گوناگون

چگونه ورزش کردن را شروع کنیم؟

چگونه ورزش کردن را شروع کنیم؟

پارسینه: ورزش منظم یکی از بهترین کار‌هایی است که می‌توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

فوایدی که ورزش کردن مداوم می‌تواند بر بدن و سلامتی شما داشته باشد، به سرعت مشاهده و احساس می‌شود. با این حال، انجام تمرینات ورزشی در روال زندگی، عزم زیادی می‌خواهد و پایبندی به آن در دراز مدت مستلزم نظم و انضباط است. اگر قصد شروع ورزش را دارید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، این مطلب برای شما مناسب است و با تمام چیز‌هایی که باید برای پایبندی به شروع این روال بدانید را ارائه دادیم.


چرا باید ورزش کنیم؟

ورزش استحکام و قدرتی
ورزش کردن منظم سلامت شما را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد، مزایای اصلی آن شامل کمک برای دستیابی و حفظ وزن بدن، توده عضلانی سالم و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن است. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که ورزش می‌تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد، سلامت روان شما را تقویت کند، به خواب بهتر کمک کند و حتی زندگی جنسی شما را بهتر کند. ورزش می‌تواند به شما در حفظ سطح انرژی خوب کمک کند چرا که ورزش قدرتمند است


انواع متداول ورزش


ورزش کردن انواع مختلفی دارد، از جمله ایروبیک، قدرتی، کالیستنیک، HIIT، بوت کمپ، انعطاف پذیری و ثبات که می‌توانید آن‌ها را به صورت جداگانه یا ترکیبی انجام دهید.

۱. هوازی؛ هسته اصلی هر برنامه تناسب اندام باید شامل نوعی حرکت مداوم باشد. به عنوان مثال می‌توان به شنا، دویدن و رقصیدن اشاره کرد.
۲. استحکام - قدرت؛ این تمرینات به افزایش قدرت و قدرت عضلانی کمک می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به تمرینات مقاومتی، پلایومتریک، وزنه برداری و دوی سرعت اشاره کرد.
۳. کالیستنیک؛ این حرکات معمولاً بدون تجهیزات باشگاه با استفاده از گروه‌های عضلانی بزرگ انجام می‌شود. آن‌ها با سرعت هوازی متوسط ​​انجام می‌شوند. از این گروه می‌توان به لانژ، نشستن، فشار و کشش اشاره کرد.
۴. تمرین تناوبی با شدت بالا (HIIT)؛ این نوع تمرین شامل تکرار دوره‌های کوتاه تمرینات با شدت بالا و به دنبال آن تمرینات با شدت کم یا دوره‌های استراحت است.
هوازی
۵. کمپ‌های بوت؛ این مدار‌ها مبتنی بر زمان بندی و با شدت بالا هستند که تمرینات هوازی و مقاومتی را ترکیب می‌کنند.
۶. تعادل یا ثبات؛ این تمرینات برای تقویت عضلات و بهبود هماهنگی بدن طراحی شده اند. پیلاتس، حرکات تای چی و تمرینات تقویت کننده هسته از این نوع هستند.
۷. انعطاف پذیری؛ این نوع تمرینات به ریکاوری عضلات، حفظ دامنه حرکتی و جلوگیری از آسیب کمک می‌کند یوگا یا حرکات کششی عضلانی فردی در این دسته از ورزش‌ها قرار دارند.

تمام فعالیت‌های فوق را می‌توان به صورت جداگانه یا ترکیبی انجام داد. نکته مهم این است که کاری را انجام دهید که برای شما بهتر است و از آن لذت ببرید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار