گوناگون

قرارداد ۱۰ میلیاردی برای گلر ذخیره استقلال! / تا پنج شنبه تکلیف نیمکت استقلال مشخص می‌شود+ فیلم

قرارداد ۱۰ میلیاردی برای گلر ذخیره استقلال! / تا پنج شنبه تکلیف نیمکت استقلال مشخص می‌شود+ فیلم

پارسینه: سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال گفت: اگر جواب ساپینتو منفی باشد، سرمربی جدید استقلال تا روز پنجشنبه معرفی می‌شود.

سیدحجت کریمی، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این تیم و کنار گذاشته شدن از لیگ قهرمانان آسیا، ادامه همکاری با ساپینتو و مشکلات استقلال در فصلی که گذشت اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌‌خوانید:

میزان نوشت: *حذف استقلال از آسیا را قبول نکرده‌ام. کنفدراسیون فوتبال آسیا که می‌دانست ما تحریم هستیم و این موضوع را با فدراسیون فوتبال هم در میان گذاشتیم. کمیته بدوی و استیناف هم قبول کردند حق با ماست و قرار شد کمک کنند. تاج اگر بخواهد هنوز هم می‌تواند کمک کند تا استقلال حذف نشود. یک مرجعی که اسمش را نمی‌آورم همان ۱۱ فروردین بدون هیچ بررسی تصمیم به حذف استقلال گرفت.

*بحث مالکیت و مالیات ما و پرسپولیس شبیه به هم بود، اما چرا برای استقلال روایت دیگری اتفاق افتاد. چرا روز تعطیل و شبانه رای را صادر می‌کنند که دیگر کاری نمی‌شود کرد. مسئولان آسیایی دوست دارند استقلال و پرسپولیس به دلیل هواداران پرشوری که دارند در آسیا حضور داشته باشند و تاج هنوز هم می‌تواند این مشکل را حل کند.

*از پولی که نزد AFC داریم هم می‌توانستیم استفاده کنیم که مبلغ استراماچونی پرداخت شود، اما این فرصت را برای استقلال مهیا نکردند. البته در این میان با حمایت وزیر ورزش بدهی استراماچونی را پرداخت کردیم، بدهی پادوانی را بعد از ۵ سال پرداخت کردیم و این‌ها خوب نیست که بدهی‌ها انباشته شود.

*برای یامگا نزدیک ۲ میلیون دلار برای سه فصل در نظر گرفته شده بود. ۲ روز قبل از آن اتفاقات به من گفتند اخطار داده و وکیلش پیغام داده بود که مدارکش را بدهید که از ایران خارج شود. یکی از مشاوران بین الملل که من اخراجش کردم از همان وکیل ۴۰ هزار یورو که سهم خودش بوده را گرفته است. وقتی به این ماجرا‌ها ورود پیدا می‌کنیم به مسایل عجیبی بر می‌خوریم.

*هماهنگ کردم که ۱۸۰ هزار یورو توسط یک بانک به یامگا داده شود، ولی او بانک نرفت، چون باورش نمی‌شد بخواهیم پول بدهیم. یک قرارداد ۲۶۰ هزار یورویی هم وکیل یامگا دارد. یکی از مشاوران بین الملل باشگاه که او را اخراج کردم، ۴۰ هزار یورو سهمش را از این وکیل گرفته! برای آنکه مشکلی پیش نیاید پول را دادیم تا استراماچونی جدیدی برای استقلال ایجاد نشود.

*۱۸۰ هزار یورو را روی میز چیده بودیم و گفتم تا وکیل یامگا پول را نگیرد و امضا نکند، پاسپورت را نمی‌دهیم. همان آدمی که ۴۰ هزار یورو گرفته بود، به صفحات هواداری گفته بود باشگاه ۲۰ هزار یورو به یامگا داده است.

*ماهی یک میلیارد تومان برای اسکان هتل مربیان پرداخت می‌کردیم و این بار مالی سنگینی برای باشگاه داشت. ۳۶ بازیکن در باشگاه بود و نظرم این بود این تعداد را کاهش داده و بهتر مدیریت کنیم. قرارداد دروازه‌بان ذخیره ما نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان است و اینکه چرا اینطور بسته شده را نمی‌دانم. بازیکنی که به زمین نرفته میلیاردی گرفته و این‌ها اتفاق افتاده است.

*پول پادوانی بعد از یکماه به سختی در حسابش نشسته است.

*امروز (دوشنبه) با مدیر برنامه ساپینتو جلسه داشتم و گفتم گزینه اول، دوم و سوم ما ساپینو است. او چند روز فرصت خواست که به باشگاه خبر بدهد. فکر می‌کنم ساپینتو طی یکی، دو روز آینده پیشنهاد را بررسی کند و خبر بدهد. اگر جواب ساپینتو منفی باشد، سرمربی جدید استقلال تا روز پنجشنبه معرفی می‌شود.

*داور چطور به خودش اجازه داد که ساپینتو را اخراج کند؟ رأی را روز تعطیل اعلام کردند و زمان اعتراض هم به ما ندادند. چطور صدور رأی مربی دیگر ۶ ماه طول می‌کشد؟ این اتفاقات از عقل به دور است.

*۱۰ درصد از قرارداد ساپینتو ۶۵ هزار یورو می‌شود که کمیته انضباطی او را جریمه کرده درحالی که الان دیه ۴۰۰ میلیون است.

*مهدی قایدی بازیکن قرضی است. الان هم باید به الاهلی برگردد و دوباره با باشگاهش صحبت کنیم که باید دید قبول می‌کنند یا نه. یکسری مذاکرات اولیه انجام دادم که نگاه آن‌ها مثبت بود، ولی تصمیم‌گیرنده ما نیستیم.

*درمورد محمد محبی هم باید ۶۰۰ هزار دلار به سانتا کلارا پرداخت کنیم که این بازیکن متعلق به استقلال شود.

*سیلوا به باشگاه نوتیس نداده و بعد از تعطیلات برمی‌گردد.

*ابوالفضل جلالی هنوز با استقلال فسخ نکرده است.

*اشتباهات داوری نبود، استقلال این فصل 100 درصد قهرمان لیگ و حذفی می‌شد.

*در قرارداد فارسی یکی از بازیکنان خارجی نوشته شده مالیات بر عهده بازیکن است، ولی در قرارداد انگلیسی نوشته شده مالیات بر عهده باشگاه است که تفاوت آن ۸۵ هزار دلار می‌شود و یک ضرر بزرگ به حساب می‌آید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار