گوناگون

واکنش تمسخرآمیز به حذف یک تیم از جام جهانی + عکس

واکنش تمسخرآمیز به حذف یک تیم از جام جهانی + عکس

پارسینه: محمد الکعبی، خبرنگار قطری، بار دیگر در توییتی طعنه‌آمیز به بازیکنان آلمان خبرساز شد.

همشهری آنلاین نوشت: تیم ملی آلمان شب گذشته در سومین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نتیجه ۲-۴ برابر تیم ملی کاستاریکا به پیروزی رسید.

اما این پیروزی برای صعود از مرحله گروهی و حضور در مرحله یک هشتم جام جهانی ۲۰۲۲ کافی نبود و آنها برای دومین دوره متوالی با حذفی زودهنگام از مسابقات جام جهانی روبرو شدند.

این موضوع باعث شد که الکعبی که پیش از این نیز با توییت‌هایش خبرساز شده بود، بار دیگر کنایه سنگینی به تیم ملی آلمان بیاندازد که به سیاست‌های قطر در زمینه‌های حقوق بشری اعتراض داشت و این موضوع را در طول این مسابقات ابراز کرده بود.

آنها در اولین دیدارشان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تصمیم گرفتند در زمان گرفتن عکس تیمی دست‌شان را روی دهان‌شان بگذارند تا اعتراضی نمادین به این موضوع کرده باشند، اتفاقی که به هیچ وجه به مذاق قطری‌ها خوش نیامده بود.

الکعبی پس از پایان بازی شب گذشته و حذف شاگردان هانسی فلیک از مرحله گروهی با انتشار این عکس نوشت: «پرچم‌هایتان را پشت سر جا نگذارید!»

واکنش تمسخر آمیز به حذف آلمان از جام جهانی

بیش از ۱۵۰ هزار نفر این توییت را پسندیدند و ۴۲ هزار نفر نیز آن را بازنشر دادند. همچنین بیش از ۵۰۰۰ نفر نظرات موافق یا مخالف‌شان را در زیر این توییت ابراز کردند.

او همچنین توییت جنجالی دیگری را با عکسی مشابه و با پیام «بدون گاز، بدون جام جهانی» منتشر کرد که به مشکل تامین انرژی احتمالی اروپا به دلیل حمله روسیه به اوکراین اشاره داشت.

فرح علی، خبرنگاری آفریقایی که در آمریکا زندگی می‌کند نیز به موج حمایت از قطر پیوست و در پاسخ به توییت الکعبی نوشت: «روز خوبی داشته باشی، آلمان. حالا می‌توانید دستتان را هر جایی که دوست دارید قرار دهید.»

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار