گوناگون

فولاد ۱ - ۰ پرسپولیس/ سرخپوشان با باخت در صدر ماندند+ حواشی و دقایق حساس

فولاد ۱ - ۰ پرسپولیس/ سرخپوشان با باخت در صدر ماندند+ حواشی و دقایق حساس

پارسینه: تیم فوتبال فولاد خوزستان توانست با درخشش خرید جدید خود در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل خود به برتری دست پیدا کند.

این مصافی کلاسیک میان صدرنشین لیگ برتر و تیم فوتبال فولاد خوزستان است که با خرید‌های جواد نکونام در پنجره زمستانی امیدوارانه به نیم فصل دوم مسابقات نگاه می‌کند.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، گولسیانی، دانیال اسماعیلی فر، علی نعمتی، سینا اسدبیگی، میلاد سرلک، مهدی ترابی، وحید امیری، امید عالیشاه و محمد عمری

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب فولاد:

کریستوفر کنت، مهدی شیری، ساسان انصاری، حمید بوحمدان، احسان پهلوان، روبرتو تورس، عارف آقاسی، امین هزباوی، سعید واسعی، سینا مریدی و سعید آقایی

سرمربی: جواد نکونام

شرح گل
فولاد خوزستان (۱-۰): در دقیقه ۲۳ ارسال دقیق احسان پهلوان کمی آنطرف‌تر از تیرک دوم به تورس رسید و این بازیکن اسپانیایی مهارت خود را نشان داد و با یک بغل پای سرضرب دروازه علیرضا بیرانوند را باز کرد.

گل اول فولاد توسط تورس

خوشحالی بازیکنان فولاد

گل اول فولاد به پرسپولیس

دقایق حساس:

دقیقه ۳۵: ضربه سر سعید آقایی روی ارسال ضربه ایستگاهی تورس با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۴۶: توپ ربایی احسان پهلوان از علیرضا بیرانوند و اشتباه این دروازه بان در خروج از دروازه سبب شد تا فولاد در موقعیت بسیار خوبی در برای گلزنی قرار بگیرد، ولی ارسال بازیکن فولاد خوزستان از دهانه دروازه با ضربه سر مدافعین پرسپولیس بیرون کشیده شد.

دقیقه ۹۰: ضربه سر شیخ دیاباته با فاصل چه زباد از بالای دروازه فولاد خوزستان به اوت رفت.

دقیقه ۳+۹۰: ضربه بسیار خوب بازیکن فولاد از روی ضربه ایستگاهی با واکنش بهتر از علیرضا بیرانوند به بازی برگشت داده شد تا پرسپولیس همچنان در بازی بماند.

دقیقه ۵+۹۰: ارسال دقیق مهدی ترابی با ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی در حال ثبت گل اول پرسپولیس بود که واکنش بسیار خوب کریستوفر کند مانند این اتفاق مهم شد.

دقیقه ۵+۹۰: پرسپولیسی‌ها که برای جبران گل تساوی جلو کشیده‌اند با شود محکم وحید امیری از پشت محوطه جریمه در آستانه رسیدن به گل بودند که ضربه این بازیکن با فاصله کمی راهی اوت شد.

حواشی:

*پیراهن مشکی جواد نکونام سبب شد تا داور بابت کمک به داورش روی خط آفساید به این مربی تذکر بدهد. با این حال سرمربی فولاد خوزستان با همان رنگی که از ابتدای بازی برتن داشته، همچنان از کنار خط شاگردانش را هدایت می‌کند.

*در بیست دقیقه ابتدایی شاهد بازی آرامی از سوی هر دو تیم بوده‌ایم و موقعیت آنچنانی روی دروازه بیرانوند و کنت ایجاد نشده است.

* تنها تغییر ترکیب پرسپولیس، ورود مهدی ترابی به جای وحدت حنانوف است.
* روبرتو تورس ستاره لالیگایی فولاد اولین بازی خود را انجام می‌دهد.
* سینا مریدی یک روز پس از انتقال به فولاد، در ترکیب اصلی قرار گرفته است.

*با خروج علی نعمتی از زمین مسابقه، وحید امیری یک خط عقب رفت تا عمری در کنار دیاباته دو مهاجم تیم در ادامه مسابقه بشوند.

*موعود بنیادی‌فر در آخرین ثانیه‌های وقت‌های قانونی مسابقه به دلیل اعتراض یکی از اعضای کادر فنی فولاد را با کارت زرد جریمه کرد.

*نیمه دوم دیدار پرسپولیس و فولاد خوزستان به دلیل سخت‌گیری‌های داوود رفعتی ناظر مسابقه با چند دقیقه تاخیر آغاز شد و سرانجام با کارت زرد داور مسابقه موعود بنیادی فر به جواد نکونام این قاعده خط شد

*اعتراض‌های ادامه دار کادرفنی فولاد خوزستان روی خطایی که داور مسابقه به سود پرسپولیس اعلام کرده بود سبب شد که یکی دیگر از اعضای تیم میزبان هم کارت زرد بگیرد.

*شاگردان جواد نکونام در ابتدای شروع نیمه دوم عملکرد بهتری داشتند و در ۵ دقیقه ابتدایی دو سه موقعیت خوب گلزنی ایجاد کردند که هیچ کدامشان به ثمر نرسید.

*اعتراض‌های مکرر جواد نکونام کار دستاین مربی داد و با تصمیم موعود بنیادی‌فر و دادن کارت زرد دوم این مربی باید ادامه مسابقه تیمش را از روی سکو‌ها تماشا کند.

*کارت زردی که داور مسابقه پس از اخراج نکونام به امین حزباوی داد سبب شد تا بار دیگر درگیری در این مسابقه دیده شود و این بار بازیکنان دو تیم بودند که برای ثانیه‌هایی ثانیه‌هایی با یکدیگر به مشاجره پرداختند.

*۲۰ دقیقه از نیمه دوم دیدار فولاد خوزستان و پرسپولیس در ورزشگاه فولاد آرنا سپری شده و به جز چند موقعیت ابتدایی این نیمه که توسط تیم میزبان ایجاد شد، به دلیل درگیری‌های پر تعداد موقعیت ویژه دیگری در مسابقه دیده نشده است.

*اعتراض‌های نیمکت نشینان دو تیم به عملکرد داور مسابقه ادامه دارد و این بار افشین پیروانی سرپرست پرسپولیس بود که با کارت زرد بنیادی‌فر جریمه شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار