گوناگون

کارنامه نگران‌کننده مهاجم جدید پرسپولیس

کارنامه نگران‌کننده مهاجم جدید پرسپولیس

پارسینه: پس از جدایی یورگن لوکادیا مهاجم هلندی تیم پرسپولیس، مدیران این باشگاه به فکر جذب مهاجم جدید خارجی افتادند و در نهایت یک برزیلی را جایگزینش کردند.

تحریریه پارسینه- مهدی علیاری: لئاندرو پریرا مهاجم تازه‌وارد پرسپولیس که به احتمال زیاد از بازی بعدی این تیم در چارچوب مسابقات لیگ برتر مقابل آلومینیوم اراک می‌تواند شاگردان یحیی گل‌محمدی را همراهی کند، در شرایطی به این تیم پیوسته که سال‌های اخیر روندی نزولی را سپری کرده است.

نگاهی به کارنامه عملکرد مهاجم جدید پرسپولیس به ویژه طی سال‌های گذشته مشخص می‌کند، لئاندرو پریرا از سال ۲۰۲۰ به این‌سو سیر نزولی داشته و احتمالا با خروج از فضای فوتبال در ژاپن و سفر به خاورمیانه در فکر اوج‌گیری دوباره در سن ۳۱ سالگی است.

مهاجم خوش‌هیکل و بلندبالا


مهاجم جدید پرسپولیس متولد شهر Araçatuba با جمعیتی قریب به ۲۰۰هزار نفر در فاصله ۵۳۲ کیلومتری شمال غربی ایالت سائوپائولو برزیل است. این بازیکن بلندقامت، ۱۹۰ سانتی‌متر قد و ۷۶ کیلوگرم وزن دارد که مشخص می‌کند فوتبالیستی متناسب و چابک است و روی توپ‌های هوایی قدرت سرزنی بالایی دارد.

فقط نوک حمله بوده!


او از ابتدای فوتبال رسمی‌اش در سال ۲۰۱۲ در پست فوروارد و سنترفوروارد فوتبال بازی کرده و راست‌پاست. او که در همان برزیل فوتبالش را استارت زد تا همین چندوقت پیش در جی‌لیگ ژاپن، همواره در نوک پیکان خط حمله باشگاه‌هایی که در آن‌ها توپ زده به میدان رفته است.

ناکامی در بلژیک و بازگشت به وطن


پریرا فوتبال حرفه‌ای خود را از سال ۲۰۱۲ در برزیل استارت زد و تا سال ۲۰۱۵ در کشور خودش حضور داشت. او اولین‌بار با راهیابی به لیگ بلژیک طعم لژیونر شدن را چشید. پریرا در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ به تیم کلوب بروژ پیوست، اما بعد از ۱۷ بازی برای این تیم طی ۶۶۰ دقیقه حضور در ترکیب تیم اروپایی هیچ گلی نزد تا ضمن داشتن قرارداد به‌عنوان بازیکن قرضی تا زمانی که راهی ژاپن شد دوباره به برزیل برگردد و آن‌جا توپ بزند.

تنها ۶ گل در فصل ۲۰۱۹ جی لیگ


ورود پریرا به لیگ فوتبال ژاپن یا همان جی‌لیگ در سال ۲۰۱۹ رقم خورد. او با پیوستن به تیم ماتسوموتو یاماگا در فصل اول حضورش در ۱۲ بازی تنها دو گل در نیم‌فصل برگشت رقابت‌های ژاپن به ثمر رساند. پریرا سپس در نیم‌فصل دوم ۲۰۱۹ به تیم سانفرس هیروشیما پیوست و در ۹ بازی ۴ گل زد.

بهترین فصل گلزنی پریرا


فصل ۲۰۲۰ اوج درخشش پریرا در سال‌های اخیر بود. او در آن فصل در ۲۶هفته حضور در ترکیب تیم هیروشیما ۱۵ گل به ثمر رساند که میانگین ۱٫۷ گل در هر بازی را برای این بازیکن برجای گذاشت. ۱٬۸۳۲ دقیقه حضور در ترکیب این تیم، این فرصت را ایجاد کرد تا بهترین آمار گل‌زنی این بازیکن در طول دوران فوتبالش (از ۲۰۱۲ تا امروز) را در همان فصل بر جای بگذارد.

اوزاکا فریب ۱۵ گل را خورد!


اما افول دوباره پریرا از سال ۲۰۲۱ استارت خورد! این بازیکن پس از درخشش در تیم هیروشیمایی مورد توجه مدیران باشگاه گامبای شهر اوزاکا قرار گرفت و به این تیم پیوست. اما پریرا به رغم حضور در ۲۴ بازی تنها ۵ گل در طول فصل به ثمر رساند! این در حالی بود که ۱٬۳۱۵ دقیقه در ترکیب این تیم به میدان رفت، اما با میانگین «هر ۲۶۳ دقیقه یک گل» آمار ضعیفی از خود بر جای گذاشت.

باز هم افت در سال دوم!


روند نزولی این بازیکن در فصل ۲۰۲۲ (فصل پیش) هم ادامه داشت و پریرای برزیلی در ۲۳ بار حضور در ترکیب تیم گامبا اوزاکا تنها موفق شد ۴ گل بزند! او فصل قبل ۱٬۰۱۲ دقیقه برای تیم ژاپنی در زمین بازی حضور داشت که از این تعداد در ۱۱ بازی از ابتدا در ترکیب اصلی بود و در ۱۲ مسابقه به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شد.

ناکام مطلق در جام حذفی!


او در این مدت در جام حذفی نیز برای تیم‌های مختلف بازی کرده، اما آخرین گل او در این مدل تورنمنتی به فصل ۲۰۲۰ (سه فصل پیش) و دوران حضورش در تیم هیروشیمایی برمی‌گردد. دیداری که هم‌تیمی‌های پریرا مقابل یوکوهاما با نتیجه دو بر صفر برنده شدند و پریرا گل دوم تیمش را در دقیقه ۴۷ به ثمر رساند.

گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا


پریرا در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا همراه با تیم گامبا اوزاکا در ۶ بازی به مدت ۱۹۲ دقیقه در میدان حضور داشت و موفق شد دو گل نیز به ثمر برساند. این گل‌ها در مرحله گروهی به ثمر رسید که یکی از آن‌ها در بازی گامبا مقابل تامپینس رُورز سنگاپور بود که تیم ژاپنی با نتیجه دو بر صفر برنده شد. گل دوم پریرا نیز در بازی مقابل تیم چیانگرای یونایتد تایلند بود که بازی با تک‌گل این مهاجم با تساوی یک بر یک در خانه حریف به پایان رسید.

آخرین گل پریرا در تابستان روئید


اما از آخرین گلی که مهاجم تازه‌وارد پرسپولیس به ثمر رسانده ۴ ماه و ۱۰ روز سپری شده است. این بازیکن آخرین بار در دیدار تیم گامبا اوزاکا در خانه «ویسل کوبه» تک‌گل تیمش را به ثمر رساند. این مسابقه در چارچوب هفته سی‌ام جی‌لیگ برگزار شد که هم‌تیمی‌های پریرا با نتیجه دو بر یک به میزبان خود باختند. پریرا در دقیقه ۵۵ گل اول بازی را به ثمر رساند، اما هم‌تیمی‌هایش نتوانستند از این گل به خوبی مراقبت کنند، چون در دقایق ۸۳ و سوم وقت‌های تلف‌شده دو گل خوردند و باختند. از آن تاریخ ۲۷ شهریور ماه سال جاری) تاکنون این بازیکن موفق به گلزنی در هیچ دیداری نشده است.

گزارش آخرین مصدومیت پریرا


آخرین مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ در پاییز سال گذشته بوده است. او ابتدا در نوامبر ۲۰۲۱ به علت آسیب‌دیدگی از ناحیه همسترینگ ۱۰ مسابقه تیمش را از دست داد، ولی دوباره به میادین برگشت، اما بعد از ۹ روز (۵ دسامبر ۲۰۲۱) دوباره از همان ناحیه مصدوم شد تا ۱۸ روز دیگر هم از مسابقات دور بماند و در آن مدت نیز ۳ بازی دیگر تیم گامبا اوزاکا را از دست داد تا بدین ترتیب ۱۳ مسابقه فصل گذشته تیمش را از دست داده باشد.

دستمزد هنگفت مهاجم ۹۰۰هزار یورویی


مهاجم تازه‌وارد پرسپولیسی‌ها در سایت ترانسفرمارکت با قیمت ۶۰۰ هزار یورو ارزش‌گذاری شده است. این در حالی است که قیمت این بازیکن ۵ سال پیش (حول و حوش سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸) تا ۲٫۵میلیون یورو نیز افزایش یافت و، اما حالا این بازیکن ۳۱ ساله که در نمودار عملکردش هم سقوط را طی کرده، با احتساب قیمت هر یورو ۴۴٬۰۰۰ تومان چیزی در حدود ۲۷میلیارد تومان برای یک فصل بازی در تیم پرسپولیس هزینه روی دست مدیران این باشگاه گذاشته است. ناگفته نماند بسیاری از اوقات قیمت‌های ترانسفرمارکت تخمینی بوده و دقیق نیستند.

ضمنا قرارداد این بازیکن تا نهم تیر ماه سال ۱۴۰۲ به مدت یک فصل و نیم است و با افزایش نصف این مبلغ برای نیم‌فصل جاری لیگ بیست‌ودوم، احتمالا پریرا با ۹۰۰هزار یورو معادل رقم حدودی ۴۰میلیارد تومان به عضویت پرسپولیس درآمده است، اما منابع خبری نزدیک به این باشگاه رقم کل قرارداد او برای ۱٫۵ فصل را همان ۶۰۰هزار یورو عنوان می‌کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار