گوناگون

واکنش مدافع پرسپولیس به جنجال های حضور رونالدو در تهران+ عکس

واکنش مدافع پرسپولیس به جنجال های حضور رونالدو در تهران+ عکس

پارسینه: مرتضی پورعلی‌گنجی پستی جدید درباره اتفاقات مختلف اخیر منتشر کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع پرسپولیس پس از شکست تیمش مقابل النصر با انتشار یک متن قابل تامل به انتقاد از وضعیت حال حاضر فوتبال ایران پرداخت. او وضعیت چمن آزادی را بدتر از پارک‌های تهران قلمداد کرد و در مورد سقف بودجه تیم‌شان در مقایسه با قیمت یک بازیکن حریف نوشت. مرتضی همچنین معتقد بود استقبال از رونالدو به جا بود، اما نباید پرسپولیس را فراموش می‌کردند.

مرتضی پورعلی‌گنجی در اینستاگرامش نوشت:
شب گذشته مقابل النصر شکست خوردیم. جای توجیه نیست و باید شکست را پذیرفت و نقاط ضعف را دید تا پیشرفت کرد. اما موضوعی را می‌خواهم با شما هواداران و مردم عزیز درمیان بگذارم.

زمانی جعبه‌ی الف با ب قابل قیاس است که پارامتر‌های مشترکی داشته باشد. ما سال‌ها است به لحاظ سخت‌افزاری در بُعد ورزش از کشور‌هایی جا ماندیم که آن‌ها در سال‌های نه چندان دور آرزوی رسیدن به ما را داشتند.

ورزشگاه آزادی نماد ملی کشور است، اما همه ملاحظه کردید که فاقد ابتدایی‌ترین امکانات ممکن است. سکو‌ها بدون صندلی، زمین چمن حتی از پارک‌های تهران هم بی‌کفیت‌تر است. فوتبال مگر برای شادابی و ایجاد نشاط در جامعه نیست؟ کدام یک از افراد جامعه با دیدن ورزشگاه آزادی و سکو‌های خالی هیجان‌زده می‌شود؟ قیمت یک بازیکن رقیب به اندازه‌ی بودجه کل پرسپولیسی بود که سال گذشته سه‌گانه گرفت. آیا مسئولین الان ابراز رضایت می‌کنند از تصویب چنین قانونی؟ جای تامل دارد.

از چند روز قبل تمام فکر و ذکر مسئولین استقبال از رونالدو بود (که البته به دلیل نام، اعتبار و جایگاه این بازیکن اصلا پُر بی‌راه نیست)، اما پرسپولیس نماینده ایران باید فراموش شود؟ عزیزان مسئول یکبار به صورت کارشناسی، چنین موضوعی را واکاوی کردند که ما با چه امکاناتی باید در مسابقات بین‌المللی حضور پیدا کنیم؟ امکانات، فقط هتل و هواپیما نیست. پیش‌نیاز‌هایی لازم است تا یک تیم حرفه‌ای بتواند سازماندهی شود و به موفقیت برسد.

نقد من اصلا به مردم عزیزمان نیست، حتی واژه فقر فرهنگی را هم استفاده نمی‌کنم بلکه به عقیده من، ما مردم دچار فقر تجربه هستیم. از من فوتبالیست که با قانون سقف بودجه‌ی مسئولین، اجازه حضور بازیکنان باکیفیت را گرفتند تا ما نتوانیم بازدهی کار را افزایش دهیم، تا عزیزان هموطنی که بنا به شرایطی، نتوانستند آنطور که باید چنین لحظاتی را با حضور افراد بزرگ دنیا تجربه کنند. همه در یک کشتی هستیم.

آنچه طی روز‌های اخیر رخ داد، روایتی تراژیک از زندگی نزیسته بود، نشانه‌ی خفت مردم نبود، انفجار حسرتی بود که تجربه‌اش نکرده بودیم.

واکنش مدافع پرسپولیس به جنجال های حضور رونالدو در تهران+ عکس

ارسال نظر

 • ناشناس

  کسی نگفت مردمی که به استقبال رونالدو رفتند ، حقیر هستند . بلکه ما کرامت انسانی شهروندان ایرانی را فراموش کرده ایم . فراموش کرده ایم تکریم و احترام و حقوق شهروندی ملت ایران را ، این اتفاق در کشورهای دیگر هم هست ، منتهی رئیس باشگاه پرسپولیس درویش نیست ، ورزش دنیا حرفه ای است ، از مدیران متخصص و متعهد و منضبط استفاده می شود نه مثل دشتستان رئیس هیئت کوهنوردی برازجان، مدیر کل برنامه و بودجه !!! استان هست که سمت منچ و مارپله هم‌ رد نشده است . باشگاهها و فدراسیون ها مسئول برگزار کننده و تشریفات دارند . بهتر این بود که پیاده رو خیابان منتهی به هتل اسکان بازیکنان بود ، جایگاهی می شد برای علاقه مندان به رونالدو که بایستند و از رونالدو استقبال کنند ، نه اینکه مردم ما شان و شخصیتشان را با بالا رفتن از تپه پایین بیاورند . متاسفانه ما چون کشورمان را هئیتی اداره می کنیم ، مردم را در جایگاه پایین می بینیم و متاسفانه تخصص و تعهد و سواد و شایسته سالاری هم فراموش می شود و مصداق صحبت(( حرمت امامزاده را متولی نگه می دارد )) ما منشوری حقوق شهروندی را برای تکریم حقوق انسانی شهروندان ایرانی نوشتیم ولی نه تنها اجراء نکردیم بلکه در گوشه ای خاک می خورد و تا زمانی که به فکر اصلاحات و تغییرات نیفتیم تا زمانی که ورزش کشور حرفه ای نشود و در دست گروه خاص باشد ، تا زمانی که اقلیتی کشور را سهم خودشان بدانند و دیگر تفکرات را طرد کنند ، ما برحقیم ما بهتریم ....... سرنوشت ملت ایران به هم شکل شاید بدتر خواهد شد .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار