گوناگون

صادق آذرنگ طلا گرفت

صادق آذرنگ طلا گرفت

پارسینه: صادق آذرنگ بعد از ۴ روز کاروان ایران را صاحب مدال طلای بازیهای آسیایی کرد و دو ملی‌پوش کوراش بانوان نیز نقره و برنز گرفتند.

به گزارش ایسنا، در ادامه مبارزات روز سوم رقابت‌های کوراش بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، صادق آذرنگ نماینده وزن ۹۰ کیلوگرم کوراش مردان ایران، در فینال این وزن «کیم مینگ‌یو» از کره‌جنوبی را پیش رو داشت که با نتیجه ۱۰ - صفر پیروز از تاتامی (گیلَم) خارج شد و به مدال طلای بازیهای آسیایی رسید تا کاروان ایران پس از ۴ روز دوباره صاحب مدال طلا شود.

دارنده طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه‌نهایی، حریفانی از هند و ترکمنستان را شکست داده بود تا فینالیست وزن خود شود.

همچنین زهرا باقری به عنوان نخستین نماینده ایران در فینال مسابقات به روی تاتامی (گیلَم) رفت که با قبول شکست برابر حریف چینی، نایب قهرمان شد.

نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم کوراش زنان ایران، در فینال مقابل «لیو یی» از چین قرار گرفت که با نتیجه ۳ - صفر شکست خورد و سومین نقره کوراش در بازی‌های آسیایی را کسب کرد. این حریف چینی در مرحله نیمه‌نهایی ملیکا امید دیگر نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران را هم شکست داده بود.
زهرا باقری

ملیکا امید هم امروز (دوشنبه) ۱۰ مهر ۱۴۰۲ به مدال برنز این مسابقات دست یافت.

دو مدال نقره دیگر ایران را هم مجید وحید بریمانلو و دنیا آقایی، در روزهای پیش کسب کرده بودند.

به این ترتیب پرونده کوراش ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با کسب یک مدال طلا، سه مدال نقره و یک مدال برنز بسته شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار