گوناگون

حمله تند و تیز قاسمپور به پرسپولیس

حمله تند و تیز قاسمپور به پرسپولیس

پارسینه: ابراهیم قاسمپور پیشکسوت فوتبال ایران گفت : اگر مسابقات لیگ برترمان را هم ببینید متوجه می‌شوید که لیگ مان هم بی خاصیت است و حتی تیم‌هایی مثل پرسپولیس یا سپاهان هم فوتبال جذابی را ارائه نمی‌دهند و تنها از ۹۰ دقیقه ۱۰ دقیقه مفید دارند.

به گزارش پارسینه به نقل از خبرگزاری پارس فوتبال، ابراهیم قاسمپور پیشکسوت فوتبال ایران درباره عدم نتیجه‌گیری تیم فوتبال امید در بازی‌های ۲۰۲۲ هانگژو چین اظهار داشت: متاسفانه اهالی فوتبال دلشان خوش بود که بعد از حذف تیم امید و ناکامی در راهیابی به المپیک لااقل در بازی‌های آسیایی اعتبار فوتبال ایران را به این جامعه برمی‌گرداند اما باعث تاسف است که تیمی به نام هنگ کنگ ما را حذف می‌کند.
وی افزود:
این موضوع تنها شامل حال فوتبال امید ما نمی‌شود بلکه اگر مسابقات لیگ برترمان را هم ببینید متوجه می‌شوید که لیگ مان هم بی خاصیت است و حتی تیم‌هایی مثل پرسپولیس یا سپاهان هم فوتبال جذابی را ارائه نمی‌دهند و تنها از ۹۰ دقیقه ۱۰ دقیقه مفید دارند.
کارشناس فوتبال کشورمان در این باره توضیح داد:
کشورهایی همچون ژاپن که می‌رود آلمان را با چهار گل شکست می‌دهد یا کره جنوبی و عربستان که در جام جهانی نتایج جالبی کسب می‌کنند فوتبال را از پایه جدی می‌گیرند، سرمایه‌گذاری می‌کنند و در نهایت نتیجه‌اش را هم می‌بینند.
ابراهیم قاسمپور خاطرنشان کرد:
باعث تاسف است که ما در فوتبالمان هیچ نوع تدارکات درستی نداریم. آن از تیم ملی فوتبال بزرگسالان مان که در بالاترین سطح است و می‌بینیم چه مسابقات تدارکاتی برایش در نظر گرفته می‌شود و چه نوع تمریناتی را برایش برگزار می‌کنیم، حالا چه برسد به این تیم که فوتبال امید ماست. در حالی که اتفاقاً باید برای تیم فوتبال امید و رده‌های پایه بیشتر سرمایه‌گذاری شود.
وی ادامه داد:
ممکن است در هر رشته‌ای اعم از فوتبال یا غیره نتایج مقطعی به دست بیاید اما نتیجه‌ای که تداوم داشته باشد تنها با سرمایه‌گذاری و اندیشه درست حاصل می‌شود که ما آن را نداریم در عوض همیشه دل خوش به نتایج مقطعی هستیم.
بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین تاکید کرد:
نگاه کنید چه بلایی بر سر زمین چمن استادیوم آزادی آورده‌اند! مدیریت ورزش و فوتبال ما در حدی ضعیف است که توانایی نگهداری از یک چمن را ندارند. من درباره رشته تخصصی خودم که فوتبال است حرف می‌زنم. این یک ایراد بزرگ است که برای پوشاندن ضعف‌هایمان بلافاصله سرمربی تیم‌ها را تغییر می‌دهیم. این نشان دهنده ضعف مدیریت در راس فوتبال است. اگر دنبال نتیجه هستیم باید مدیر خارجی بیاوریم.
لژیونر سال‌های گذشته فوتبال مان اضافه کرد:
چه ایرادی دارد همانطور که ما در صنعت خودروسازی و یا امور دیگر کشورمان از نیروهای کاردان و کاربلد خارجی استفاده کرده‌ایم و امروزه با چینی‌ها و روس‌ها بیشتر در ارتباط هستیم و از دانش فنی آنها بهره می‌بریم به همان اندازه هم در ورزش و فوتبالمان از کشورهایی که در این زمینه تجربه دارند کمک مدیریتی بگیریم!
قاسمپور خاطرنشان کرد:
ما تصور می‌کنیم چون فوتبال را می‌توان در کوچه بازی کرد لابد حتماً می‌توانیم از پس زیر و بم آن بر بیاییم! اما اگر نگاهی به کشورهایی مثل ژاپن، عربستان یا قطر بیندازیم می‌بینیم که این کشورها هم از دانش افراد خارجی و کاردان استفاده می‌کنند. همین قطر که جام جهانی را برگزار کرد از گروهی کمک گرفت که جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را برگزار کردند. آنها در سال ۲۰۰۶ هم تیم استرالیایی را به خدمت گرفتند که المپیک ۲۰۰۴ آتن را برگزار کردند و با همان‌ها بازیهای آسیایی ۲۰۰۶ دوحه را به زیبایی هرچه تمامتر میزبان شدند. به خاطر همین برنامه‌هایشان روی غلتک افتاده بود و هیچ ایرادی به این کشور گرفته نشد. جام جهانی ۲۰۲۲ را هم با بهترین شکل ممکن برگزار کردند. تازه اینها تجربه‌ای می‌شود برای نیروهای بومی کشورشان برای پروژه‌های کوچکتر. ضمن اینکه هیچ اصراری نیست که ما حتماً باید در همه کارها خوکفا باشیم. وقتی پول باشد می‌توانیم از نیروهای متخصص خارجی استفاده کنیم و آبروی کشورمان را هم نریزیم.
قاسمپور در انتقادی دیگر نسبت به مدیریت فوتبال کشورمان با اشاره به موضوع تعطیلی لیگ برتر گفت:
در همین مدت دیدیم کشورهایی که در لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های آسیایی حضور داشتند مسابقاتشان چطور در حال برگزاری بود. همین تیم‌های الهلال و الاتحاد و بقیه تیم‌ها مثل الدحیل که حریف پرسپولیس است چند روز قبل فوتبال برگزار کردند و دوباره پس از بازی لیگ قهرمانان باز هم مسابقه می‌دهند. این یعنی مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح در فوتبال. چیزی که متاسفانه ما در فوتبالمان ذره ای آن را احساس نمی‌کنیم.
وی در ادامه این انتقادها افزود:
به قدری به مسابقات لیگ برتر به چشم یک مسابقات دم دستی و آبکی نگاه می‌کنیم که به راحتی آن را تعطیل می‌کنند. در صورتی که برگزاری لیگ منسجم، پایه‌گذار اصلی داشتن یک تیم ملی قوی است. این مسایل جزو بدیهیات مدیریت در یک ورزش به ویژه رشته پرطرفدار فوتبال است. هر ورزشی لیگ قوی داشته باشد تیم ملی اش هم قوی می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار