گوناگون

ترکیب احتمالی پرسپولیس برای بازی با النصر؛ سیستم اسپانیایی راهکار جدید یحیی

ترکیب احتمالی پرسپولیس برای بازی با النصر؛ سیستم اسپانیایی راهکار جدید یحیی

پارسینه: از اردوی سرخپوشان تهرانی خبر می‌رسد که یحیی گل‌محمدی، بار دیگر سیستم بدون مهاجم و استفاده از ۶ هافبک را آزمایش کرده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر ورزشی؛ روز دوشنبه ۶ آذرماه جاری، پرسپولیس در یکی از حیاتی‌ترین بازی‌های فصل خود قرار است در عربستان به مصاف تیم النصر برود.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در دیدار رفت دو تیم با نتیجه ۲ بر صفر در استادیوم آزادی مغلوب یاران رونالدو شده‌اند و حالا برای جبران به این کشور رفته‌اند. بر اساس شنیده‌ها احتمالا یحیی گل‌محمدی، تیمش را با نفرات زیر و بدون مهاجم به مصاف النصر خواهد فرستاد.

دروازه‌بان؛ همان همیشگی!

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی پوش پرسپولیس خیرالموجودین یحیی گل‌محمدی برای بازی با النصر عربستان است. در فصل جاری و با توجه به محدودیت‌های موجود در سهمیه بزرگسال، احمد گوهری به آلومینیوم اراک پیوست و حالا دست یحیی گل‌محمدی در این پُست نسبتا خالی است. هر چند بیرانوند ثابت کرده است تحت هرشرایطی حتی مصدومیت برای تیمش بازی می‌کند. تقابل مجدد علیرضا بیرانوند با کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی فوتبال جهان نیز در این دیدار، در نوع خود جالب خواهد بود.

دفاع میانی؛ کنعانی مأمور مهار ستاره پرتغالی

گرچه محمدحسین کنعانی‌زادگان در دیدار اخیر ایران و ازبکستان عملکرد نسبتا ضعیفی داشت، اما باز هم انتخاب اول یحیی گل‌محمدی برای بازی با النصر عربستان خواهد بود. در غیاب مرتضی پورعلی‌گنجی مصدوم، کنعانی زادگان مدافع میانی به شمار می‌رود که از سرعت مناسبی برای مهار ستاره‌های النصر برخوردار است. گفته می‌شود او همچون بازی رفت باید کریستیانو رونالدو را مهار کند و البته در تهران موفق به این کار شد تا حدی که حسابی ستاره پرتغالی النصر را کفری و عصبانی کرد!

دفاع میانی؛ گولسیانی مرد بازی‌های بزرگ

زوج محمدحسین کنعانی زادگان در عربستان بدون شک یک مدافع گرجستانی است. گئورگی گولسیانی یک مدافع سرزن و خوش روحیه به شمار می‌رود که در بازی‌های بزرگ می‌تواند حتی کار را برای تیمش در بیاورد. به طور نمونه می‌توان به بازی‌های فصل گذشته پرسپولیس برابر استقلال تهران و سپاهان اصفهان اشاره کرد که با گلزنی و نمایش فوق العاده این مدافع گرجستانی همراه بود. او همچنین بهترین پنالتی زن پرسپولیس به شمار می‌رود و روی ضربات ایستگاهی هم می‌تواند جلو آمده و حتی موفق به گلزنی شود. تردیدی نیست یکی از تاکتیک‌های سرمربی پرسپولیس در بازی با النصر عربستان، استفاده از ضربات ایستگاهی است.

دفاع راست؛ باز هم دانیال اسماعیلی فر

وحدت هنانوف به دلیل بازی‌های ملی تاجیکستان، در تمرینات اخیر پرسپولیس غایب بوده و حتی نتوانست در تمرین روز پنج شنبه شرکت کند. از طرفی هنانوف یک مدافع راست انرژیک و رونده نیست و فقط در امور دفاعی مهارت دارد. براین اساس و با وجود افت محسوس دانیال اسماعیلی فر باز هم او گزینه اصلی بازی در سمت راست خط دفاعی پرسپولیس خواهد بود. اسماعیلی فر با ارائه یک نمایش مناسب این فرصت را پیدا می‌کند تا بار دیگر اعتماد یحیی گل‌محمدی و هواداران پرسپولیس را به خود جلب کند.

دفاع چپ؛ علی نعمتی با وظایف تدافعی

شاید مهم‌ترین ایراد وارده به علی نعمتی تعداد پاس‌های اشتباه این مدافع کم حرف و سر به زیر باشد. نعمتی که پُست اصلی اش دفاع میانی است در دو فصل اخیر بالاجبار به سمت چپ خط دفاعی کوچ کرده و نمایش نسبتا قابل قبولی نیز ارائه داده است. البته یحیی گل‌محمدی دوست دارد تیمش فوتبال مالکانه را به اجرا گذاشته و مدافعان چپ و راستش بالا بازی کنند، اما علی نعمتی با هوشیاری خود و گلزنی‌هایش این عیب را پوشانده است. احتمالا گل‌محمدی از نعمتی در عربستان نیز بیشتر توقع دفاع کردن داشته باشد.

هافبک دفاعی؛ سرلک به دنبال جبران

میلاد سرلک پس از مدت‌ها مصدومیت هنوز به شرایط اوج برنگشته است. خیلی‌ها معتقدند یکی از دلایل اصلی شکست پرسپولیس در دیدار رفت مقابل النصر عربستان، اخراج میلاد سرلک بوده است. هافبک اصفهانی پرسپولیس به دلیل عملکرد نه چندان خوبش، تیم ملی را نیز از دست داد و حالا با توجه به جنجال اخیر احمد نوراللهی و اخراج او از تیم ملی، این فرصت را دارد که با انجام یک نمایش ایده آل نه تنها به تیم ملی دعوت شود، بلکه مسافر جام ملت‌های آسیا نیر لقب بگیرد.

هافبک هجومی؛ لایو تلویزیونی پس از لایو اینستاگرامی!

سروش رفیعی پس از لایو اینستاگرامی پرسروصدای خودش حالا باید در لایو تلویزیونی و بازی با النصر عربستان نشان دهد چند مرده حلاج است؟ هافبک بازیساز پرسپولیس می‌تواند نقش مهمی در این دیدار بر عهده بگیرد و اگر روز خوبش باشد حتی قادر است پاس گل نیز به همبازیانش بدهد. سروش حالا یکی از بزرگ تر‌های پرسپولیس محسوب می‌شود که در کنار وظایف شخصی اش باید مراقب سایر بچه‌ها در فضای سنگین ورزشگاه اختصاصی النصر هم باشد.

هافبک راست؛ سعید برمی‌گردد؟!

ستاره دیدار رفت پرسپولیس و استقلال تاجیکستان پس از دبل مقابل این حریف در لیگ قهرمانان آسیا، ناگهان با افت محسوسی مواجه شد. شاید یکی از دلایل ناکامی‌های اخیر پرسپولیس در لیگ برتر و بازی بارگشت با استقلال تاجیکستان در شهر دوشنبه همین نزول هافبک ساروی بوده باشد. سعید صادقی که از زمان سرمربیگری امیرقلعه نویی به تیم ملی دعوت نشده، این فرصت را در اختیار دارد که با درخشش در عربستان، نه تنها به پرسپولیس کمک کند بلکه بتواند رضایت سرمربی تیم ایران را نیز برای حضور مجدد در اردوی تیم ملی جلب کند.

هافبک چپ؛ همه امید‌ها به ساق‌های شماره ۹

اغراق نیست اگر بگوییم همه امید یحیی گل‌محمدی به ساق‌های مهدی ترابی است. شماره ۹ پرسپولیس آرام آرام به دوران اوج خود بازگشته و در تاشکند و در ترکیب تیم ملی ایران نیز جزو خوب‌های کشورمان بود. ترابی اگر در عربستان سرحال باشد می‌تواند کابوس مدافعان النصر لقب بگیرد. او بازیکنی دریبل زن است که پا به توپ به قلب دفاع حریف می‌زند، پاس گل می‌دهد، گل می‌زند یا حداقل کاشته و ایستگاهی می‌گیرد؛ بنابراین مهدی ترابی کلیدی‌ترین مهره یحیی گل‌محمدی در بازی با النصر عربستان محسوب می‌شود.

هافبک آزاد؛ امید عالیشاه به امید تکرار خاطره الدحیل!

کاپیتان اول پرسپولیس در قطر و بازی رفت این تیم مقابل الدحیل، تک گل ارزشمند تیمش را به ثمر رساند و ستاره آن دیدار لقب گرفت. حالا گفته می‌شود به واسطه همان بازی و به امید درخشش مجدد، عالیشاه در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار می‌گیرد. او این مجوز را از یحیی گل‌محمدی گرفته است که آزادانه به هر جای زمین که خواست سرک بکشد و بازی کند. عالیشاه اگر سرحال و آماده باشد حتی می‌تواند همچون الدحیل، گلزن بازی نیز لقب بگیرد.

هافبک تهاجمی؛ پدیده، پدیده می‌شود؟

گزینه بعدی یحیی گل‌محمدی برای بازی با ۶ هافبک، محمد عمری است. پدیده جوان پرسپولیس که به واسطه جوانی گاهی چنان خوش می‌درخشد که تبدیل به ستاره می‌شود و گاهی عکس این اتفاق می‌افتد! محمد عمری، اما جزو تکنیکی‌ترین بازیکنان پرسپولیس و حتی فوتبال ایران است که به راحتی نفر مقابل را از پیش رو برداشته و دریبل می‌زند. او باید با اعتماد به نفس بیشتری بازی کند و در این صورت می‌تواند حتی ستاره دیدار با النصر هم لقب بگیرد.

نکته؛ شاید تنها تردید و دودلی یحیی گل‌محمدی در دیدار با النصر بازی دادن یا روی نیمکت نشاندن شهاب زاهدی باشد. مهاجمی که هنوز نتوانسته انتظارات را برآورده کند و به احتمال زیاد به عنوان بازیکن تعویضی در نیمه دوم دیدار با النصر عربستان به زمین خواهد رفت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار