گوناگون

استقلال دو - ذوب آهن صفر / سه امتیاز، عیدی آبی پوشان به هواداران

استقلال دو - ذوب آهن صفر / سه امتیاز، عیدی آبی پوشان به هواداران

پارسینه: استقلالی‌ها با درخشش محمد محبی و مهدی قایدی به اولین برد خود در سال جدید دست پیدا کردند.

به گزارش پارسینه به نقل از ورزش سه، اولین بازی سال ۱۴۰۲ برای استقلال در ورزشگاه آزادی و برابر ذوب‌آهن خواهد بود. در حالی که این باشگاه روزهای پر التهابی را در خصوص پرداخت بدهی به استراماچونی و دیگر بازیکنان خارجی را تجربه می‌کند، اما بازیکنان این تیم به دنبال کسب نتیجه و رسیدن به صدر جدول هستند.

شاگردان ریکاردو ساپینتو، در هفته قبل فوتبالی، مقابل فولاد در اهواز قرار گرفتند و به برد با ارزشی مقابل این تیم با دو گل دست پیدا کردند. ذوب‌آهن نیز در خانه با یک گل از سد نساجی مازندران گذشت و حالا به دنبال ادامه روند مثبت خود است.

دیدار رفت این دو تیم در اصفهان با گل بخودی دیرهنگام بازیکنان ذوب‌آهن به سود استقلال پایان یافت. آبی‌پوشان تهران در حال حاضر با ۴۶ امتیاز در رده دوم جدول حضور داشته و فاصله‌ای ۳ امتیازی با صدر جدول دارند. ذوب‌آهن نیز با ۲۷ امتیاز رده دهم جدول را در اختیار گرفته است.


گزارش زنده دیدار استقلال و ذوب‌آهن را دنبال کنید:

روز: جمعه
تاریخ: ۱۴۰۲/۰۱/۱۱
ساعت: ۱۹:۳۰
ورزشگاه: آزادی
داور: سیدرضا مهدوی
کمک‌ها: امیررضا آشور ماهانی، احد سلطانی و حسین زیاری
ناظر: مسعود مرادی

استقلال
سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، مهدی مهدی‌پور، یامگا، جعفر سلمانی، مهدی قائدی، سیلوا، ارسلان مطهری، محمد محبی و آرش رضاوند
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

ذوب‌آهن
حبیب فرعباسی، محمد قریشی، پویا پورعلی، نادر محمدی، صادق صادقی، آرمان اکوان، امیرحسین جدی، جلال مداحی، سامان نریمان جهان، محمد حسین اسلامی و عرفان معصومی
سرمربی: مهدی تارتار

شرح گل

دقیقه ۱۹- استقلال یک - ذوب‌آهن صفر (مهدی قائدی)؛ محمد محبی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با ارسال پاس در عمق دفاع ذوب‌آهن، مهدی قائدی را صاحب توپ کرد. ستاره ریز نقش استقلالی‌ها نیز با یک کنترل عالی، خود را با حبیب فرعباسی تک به تک کرد و با شوت زمینی به گوشه دروازه، گل اول را برای تیمش به ارمغان آورد.

دقیقه ۶۲: استقلال دو - ذوب‌آهن صفر (کوین یامگا)؛ مهدی قائدی پس از همکاری عالی با دیگر یاران خود، از پشت محوطه جریمه توپ را در عمق دفاع ذوب‌آهن برای محمد محبی ارسال کرد که این ستاره توسط آرمان اکوان با تکلی از پشت متوقف شد. اینگونه یک ضربه پنالتی برای استقلال به دست آمد و یامگا با ضربه‌ای مطمئن به سمت راست، گل دوم آبی‌پوشان را به ثمر رساند.

لحظات حساس

دقیقه یک: مهدی قائدی با ارسال فنی به پشت دفاع ذوب‌آهن و دور زدن دفاع حریف، جعفر سلمانی را صاحب توپ کرد. این بازیکن با ارسال به دهانه دروازه سعی داشت مهاجم تیمش را صاحب موقعیت کند که نادر محمدی، توپ را به اوت فرستاد.
دقیقه ۶: نادر محمدی از نزدیک خط دفاعی خودی، پرتاب اوت بلندی را انجام داد و توپ از بالای سر عارف غلامی رد. در ادامه محمدحسین اسلامی، مهاجم ذوب‌آهن با دریبل حسینی سعی داشت دروازه خالی استقلال را باز کند که شوت او را دفاع آبی‌پوشان با یک تکل برگشت داد.
دقیقه ۷۰- پس از اینکه شوت سجاد شهباززاده توسط نادر محمدی برگشت داده شد، در ادامه شوت سرکش آرش رضاوند از بالای دروازه فرعباسی به شکل خطرناکی راهی اوت شد.
دقیقه ۸۹- قائدی با ارسال پاس رو به جلو، سعی داشت ابوالفضل جلالی را صاحب موقعیت کند که توپ ا‌و به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

حاشیه

*در حالی این بازی آغاز می‌شود که وزش شدید باران در ورزشگاه آزادی دیده می‌شود.
*هواداران باشگاه استقلال قبل از شروع مسابقه، علیه مدیریت باشگاه استقلال شعارهای تندی سر دادند. بیشتر اعتراض آن‌ها مربوط به پرونده استراماچونی است.
*با گذشت حدود بیست دقیقه از بازی، هواداران استقلال علیه سیدحمید سجادی، وزیر ورزش هم شعار سر دادند.
*ریکاردو ساپینتو و مهدی تارتار هر دو با با شور و حرارت خاصی کار خود را کنار زمین دنبال کرده و شاگردان خود را هدایت می‌کنند.
*بابک مرادی هافبک فعلی هوادار و سابق استقلال برای حمایت از تیم پیشین خود در ورزشگاه آزادی حاضر شد و در حرکتی عجیب روی سکوی تماشاگران نشست.
*بازیکنان استقلال در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات استراماچونی از سوی اسپانسر، دست به اعتراض جالبی زدند و پیش از شروع مسابقه نام اسپانسر روی پیراهن را با دست پوشاندند!

* سعید مهری، محمدحسین مرادمند و امیرعلی صادقی از روی سکوها تماشاگر بازی هستند.
* روی ماتا مربی استقلال به دلیل محرومیت از روی سکوها نظاره گر بازی است.
* پس از گل اول استقلال، ساپینتو با عصبانیت شدید از مدافعان تیمش انتقاد کرد که در این صحنه روزبه چشمی دستانش را بالا برد و سعی در آرام کردم سرمربی‌اش داشت.
*ریکاردو ساپینتو، سرمربی پرتغالی استقلال توسط تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی به شدت تشویق شد.
*هیچ کدام از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال برای تماشای مسابقه با ذوب آهن در استادیوم حضور ندارند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار