گوناگون

نظر هادی عامل درباره اظهارات علیرضا دبیر

نظر هادی عامل درباره اظهارات علیرضا دبیر

پارسینه: گزارشگر سرشناس کشتی گفت: به نظر من یک مدیر یا مسئول باید جامعه شناس باشد و جامعه خودمان را بشناسد.

به گزارش پارسینه و به نقل از رکنا؛ علیرضا دبیر در طول دوران چند ساله ریاست خود بر فدراسیون کشتی بار‌ها خبرساز شده است. روزی با نوع پوشش، یک روز با خواندن نماز وسط صحبت‌های وزیر ورزش و به تازگی ادبیات و رفتار زشت با یک خبرنگار. این درحالی است که کشتی جایگاه خاصی میان ایرانی‌ها دارد و طبیعتا علاوه بر مسائل فنی تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد، رفتار و گفتار رئیس فدراسیون، ورزشکاران و مربیان این رشته هم مورد توجه ویژه رسانه‌ها و مردم است.

در شرایطی که رفتار علیرضا دبیر حتی صدای نزدیکان و همفکرانش را هم در آورده، با هادی عامل گزارشگر و کارشناس سرشناس و قدیمی کشتی صحبت کردیم تا نظرات او را درخصوص وضعیت فعلی این رشته و البته حواشی علیرضا دبیر جویا شویم.

هادی عامل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به تازگی با دبیر صحبت کرده و احتمالا توصیه‌ای به او داشته؟ به خبرنگار رکنا گفت: بعد از ماجرای اخیر که صحبتی با آقای دبیر نداشته ام، اما در موارد و بحث‌های دیگری بوده که با ایشان صحبت‌هایی انجام شده است. به نظر من یک مدیر یا مسئول باید جامعه شناس باشد و جامعه خودمان را بشناسد و به خود آقای دبیر هم گفتم. البته صحبت مان کلی بوده و درباره مورد خاصی نبوده است.

وی افزود: من تا حالا با هیچ یک از روسای فدراسیون کشتی مشکل نداشته ام و حتی زمانی که مرحوم یزدانی خرم رئیس فدراسیون شد، برخی انتقاد کردند، اما من معتقد بودم باید فرصت دهیم شاید بتواند در کشتی هم مثل والیبال موفق باشد که همینطور هم شد. متاسفانه یک روند بدی وجود دارد و آن هم این است که معمولا نیمه خالی لیوان مورد توجه قرار می‌گیرد و فقط درباره کمبود‌ها صحبت می‌شود. فرقی هم نمی‌کند رسول خادم باشد یا علیرضا دبیر. به نظرم روش خوبی نیست و شاید نشات گرفته از سیاسی بازی‌ها باشد.

او در خصوص این سوال که آیا قبول دارید رفتار دبیر به کشتی آسیب می‌زند؟ گفت: حتما همینطور است، اول به خودش آسیب می‌زند و بعد به کشتی. کار اصلی من گزارشگری است و یک دبیر بازنشسته هستم. صداوسیما که پولی نمی‌دهد و واقعا در این سال‌ها هیچ چیز مثل وام یا ماشین و ... از کسی نگرفته ام. الان هم زندگی ام با مطالعه، ورزش و گزارش می‌گذرد. حدود ۶۰ سال است که در کشتی هستم و همه جای کشتی می‌توانم صحبت کنم. اما ترجیح می‌دهم درباره چنین مسائلی در رسانه صحبت نکنم. شاید در آینده موقعیتی پیش بیاید که هم با آن خبرنگار صحبت کنم و هم با علیرضا دبیر. واقعیتش این است که درباره چنین مسائلی در رسانه صحبت نمی‌کنم، چون جوان‌های ما عاطفی هستند و ممکن است از صحبت هایم برداشت نادرستی شود.

هادی عامل که جزو کارشناسان قدیمی محسوب می‌شود، در ادامه درباره شرایط فعلی کشتی هم صحبت کرد. او با اشاره به نتایج تیم‌های ملی در مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار داشت: در فرنگی که نتایج خوبی گرفتیم. در آزاد هم نفرات اعزامی به مسابقات براساس چرخه انتخابی بود و تیم جوانی راهی مسابقات شد. از طرفی مسابقات قهرمانی آسیا، اولویت چندم است و برای همین شاید چندان هم مسابقات جدی گرفته نشد. در ضمن بچه‌ها هم خیلی خوب کشتی نگرفتند و چنین مسابقاتی فرصت مناسبی است که اشتباهات مان را بررسی کنیم، چون مسابقات قهرمانی آسیا درجه سه هم نیست؛ بنابراین ضمن حمایت از کادرفنی باید اشتباهات و نقاط ضعف مورد ارزیابی قرار گیرد. برخلاف اینکه برخی از کادرفنی و پژمان درستکار انتقاد می‌کنند، من می‌گویم چنین مسابقاتی اصلا معیار و دلیل خوبی برای تغییر در کادر فنی نیست.

این گزارشگر و کارشناس کشتی درخصوص مصدومیت کامران قاسمپور و امیرمحمد یزدانی که نگرانی‌هایی برای دوستداران کشتی ایجاد کرده، گفت: آسیب دیدگی در تمام دنیا هست. کامران دچار کشیدگی عضلات بود که تشدید شد، اما خوشبختانه نگران کننده نیست. مصدومیت امیر محمد هم با یکماه فیزیوتراپی رفع می‌شود و جای نگرانی نیست. اگر کشتی گیری در فاصله دو، سه هفته مانده به مسابقات کشتی قهرمانی جهان یا بازی‌های آسیایی که برای مان مهم هستند مصدوم شود، اتفاق ناخوشایندی است و کادر فنی به اجبار باید ترکیبش را دستخوش تغییر کند.

او در پایان با اشاره به ستاره محبوب کشتی کشورمان تاکید کرد: حسن یزدانی هم در شرایط بسیار خوبی از لحاظ روحی- روانی است و تمریناتش را هم با جدیت پیگیری می‌کند. به هر حال مردم ما با محبت و احساسی هستند و حسن را هم خیلی دوست دارند برای همین روی باخت حسن خیلی حساس هستند. از طرفی می‌دانم که تیلور هم خیلی جدی تمرین می‌کند و امیدوارم در مسابقات جهانی شاهد پیروزی حسن برابر حریف امریکایی اش باشیم.

ارسال نظر

 • ناشناس

  خیلی ایشون بی ادب و گستاخ هستند انگار یادشون رفته هر جایی رسیدن از همین پشتوانه مردم بوده ترو خدا ریئس فدراسیون رو عوض کنید چقدر ریا کار هستن چقدر رفتار زننده باید از ایشون دید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار