گوناگون

استقلال ۳ - ۱ نفت مسجدسلیمان/ برد شیرین شاگردان ساپینتو با درخشش قائدی+ حواشی و دقایق حساس

استقلال ۳ - ۱ نفت مسجدسلیمان/ برد شیرین شاگردان ساپینتو با درخشش قائدی+ حواشی و دقایق حساس

پارسینه: استقلال با یک برد پرگل خانگی دیگر به روند خوب خود در لیگ برتر فوتبال ایران ادامه داد .

پس از اینکه استقلال توانست فاصله هشت امتیازی با صدر جدول را به عدد سه برساند، حالا ساپینتو به خوبی می‌داند که دیگر فرصتی برای از دست دادن امتیاز ندارد و هر گونه ناکامی در هفته‌های پیش رو، می‌تواند به معنای از دست دادن قهرمانی باشد.

به همین دلیل، سرمربی پرتغالی تصمیم گرفته تا به ترکیب تیم برنده دست نزند و همان یازده نفری که در کرمان و برابر مس به میدان رفته بودند، امروز نیز کار را از ابتدا آغاز می‌کنند. استقلال می‌تواند با پیروزی در این بازی خانگی، حداقل تا پیش از شروع دیدار سپاهان، با این تیم و پرسپولیس هم امتیاز شود.

با وجود تمام این مسائل، اما استقلال امروز کار آسانی برابر نفت مسجدسلیمان نخواهد داشت. تیم رضا عنایتی سخت در تلاش است تا بتواند با حداقل امتیاز از زمین بازی خارج شود و ضمن امیدواری به روز‌های آینده، از قعر جدول لیگ فاصله بگیرد تا بقای خود در مسابقات را تضمین کند.

ترکیب استقلال:

علیرضا رضایی - رافائل سیلوا - عارف غلامی - کوین یامگا - جعفر سلمانی - روزبه چشمی - سعید مهری - آرش رضاوند - محمد محبی - مهدی قایدی - ارسلان مطهری
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

ترکیب نفت مسجدسلیمان:

فرهاد مجد کرمانشاهی، علیرضا دغاغله، عقیل شویعی کعبی، سینا عبداللهی، حسین مجلی شنانی، پیمان رنجبری، رضا مغانلو، مسلم مجدمی، حسین گودرزی، امیرحسین کریمی، رضا دهقانی
سرمربی: رضا عنایتی

شرح گل:

استقلال یک - نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه ۵: آرش رضاوند): پاس دیدنی عارف غلامی در قوس مرکز زمین برای یامگا، با فرار تند و تیز این بازیکن از سمت راست آغاز شد. پاس زمینی و در عرض او پس از عبور از قایدی، به آرش رضاوند رسید و هافبک آماده این روز‌های استقلال، با یک ضربه بغل پای دیدنی، گل نخست را برای استقلال به ثمر رساند.

استقلال ۲ - نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه ۵۵: مهدی قایدی): پاس در عمق و دیدنی آرش رضاوند به مهدی قایدی رسید و این بازیکن در موقعیتی تک به تک با مجد کرمانشاهی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و دومین گل استقلال را به ثمر رساند.

استقلال ۳ - نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه ۹۰+۱: مهدی قایدی): پاس روزبه چشمی در محوطه جریمه به مهدی قایدی رسید و این بازیکن پس از چند حرکت پا، سنیا عبداللهی مدافع روبروش را فریب داد و سپس ضربه غافلگیرکننده اش را به سمت دروازه زد که فرهاد مجدکرمانشاهی هیچ واکنشی روی این توپ نشان نداد و استقلال با درخشش قایدی، به گل سوم خود نیز دست پیدا کرد.استقلال ۳ - نفت مسجدسلیمان یک (دقیقه ۹۰+۳: میلاد شیخ سلیمانی): پرتاب بلند رضا مغانلو به روی دروازه، با اشتباه سینا سعیدی فر همراه شد و توپ مقابل میلاد شیخ سلیمانی قرار گرفت که این بازیکن با شوتی محکم، توپ را به طاق دروازه استقلال چسباند و اختلاف را کاهش داد.

لحظات حساس:

دقیقه ۷: پس از گلی که استقلال به ثمر رساند، نفتی‌ها برای به تساوی کشاندن بازی حملات خود را آغاز کردند که رضا دهقانی پس از تصاحب توپ در پشت محوطه جریمه، ضره اش را با پای چپ زد که توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۴: شوت محکم سعید مهری از پشت محوطه جریمه با برخورد به بازیکن نفت ارتفاع گرفت و مجد کرمانشاهی با واکنشی دیدنی، توپ را از زیر طاق بیرون کشید و به کرنر فرستاد.
دقیقه ۲۰: روی پاس دیدنی عارف غلامی از پشت محوطه جریمه خودی، ارسلان مطهری با یک ضربه سر توانست از مدافعان نفت عبور کرده و حتی فرهاد مجد کرمانشاهی، گلر بیرون آمده میهمان را نیز دریبل کند، اما در آخرین لحظات و در شرایطی که ارسلان با دروازه خالی روبرو بود، گودرزی زودتر از او به توپ رسید و با یک تکل، مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.
دقیقه ۲۵: ارسال کرنر مهری با ضربه سر عارف غلامی همراه شد و این ضربه در تیر دوم می‌توانست به محبی برسد که سرعت توپ زیاد بود و به بیرون رفت.
دقیقه ۳۴: استقلال در ۲ صحنه درون محوطه جریمه صاحب فرصت شد که در هر ۲ مورد، پاس‌های محبی به مقصد نرسیدند و آبی‌ها در امر گلزنی ناکام بودند.
دقیقه ۳۹: شوت امیرحسین کریمی از پشت محوطه جریمه، با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: ارسال سعید مهری به روی دروازه، با ضربه سر رافائل سیلوا همراه شد و پاس این بازیکن در مقابل دروازه به محبی رسید که ضربه سر او را مجد کرمانشاهی با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.
دقیقه ۴۵+۱: حرکت دیدنی مهدی قایدی از سمت راست، با تکل شدید سینا عبداللهی همراه شد، اما قایدی پس از سرنگونی، دوباره بلند شد و به حرکت خود ادامه داد و توپ را برای جعفر سلمانی مهیا کرد که شوت بسیار بد این بازیکن به راحتی توسط مدافعین نفت دور شد.
دقیقه ۴۵+۴: اشتباه بزرگ سعید مهری در پشت محوطه جریمه نفت، منجر به خلق یک ضد حمله برای میهمان شد که ضربه امیرحسین کریمی از پشت محوطه جریمه را رضایی با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.
دقیقه ۴۸: حرکت خوب مهدی قایدی از سمت چپ و حرکت در عرض او، با یک شوت فنی همراه شد که مجد کرمانشاهی آن را با واکنشی دیدنی دور کرد.
دقیقه ۵۴: یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه، با دفع ناقص سعیدی فر همراه بود و توپ مقابل پیمان رنجبری قرار گرفت که ضربه بد او از بالای دروازه خالی استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۵۸: پاس فوق العاده رضاوند به ارسلان مطهری رسید و این بازیکن در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با یک شوت محکم و روی پا، دروازه کرمانشاهی را تهدید کرد که این سنگربان با واکنشی دیدنی، توپ را دور کرد.

دقیقه ۷۹: روی یک حرکت انفرادی دیدنی، گودرزی ابتدا با یک دریبل سرپا، رافائل سیلوا را از پیش رو برداشت و وارد محوطه جریمه شد که شلیک محکم و روی پای این بازیکن، به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۸۴: ارسال دیدنی گودرزی از سمت چپ، با واکنش سینا سعیدی فر همراه شد و گلر آبی‌ها این توپ را دفع کرد.

حواشی:


* ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال به دلیل محرومیت، این بازی را از روی سکو‌های استادیوم آزادی تماشا می‌کند. ژائو آبرئو و علی شیخ الاسلام آنالیزور‌های این تیم، او را همراهی می‌کنند.
* هنگام ورود کاروان استقلال، زبیر نیک نفس و سیدحسین حسینی دو مصدوم تیم ساپینتو، با لباس شخصی در ورزشگاه حاضر شدند.
* بازیکنان نفت مسجدسلیمان زودتر از آبی‌ها برای گرم کردن وارد زمین شوند و دقایقی بعد دروازه‌با‌ن‌های استقلال به همراه بهزاد غلامپور برای گرم کردن به زمین رفتند.
* بهزاد غلامپور هنگام تمرین دروازه‌بان‌های این تیم به برخی از هواداران روی سکو به خاطر صحبت‌هایشان در مورد نحوه گرم کردن دروازه‌بان‌ها تذکر داد.
* علی امیری از کادرمدیریتی باشگاه استقلال در ورزشگاه حاضر شد.
* در ابتدای بازی هواداران استقلال با شعار رضای آقای گل، سرمربی نفت مسجدسلیمان را تشویق کردند.
* پس از گل اول استقلال در دقیقه ۵ توسط آرش رضاوند، ساپینتو با گره کردن مشت‌هایش روی سکو‌های ورزشگاه به شادی در کنار همراهانش پرداخت.
* پس از سرنگونی حسین شنانی در محوطه جریمه استقلال، عنایتی و سایر نیمکت نشینان نفت به این صحنه معترض بوده و اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.
* در دقیقه ۴۹ یکی از بازیکنان نفت درون محوطه جریمه سرنگون شد که حاج ملک اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و این مسئله با اعتراض شدید نیمکت نشینان نفت همراه شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار