گوناگون

خبر بد رئیس فدراسیون فوتبال برای نمایندگان ایران در آسیا!+ فیلم

خبر بد رئیس فدراسیون فوتبال برای نمایندگان ایران در آسیا!+ فیلم

پارسینه: رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی را درباره حضور تیم‌های عربستانی در ایران ارائه کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ بعد از قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا یکی از دغدغه‌های اهالی فوتبال به میزبانی از تیم‌های عربستانی در داخل ایران برمی‌گردد. در روز‌های گذشته برخی رسانه‌های خارجی و عرب‌زبان صحبت از برگزاری بازی‌های تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث به میان آوردند، اما مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در تلاش است چنین اتفاقی نیفتد.

تاج در پاسخ به این پرسش که آیا تیم‌های عربستانی می‌توانند به ایران بیایند، گفت: روابط ما با عربستان روابط بسیار خوبی است و با فدراسیون این کشور بسیار هماهنگ هستیم. در سفری که به استرالیا داشتم نشستی با آقای یاسر المسحل داشتم و به تفاهمات خوبی رسیدیم.

وی ادامه داد: دوازده داور خود را برای آموزش VAR به عربستان فرستادیم و داور بازی دوستانه ایران و آنگولا احتمالا عربستانی است. در کل من و آقای یاسر هر دو دنبال این هستیم که محدودیت ایجاد شده در سال ۲۰۱۶ لغو شود، اما این اتفاق هنوز توسط هئیت رییسه کنفدراسیون أسیا هنوز صورت نگرفته است. چون این مسئله به کمیته انضباطی رفته باید از طریق همان کمیته به هئیت رییسه بیاید. اینطور نیست که اعضای هئیت رییسه بتوانند با هم مذاکره و این مسئله را لغو کنند، آن‌هم یک مؤلفه‌هایی دارد.

رییس فدراسیون فوتبال همچنین گفت: آقای المسحل به ما اعلام کردند که ۵ سپتامبر در این خصوص تصمیم می‌گیرند. در هر صورت یک هفته دیگر یا این حکم گذشته شکسته می‌شود یا اگر باقی بماند ما مجبور هستیم بازی‌ها را رفت و برگشت در کشور دیگری برگزار کنیم. در مجموع با توجه به رفتار طرف عربستانی و وزارت امور خارجه خودمان ارزیابی‌ام مثبت است. من می‌دانم در دو سه روز گذشته وزارت خارجه مذاکرات مثبتی با طرف عربستانی داشته و منتظر تصمیم AFC هستیم. باید مراحل اداری طی شود، ولی اگر از من بپرسید می‌گویم بازی در کشور ثالث همچنان پابرجا هست.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار