن‌ها کمک کنند. ما یک تیم خوب داریم که همه بچه‌ها هم قسم شده‌اند از این شرایط خارج شویم.

وی اضافه کرد: نمی‌خواهم اشاره کنم، اما بازی‌های خارج از خانه ما لغو شد و داخل خانه بازی کردیم که روی ما فشار زیادی ایجاد کرد. بعد از مسابقات آسیایی به نوار موفقیت برمی‌گردیم. روی قولم هستم در این فصل رتبه تک رقمی کسب می‌کنیم.

رحمتی درباره صحبت با هواداران گفت: ما بهترین هواداران ایران را داریم و می‌دانیم که توقع نتیجه دارند. توقع صعود در آسیا داشتند، ولی ما بهترین هواداران ایران را داریم و باید تمام توان‌مان را بگذاریم. چیزی ذهنم را مشغول کرده است. هواداران نساجی واقعا فوتبال فهم هستند و شرایط را کامل درک می‌کنند. هیچوقت اتفاق نیفتاده بود که پنج بازیکن نساجی در یک بازی روی نیمکت باشند. ما از بازیکنان جوان بومی استفاده می‌کنیم که شاید در آینده در تیم ملی بازی کنند. ما توان مقابله فوتبالی با الهلال را نداریم. همین‌طور نوبهار که تیم خوبی هستند. ما باید جایگاه خودمان را بررسی کنیم، یک تعداد بازیکن در تیم آوردیم که تمام تلاش‌شان را می‌کنند. فردا سه یا چهار بازیکن جوان ما از ابتدا شروع می‌کنند. توقع من از هواداران این است که نتیجه نگرفتن و انتقاد روی چشمم، ولی این فشار را از بازیکنان بردارند که بتوانند فوتبال بازی کنند. وقتی ما مقابل نوبهار پنج موقعیت گل داشتیم یعنی خوب بازی می‌کنیم. مقابل ذوب آهن هم بازیکنان تحت فشار بودند و هجمه زیادی روی آن‌ها ایجاد شده بود. بازیکن تمرکز ندارد و اشتباهات به تیم لطمه می‌زند. بیاییم در زمانی که هستیم فشار را از روی تیم برداریم. شاید در مربیگری جوان باشم، اما در دو تیم قبلی این تجربه را داشتم. پدیده بعد از نیم فصل شرایط تیم‌مان عوض شد و حتی شانس کسب سهمیه هم داشتیم. در آلومینیوم هم شرایط خیلی خوب بود. تیم فعلی ما هم به شرایط خوب باز خواهیم گشت. در آلومینیوم یازده بازیکن را حفظ کردیم، اما آیا بازیکنان فصل قبل نساجی را حفظ کردیم؟ ما به شرایط خوب برمی‌گردیم. دو بازی عقب افتاده داریم. این می‌تواند کلید موفقیتی برای ما باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار