گوناگون

استرالیا جواب محکمی به طالبان داد

استرالیا جواب محکمی به طالبان داد

پارسینه: فدراسیون کریکت استرالیا روز جمعه از تصمیم هماهنگ اتخاذ شده برای لغو سه مسابقه پیش رو با تیم افغانستان دفاع کرد.

به گزارش پارسینه، مسئولان فدراسیون کریکت استرالیا روز پنجشنبه اعلام کرده بودند که تیم ملی این کشور در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده علیه زنان توسط طالبان در سه مسابقه برنامه‌ریزی شده مقابل تیم ملی افغانستان در ماه مارس شرکت نمی‌کنند.

به گزارش فرانس‌پرس، این مسابقات قرار بود ماه مارس آینده در کشور امارات عربی متحده برپا شود که بدین ترتیب با تصمیم کانبرا لغو خواهد شد.

استرالیا پیش‌تر نیز در واکنش به مسائل حقوق بشری و بویژه وضعیت زنان در افغانستان اقدام به لغو دیدارهای دوستانه با تیم ملی این کشور کرده بود.

فدراسیون کریکت افغانستان نیز در واکنش به این تصمیم که با هماهنگی دولت استرالیا گرفته شده آنرا «تاسف‌بار» توصیف کرده است.

در بیانیه مطبوعاتی فدراسیون کریکت افغانستان بدون اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در حقوق زنان و یا ممنوعیت ورزش زنان از سوی طالبان، تصمیم فدراسیون کریکت استرالیا در لغو این مسابقات «غیر منصفانه و تعجب‌آور» خوانده شده است.

مسئولان فدراسیون کریکت افغانستان همچنین در این بیانیه تاکید کرده‌اند که تصمیم یاد شده «تبعات منفی به همراه خواهد داشت.»


به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیک هاکلی، رئیس فدراسیون کریکت استرالیا روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای، دفاع از اصول بنیادین حقوق بشر را خارج از چارچوب سیاست دانست و تصریح کرد که اقدامات اخیر تحمیل شده علیه زنان توسط طالبان باعث اتخاد چنین تصمیمی از سوی کشورش شده است.

وی سپس یادآور شد که بازیکنان افغان همچون راشد خان که در لیگ حرفه‌ای کریکت استرالیا مشغول به فعالیت هستند همچنان از حمایت فدراسیون برخوردارند.

این در حالیست که راشد‌خان، بازیکن برجسته کریکت افغانستان از تصمیم مسئولان فدراسیون کریکت استرالیا در لغو دیدارهای پیش رو مقابل تیم ملی کشورش انتقاد کرده است.

راشد خان که از چهره‌های شناخته‌شده ورزش کریکت در جهان به شمار می‌رود همچنین گفته است که آینده خود را در لیگ «بیگ باش» استرالیا «به طور جدی» مورد بررسی قرار می‌دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار