گوناگون

پرسپولیس ۴- ۰ گل‌گهر/ یک قدم تا قهرمانی سرخپوشان

پرسپولیس ۴- ۰ گل‌گهر/ یک قدم تا قهرمانی سرخپوشان

پارسینه: پرسپولیس با نمایشی درخشان و ثبت چهار گل، حریف سیرجانی را در هم کوبید و جایگاه خود در صدر جدول را حفظ کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ آخرین بازی خانگی پرسپولیس با حضور پرشور تماشاگران این تیم و در شرایطی برگزار می‌شود که قرمز‌ها با ترکیب پرستاره خود امیدوار به برتری برابر گل‌گهر و حفظ جایگاه صدرنشینی خود هستند.

هفته بیست و نهم لیگ بیست و دوم
ورزشگاه آزادی، تماشاگر: ۴۰ هزار نفر
تیم داوری: محمدحسین زاهدی‌فر، علیرضا ایلدرم، محمد جواد مداح، عباس راکی/ ناظر: اسماعیل صفیری

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی فر، میلاد سرلک، سروش رفیعی، سعید صادقی، مهدی ترابی، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
ترکیب گل‌گهر:
محسن فروزان، علیرضا آرتا، مسیح زاهدی، شایان مصلح، مهدی تیکدری نژاد، علیرضا علیزاده، محمد خدابنده لو، نوید عاشوری، سید محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی، رضا شکاری
سرمربی: سعید الهویی

لحظات حساس
دقیقه ۸: ارسال مهدی ترابی از سمت راست با ضربه سر گئورگی گولسیانی همراه شد که محسن فروزان این توپ را سیو کرد.
دقیقه ۱۹: حملات مستمر پرسپولیس با یک ارسال زمینی از سوی علی نعمتی به داخل محوطه جریمه همراه شد، اما ضربه بیرون پای سروش تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۳۸: پاس آرام علیرضا بیرانوند به پورعلی‌گنجی باعث شد تا شکاری با تکل توپ‌ربایی کند و در مقابل دروازه موقعیت را در اختیار تبریزی قرار دهد. اما شوت سنگین این بازیکن از داخل محوطه با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: علیرضا بیرانوند از دروازه خروج کرد و قصد حرکت تکنیکی در مقابل حسینی را هم داشت، اما بازیکنان گل‌گهر توپ را گرفتند و در ادامه هم شوت بازیکن این تیم را بیرانوند گرفت.
دقیقه ۶۴: شوت از پشت محوطه جریمه امین قاسمی‌نژاد از پشت محوطه جریمه با واکنش علیرضا بیرانوند همراه و راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۷: ارسال دانیال از سمت راست در تیر دوم به ترابی رسید و او بعد از کنترل با پای راست به توپ ضربه زد که این شوت بعد از برخورد به مدافع گل‌گهر راهی کرنر شد.
دقیقه ۷۲: پاس در عمق برای عیسی با دریبل فروزان همراه شد، اما پیش از اینکه آل‌کثیر ضربه نهایی را بزند، توپ از خط عرضی گذشت و گل نشد.
دقیقه ۷۶: شوت سرکش سینا اسدبیگی با واکنش فروزان راهی کرنر شد.
دقیقه ۷۷: روی ارسال کرنر و توپ سوم، لئاندرو پریرا ضربه خود را زد که فروزان دوباره توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۹۰: فرار مهدی عبدی از تله آفساید با پاس او به دهانه دروازه همراه شد، اما در لحظه آخر مدافعان گل‌گهر توپ را زدند و به کرنر فرستادند.

شرح گل‌ها
پرسپولیسپرسپولیس ۱ - گل‌گهر ۰ (مهدی ترابی - دقیقه ۲۳): مهدی ترابی ابتدا توپ را روی دروازه فرستاد، وحید امیری توپ را با سینه کنترل کرد و به صادقی پاس به عقب داد، این بازیکن دروازه را هدف گرفت و در برگشت، مهدی ترابی بود که روی ریباند قفل دروازه فروزان را شکست.

پرسپولیس ۲ - گل‌گهر ۰ (دقیقه ۳۳- مهدی ترابی): هافبک خوش‌نقش پرسپولیس پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت و موفق شد با یک شوت دیدنی محسن فروزان را مغلوب کند. توپ در آستانه ورود به دروازه روی زمین خورد و وارد دروازه شد.

پرسپولیس ۳ - گل‌گهر ۰ (سعید صادقی - دقیقه ۴۵): ارسال بلند با اثرگذاری امیری همراه شد و توپ به عیسی رسید. او پاس به بیرون را به سعید صادقی فرستاد و این بازیکن بعد از یک حرکت فریب، شلیک خود را به سمت دروازه فرستاد تا فروزان از زاویه بسته گل بعدی را بخورد.

پرسپولیس ۴ - گل‌گهر ۰ (دقیقه ۴۹ - مهدی ترابی): پاس پشت پای عیسی آل‌کثیر به سعید صادقی رسید و او توپ را به مهدی ترابی سپرد. ترابی پس از اینکه از خروج فروزان مطلع شد، ضربه چیپ خود را زد تا این توپ به شکلی دیدنی وارد دروازه شود.

حواشی:
* ورود اتوبوس پرسپولیس به ورزشگاه باعث شد تا تماشاگران به شدت تیمشان را تشویق کنند.
* باتوجه به اینکه تنها در شرقی ورزشگاه به روی تماشاگران باز است، ازدحام و ترافیک عجیبی در اطراف ورزشگاه وجود دارد.
* بسیاری از هواداران بدون خرید بلیت راهی ورزشگاه آزادی شده‌اند.
* ورود محسن فروزان برای گرم کردن با واکنش تند طرفداران پرسپولیس همراه شد.
* علیرضا بیرانوند و احمد گوهری دروازه‌بانان پرسپولیس با حضور در زمین با تشویق گرم هواداران مواجه شدند و به ابراز احساسات آن‌ها پاسخ دادند.
* بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال در جایگاه ویژه حضور دارد.
* بیرانوند با حضور در زمین به سمت دروازه تیمش رفت و در اقدامی جالب به تیرک‌های عمودی مشت کوبید و در ادامه در میانه آن ایستاد و با بستن چشمانش ژست تمرکز گرفت.
* بازیکنان پرسپولیس نیز دقایق بعد وارد زمین شدند و لحظات ابتدایی را با توجه به شدت تشویق‌ها با حضور در کنار سکو‌ها و پاسخ به ابراز احساسات آن‌ها پرداختند.
* رضا درویش همچون سایر بازی‌ها به استادیوم آزادی آمده تا دیدار تیمش را از نزدیک تماشا کند.
* طرفداران پرسپولیس طبقه اول ورزشگاه را پر کرده‌اند.
* یحیی گل‌محمدی با شعار «یحیای امپراطور» مورد تشویق قرار گرفتند.
* سعید الهویی برخوردی صمیمانه با یحیی گل‌محمدی داشت.
* چند بازیکن گل‌گهر به سراغ نیمکت پرسپولیس رفتند.
* هواداران پرسپولیس نیمی از سکو‌های طبقه اول را هم پر کرده‌اند.
* باتوجه به فراخوان یحیی، تماشاگران اغلب پیراهن قرمز برتن دارند.
* پیش از شروع بازی با همراهی تماشاگران این تیم پرده نگاره بزرگی با نام این باشگاه برافراشته شد و با توجه به همراهی با دودزای قرمز، جلوه و هیجان خاصی به استادیوم آزادی بخشید.
* تاخیر در زدن ضربه دروازه از سوی فروزان واکنش تند هواداران پرسپولیس را در پی داشت.
* محمود خوردبین پیشکسوت تیم پرسپولیس در قسمت جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حضور دارد.
* حمید مطهری مربی سابق نساجی که اکنون عضو کادرفنی تیم ملی شده، با حضور در استادیوم آزادی تماشاگر دیدار پرسپولیس و گل گهر است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار