گوناگون

پیش بینی مربی کهنه کار استقلالی درباره نتیجه دربی

پیش بینی مربی کهنه کار استقلالی درباره نتیجه دربی

پارسینه: مهاجم سالهای دور استقلال درباره دیدار روز چهارشنبه فینال جام حذفی گفت: استقلال اگر می خواهد برنده مصاف با پرسپولیس شود نباید رو به بازی احساسی بیاورد.

به گزارش پارسینه و به نقل از اطلاعات آنلاین؛ با نزدیک شدن به زمان دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی فوتبال کشور، تب این مسابقه در جامعه بیشتر و بیشتر می‌شود. اعضای دو تیم از انگیزه‌های پنهان و آشکار خود برای پیروزی در این مسابقه صحبت کرده اند و در این بین پیشکسوتان دو باشگاه نیز نقطه نظرات جالبی دارند.

عبدالصمد مرفاوی مربی کهنه کار استقلالی که خود در جامه بازیکن و مربی این دربی را تجربه کرده و در زمره گلزنان بازی بزرگ پایتخت به حساب می‌آید، نکات جالبی را مطرح کرده که در ادامه صحبت‌های وی را می‌خوانید:

مرفاوی در ابتدا گفت: الان هر دو تیم به لحاظ فنی خوب هستند. نتایج شان هم خوب بوده است. برای یک بازی فینال این شرایط مناسب است. با توجه به اینکه یک تیم باید ببرد طبیعی است حساسیت بالا باشد. در این شرایط حساس ممکن است در شروع بازی هر دو تیم احتیاط کنند تا اینکه یخ بازی آب شود. مهمترین چیز در این بازی استفاده از موقعیت‌ها است. در این بازی زیاد موقعیت ایجاد نمی‌شود. باید از کمترین فرصت استفاده کرد. پرسپولس بازی قبلی را با همین فرمول برنده شد. برای استفاده از تک فرصت‌ها باید تمرکز داشت.

وی افزود: من شانس دو تیم برای پیروزی در دربی را برابر می‌بینم. پرسپولیس درست است که قهرمان لیگ شد، ولی رقابت نزدیک بود و فاصله زیاد نبود. وقتی استقالال قهرمان نشد باز هم کیفیت بالایی داشت. اینهاد نشان می‌دهد که می‌توان انتظار یکی از خاص‌ترین دربی‌های تاریخ را کشید.

مرفاوی درباره کری خوانی‌ها نفرات دو تیم گفت: این‌ها در رسانه‌ها برای هم کری می‌خوانند و این نیز به خاص شدن دربی کمک می‌کند. روی هم رفته پیش بینی می‌کنم خاص‌ترین دربی سال‌های اخیر را ببینیم. من معتقدم استقلال می‌تواند بازی را ببرد منتهی نباید این تفکر غالب شود که حتما باید ببرد و سراغ بازی احساسی برود. استقلال نیاز به انتقام دارد، ولی نباید از روند خوب خود دور شود با یک بازی بدون تدبیر حرکت کند. آن‌ها باید منطقی بازی کنند و حتی اگر لازم شود بازی را به پنالتی‌ها بکشانند.

وی درباره شانس تیم‌ها در صورت رفتن بازی به ضربات پنالتی گفت: درسته بیرانوند پنالتی گیر است، ولی حسینی هم کمی از او ندارد. کسی که پنالتی می‌زند مهمتر است. برای او (پنالنی زن) نباید مهم باشد چه کسی درون دروازه است. شما دیدید در بازی هوادار و پرسپولیس بابک مرادی خیلی راحت به بیرانوند گل زد.

وی درباره داوری گفت: به مسایل داوری ورود نمی‌کنم. داور خارجی هم اشتباه می‌کند. داور خارجی با وی‌ای آر قضاوت می‌کند. داور دربی باید روحیه و شجاعت داشته باشد. من این صحبت‌های باشگاه استقلال را نمی‌پسندم که گفته بودند داوردربی باید حتما خارجی باشد. ممکن است این مسایل تمرکز تیم را بر هم بزند.

سرمربی اسبق استقلال درباره ساپینتو نیز گفت: من درباره ایشان قبلا هم گفتم که تیم خوبی را ساخته است، ولی مسایل حاشیه‌ای او زیاد بوده و باید مسئولین باشگاه و کسانی که در کنار ایشان هستند زودتر اقدام می‌کردند. طبیعت این مربی این است و یک جا‌هایی به تیم هیجان مثبت داده و برخی مواقع به تیم ضربه زده است.

مرفاوی در پاسخ به این سوال که برنده دربی را کدام تیم می‌داند گفت: نمی‌توانم برنده را پیش بینی کنم، ولی امیدوارم استقلال برنده شود. فکر می‌کنم استقلال در بخش دفاعی باید تمرکز بیشتری داشته باشد. آن‌ها باید تمرکز داشته باشند و فضایی به تیم پرسپولیس ندهند.

مرفاوی در پایان در پاسخ به این سوال که استقلالی‌ها برای آنکه همچون بازی قبل مهدی قایدی را اسیر مدافعان پرسپولیس نبینند چه کاری باید انجام دهند گفت: مهدی قایدی بازیکنی است که توانمندی بالایی دارد. اگر مهار نشود ضربه می‌زند. اگر مهار شود می‌تواند از تیم حریف خطا بگیرد. بدون توپ بازی کند. بازی قبل خط هافبک استقلال نتوانست خوب عمل کند که قایدی از بازی خارج شد و مشکل استقلال در آن بازی قایدی نبود و عملکرد هافبک هایش بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار