گوناگون

کامران جای حسن یزدانی را می گیرد؟

کامران جای حسن یزدانی را می گیرد؟

پارسینه: صحبت‌های رئیس فدراسیون درباره حسن یزدانی، احتمال بازگشت قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم را افزایش داده است.

همشهری آنلاین نوشت: حسن یزدانی دارنده ۹ مدال جهان و المپیک چندی پیش کتف خود را به تیغ جراحان سپرد و در خوش‌بینانه‌ترین حالت باید ۵ ماه دوران نقاهت را سپری کند. یزدانی که با کتف مصدوم در مسابقات جهانی حاضر شده بود، در دیدار فینال با ضربه فنی کشتی را به دیوید تیلور واگذار کرد و به مدال نقره رسید. او با فاصله چند روز در بازی‌های آسیایی روی تشک رفت و صاحب مدال طلا شد. پس از کسب این دو مدال طلا و نقره، یزدانی با تیم هوتن قائمشهر برای حضور در لیگ قرارداد امضا کرد و پس از آن هم با برگزاری مراسم ازدواج، به جرگه متاهلین پیوست.

پایان قهرمان؟

یزدانی پس از عمل جراحی ۲ بار در مراسم تجلیل حاضر شد؛ یک‌بار که به استخدام بانک‌ملی درآمد و یک‌بار هم توسط شهرداری تهران از مدال‌آوران هانگژو تجلیل شد. دقیقا در همین مراسم بود که علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به وضعیت حسن یزدانی و نحوه بازگشت او به تشک کشتی حرف‌های نگران‌کننده‌ای زد. او گفت: «واقعیت این است که در ۲۰ سال گذشته هیچ دکتری نتوانسته قهرمانی را بعد از جراحی کتف به میادین قهرمانی بازگرداند. در مواردی مثل جراحی زانو، دست یا کمر این اتفاق افتاده اما در کتف کسی نبوده که عمل کند و برگردد. کتف خود من را در ۲۵ سالگی در ایران نتوانستند عمل کنند. به دو سه جای دیگر دنیا هم رفتم اما درست نشد. کتف یزدانی از دو سه جا پاره بود و او واقعا در جهانی غیرت کرد که مدال گرفت.» این صحبت‌های نگران‌کننده دبیر باعث شد گمانه‌زنی‌ها برای بازگشت کامران قاسمپور در وزن ۸۶ کیلوگرم آغاز شود.

بازگشت کامران به ۸۶ کیلوگرم

کامران قاسمپور دارنده ۲ مدال طلای جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم از یک سال پیش به ۹۷ کیلوگرم رفت ولی در نخستین گام به اسنایدر باخت و پس از آن دوران مصدومیتش آغاز شد. کامران ابتدا در جناق سینه دچار شکستگی شد و پس از آن از کشاله هر دو پا دچار مصدومیت شد تا درنهایت مسابقات جهانی ۲۰۲۳ را از دست بدهد. با شرایط موجود، قاسمپور بدش نمی‌آید که به ۸۶ کیلوگرم برگردد، وزنی که به‌خاطر حضور یزدانی آن را ترک کرده بود. یزدانی در بهترین شرایط ۵ ماه از تمرینات کشتی دور است و پس از آن فقط ۴ ماه وقت دارد تا خودش را برای حضور در المپیک آماده کند که بدون شک قبل از المپیک باید در یک تورنمنت یا مسابقه انتخابی تیم ملی روی تشک برود. از طرفی قاسمپور با حضور مدعیانی همچون اسنایدر، سعداله‌یف و تاج‌الدینوف در ۹۷ کیلوگرم شانس کمی برای کسب مدال المپیک دارد و به همین دلیل حضور او در ۸۶ کیلوگرم محتمل است. با توجه به سبک کشتی قاسمپور و دیوید تیلور، پیروزی قاسمپور در مقابل کشتی‌گیر آمریکایی به هیچ وجه دور از انتظار نیست. انتظاری که دیگر از یزدانی وجود ندارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار