گوناگون

بازگشت برانکو به پرسپولیس ؟

بازگشت برانکو به پرسپولیس ؟

پارسینه: مهاجم سابق پرسپولیس می گوید تمدید نشدن قرارداد یحیی گل محمدی نشان از بی علاقگی مدیران پرسپولیس برای ادامه حضور این مربی است.

به گزتارش همشهری آنلاین امیر اصلانیان مهاجم اسبق پرسپولیس در خصوص بازی حساس سرخپوشان پایتخت مقابل تیم النصر که در بازی رفت موفق به پیروزی مقابل پرسپولیس شد توصیه‌های فنی زیادی دارد. در این رابطه پیشکسوت پرسپولیس روی رعایت اصول دفاعی و برطرف کردن اشکالات در این زمینه برای موفقیت مقابل النصر توصیه‌های خاصی دارد.

بازی مقابل النصر با ستاره‌هایی که این تیم در اختیار دارد را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
بازی خیلی خوب و تاکتیکی‌ای را قطعاً از دو تیم آسیا شاهد خواهیم بود؛ دو تیمی که جزو بهترین تیم‌های آسیا هستند و انتظارات از آنها برای ارائه بازی خوب و تاکتیکی و زیبا بسیار بالاست. در این بین در تیم النصر ستاره‌هایی همچون تالیسکا، مانه، رونالدو و چند ستاره دیگر حضور دارند که این مسأله کار را برای بازیکنان پرسپولیس سخت می‌سازد به همین دلیل در این بازی عیار کلی بازیکنان پرسپولیس خصوصاً اگر سرمربی بخواهد بازیکنان جدیدی را هم استفاده کند، کاملاً دستش می‌آید. در این بین جنگ خط دفاعی پرسپولیس با ستاره‌های تهاجمی النصر خیلی در چشم خواهد بود، از این رو بستن حفره‌های دفاعی توسط مدافعان و از همه این موارد مهم‌تر نقش هافبک دفاعی مهم است که جلوی مدافعان بازی می‌کند که خیلی خوب باید به خط دفاعی کمک کرده و تمامی منافذ نفوذی دفاعی را با دوندگی و کارهای دفاعی ببندد که اگر این کار خوب انجام شود شرایط بسیار خوب پیش خواهد رفت و تیمی که گل نخورد حتماً در طول بازی بالاخره موقعیت گل نصیبش خواهد شد.
اما دقیقاً روی مسأله فنی دفاعی که اشاره کردید پرسپولیس در چند بازی اخیرش خیلی مشکل داشته؟
بازیکنان روی ارسال‌های حریفان خوب کار نکردند و نتوانستند خط دفاعی تیم‌های مقابل را ببندند. از طرف دیگر متأسفانه به قولی پشت دفاع هم می‌خوریم که این فضا شرایط را برای خط دفاعی پرسپولیس بسیار سخت کرده است که حتماً باید مقابل النصر این نقایص‌مان را برطرف سازیم.
با تغییر سیستم می‌توان به نتیجه‌گیری مثبت پرسپولیس مقابل حریف امیدوار بود؟
اگر سیستم و بقیه تغییرات را هم انجام دهیم نباید توقع برد را از پرسپولیس داشته باشیم، هر چند برای روحیه گرفتن، برای ادامه لیگ و بالا بردن شانس صعود بازیکنان باید هر در چنته دارند را در طبق اخلاص بگذارند و خوب و بی‌نقص بازی کنند.
به نظرتان سه امتیازی که پرسپولیس مقابل الدحیل گرفت را قادر است مقابل النصر هم تکرار کند؟
این مسأله مهم و حیاتی به این نکته بازمی‌گردد که النصر ابزار کافی را در اختیار دارد، در حالی که چنین مسأله‌ای در قیاس با النصر به شکل کمتری در پرسپولیس وجود دارد و وقتی این موارد را کنار هم قرار می‌دهیم به این نتیجه می‌رسیم که کار برای پرسپولیس خیلی سخت است.
فکر می‌کنید برای بازی مقابل النصر حاشیه‌هایی که وجود داشت در پرسپولیس کمرنگ‌تر شده یا کماکان روی عملکرد بازیکنان تأثیر منفی خواهد داشت؟
به نظرم مصاحبه‌هایی که انجام شد در تیم شکاف ایجاد کرد، ضمن اینکه به نظرم نکته حایز اهمیت دیگر در پرسپولیس به این نکته بازمی‌گردد که قرارداد یحیی به شکل طولانی‌مدت با پرسپولیس تمدید نشد تا عملاً یحیی الان بدون قرارداد در پرسپولیس کار کند و از سوی دیگر اخباری که در پرسپولیس می‌شنویم دال بر این است که باشگاه قصد دارد برای آینده برانکو را استخدام کند.
بر خلاف لیگ قهرمانان آسیا در لیگ برتر معتقدید باید از پرسپولیس توقع قهرمانی داشت؟
در هر صورت انتظار قهرمانی از پرسپولیس تا روز آخر هست و به نوعی تیم اول ایران و مدافع عنوان قهرمانی که رکورددار قهرمانی در لیگ برتر است باید تا روز آخر برای قهرمانی بجنگد و برای رسیدن به این مهم ما حمایت کامل خودمان را از تیم انجام می‌دهیم تا ان‌شاءالله باز هم روزهای خوبی را در آسیا رقم بزنیم.
فکر نمی‌کنید پرسپولیس در نیم فصل نیاز به تقویت دارد؟
حتماً پرسپولیس نیاز به خرید دارد و باشگاه باید از طرق مختلف از برند باشگاه پرسپولیس درآمدزایی کند و به نوعی از روی شورت ورزشی تا لباس حتماً می‌توان با مدیریت قوی بیشترین درآمدزایی را داشت و حتماً برای حل این مسأله باید این موضوع را عملی کرد تا مشکلات پرسپولیس کاملاً حل شود و تیم بدون مشکل مالی در چند پست که نیاز دارد بازیکنان مدنظرش را به خدمت بگیرد.
در رابطه با خط حمله پرسپولیس و احتمالاً اتخاذ روش دفاعی می‌توان از خط دفاع پرسپولیس انتظار موفقیت داشت؟
از نبیل که چیزی ندیدیم و از شهاب هم انتظار رفتار حرفه‌ای و عملکرد قوی داریم تا واقعاً در گلزنی به پرسپولیس در این مقطع حساس کمک کند.
به نظرتان جریمه مالی از ذهن بازیکنان چگونه پاک می‌شود؟
من فکر می‌کنم بازیکنان فقط باید به فکر بازی‌های با کیفیت و ارائه بهترین بازی‌ها به لحاظ فنی باشند چون به دنبال این موضوع حتماً اتفاقات خوب برای پرسپولیس به همراه مسائل مالی خواهد افتاد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار