گوناگون

بازیکنان فوتبال فقط توی زمین راه می‌روند

بازیکنان فوتبال فقط توی زمین راه می‌روند

پارسینه: پارسینه: پیشکسوت استقلال بازیکنان لیگ نسبت به پولی که می‌گیرند بازدهی ندارند.

به گزارش پارسینه به نقل از فرارو، پرونده نیم فصل اول استقلال با کسب ۲۷ امتیاز و حضور در مکان چهارم جدول مسابقات بسته شد؛ پرونده‌ای که پر بود از انتقادات جور واجور و نارضایتی هوادارانی که جلوی باشگاه استقلال برای اعتراض به هیأت مدیره این تیم تجمع کرده بودند. کارشناسان فوتبال بر این عقیده هستند که ساپینتو با وجود پانزده هفته از لیگ برتر نه شاگردانش را خوب شناخته و نه به یک ترکیب واحد رسیده است. تغییر چند باره خطوط از دفاع تا حمله نشان از این عدم شناخت دارد. به همین دلیل هم بعد از بازی استقلال و تراکتور شایعه شد ساپینتو به زودی بار و بنه‌اش را جمع می‌کند و به پرتغال برمی‌گردد. واقعیت اما این است که فعلاً حتی به ظاهر هم که شده مسئولان استقلال از ساپینتو حمایت کرده‌اند و نیم فصل دوم هم قرار است با همین مربی ادامه دهند. نیم فصلی که با پنج امتیاز کمتر از پرسپولیس باید به امید لغزشی از جانب شاگردان یحیی باشند تا شاید از رقیب پیشی بگیرند. در خصوص اتفاقات نیم فصل اول استقلال با مهدی فنونی‌زاده همکلام شدیم. این پیشکسوت استقلال هم مانند سایر قدیمی‌های این تیم اصلاً از عملکرد استقلال راضی نیست!


عملکرد استقلال در نیم فصل اول را چطور ارزیابی می‌کنید؟

عملکرد استقلال نسبت به فصل گذشته ضعیف بود. استقلال در نیم فصل امسال به اندازه تمام فصل پیش گل خورد و این نشان می‌دهد استقلال نسبت به فصل گذشته افت کرده و شرایطش خوب نبوده است.


خیلی‌ها بر این باور هستند که فصل پیش حضور گابریل پین باعث موفقیت استقلال شد


من هم چنین عقیده‌ای دارم. پین ایتالیایی بود و خیلی خوب توانسته بود به استقلال نظم دفاعی دهد. فصل پیش سر تمرین استقلال که می‌رفتم؛ می‌دیدم که دفاع‌ها و هافبک‌های دفاعی استقلال زیر نظر پین کار می‌کنند. شما ببینید سیاوش یزدانی فصل پیش به یزدانی فصل جاری اصلاً شباهتی دارد؟ اگر قرار باشد در فصل جاری برای این بازیکن از ۱۰۰ نمره‌ای در نظر بگیریم ۲۰ هم نمی‌گیرد. دفاع تیمی استقلال امسال ضعیف شده است.

استقلال این روزها شرایط خوبی را پشت سر نمی‌گذارد، نظر شما چیست؟


درست است، تیمی که بخواهد قهرمان شود باید بازی‌های رو در رو را مقابل رقبا ببرد یا اگر بازی خانگی نبود، مساوی کند. استقلال در این زمینه اصلاً خوب کار نکرده است. استقلال بعد از جام جهانی از چهار بازی فقط پنج امتیاز گرفت و این نشان می‌دهد بعد از جام جهانی ضعیف شده است. متأسفانه این مسأله واقعیت دارد که استقلال بعد از جام جهانی افت کرده. فکر می‌کنم بازیکنان خسته‌اند. شما نگاه کنید کدام بازیکنان استقلال خسته هستند و بد بازی می‌کنند؟ حسینی و چشمی دو ملی‌پوش استقلال در چند بازی اخیر هم خسته هستند و هم اصلاً خوب بازی نکردند. حسینی که فکر می‌کند دینامیت به طرفش پرتاب می‌کنند چنان دستش را می‌کشد! در حالی که خیلی راحت می‌تواند توپ را دفع کند.

افت حسینی به خاطر نداشتن رقیب جدی در تیم نیست؟


این هم می‌تواند درست باشد. گلر تنها باشد و احساس خطر نکند افت خواهد کرد. اما من باز هم می‌گویم شرایط جام جهانی باعث شد تا ملی‌پوشان دچار خستگی و افت شوند و از نظر روحی شرایط خوبی بعد از این مسابقات ندارند.


به نظر می‌رسد که ریکاردو ساپینتو با وجود اینکه ۱۵ هفته از لیگ گذشته هنوز ترکیب مورد نظرش را پیدا نکرده است
من هم فکر می‌کنم نرسیده است چون هر بازی ترکیب متفاوتی دارد. ضمن اینکه مربی جنجالی است و فقط در زمین جنجال به پا می‌کند. اگر محروم نبود در بازی با تراکتور استقلال نمی‌باخت.

استقلال با ساپینتو آینده‌ای دارد؟


بعید می‌دانم موفق شود چون خیلی نوسان داشته است. البته این را هم بگویم بازیکنان هم بی‌تقصیر نیستند. بازیکنان به اندازه یک جراح مغز پول می‌گیرند اما در زمین راه می‌روند!

منبع: فرارو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار