گوناگون

کانادا ۱ - مراکش ۲، پسران صحرا باج نمی‌دهند

کانادا ۱ - مراکش ۲، پسران صحرا باج نمی‌دهند

پارسینه: در دو نیمه متفاوت مراکش به دیدار کانادا رفت و در نهایت موفق شد پیروز شود. آن‌ها در گروهی که بلژیک هم در آن حضور داشت به همراه کرواسی به مرحله حذفی صعود کردند

به گزارش پارسینه؛ مراکش در بازی اول کاری کرد کارستان و کرواسی فینالیست دوره قبلی را با تساوی بدون گل متوقف کرد. ارزش این تساوی زمانی مشخص می‌شود که بدانیم کرواسی در ۶ دیدار پیش از آغاز جام علاوه بر بازی کردن دروازه حریفان، تنها در مقابل فرانسه به تساوی رضایت داده بود و در ۵ دیدار دیگر پیروز از زمین خارج شده بود. معجزه و شگفتی مراکش در دیدار با هازارد و رفقا خلق شد. شاگردان ولید رگراگی علاوه بر اینکه در دو بازی ابتدایی دروازه خودشان را بسته نگه داشتند، با ارائه بازی هوشمندانه موفق شدند دو بار دروازه بلژیک را باز کنند تا تمام معادلات و پیش‌بینی‌ها بهم بریزد. شیرآهن کوه‌مردان ِ کوه‌های اطلس، تنها ۹۰ دقیقه با شب زنده داری پیروزی فاصله دارند و کافیست در دیدار امروز دروازه خود را بسته نگه دارند تا با تساوی هم، به دور بعدی صعود کنند.

کانادا بعد از بازی دوم در گروه، پرواز برگشت را با تاریخ دقیق رزرو کرد. آنها با دو شکست بدون شک از جام خداحافظی می‌کنند و این بازی برایشان جنبه تشریفاتی دارد. انگیزه اصلی در بازی امروز برای کشور برگهای افرا نه صعود بلکه کسب اولین امتیاز تاریخ در جام‌جهانی به عنوان یک ملت است. دیویس در پیامی ویدئویی از مردم کانادا برای دلگرمی‌ها قدردانی و به آنها وعده صعود از گروه را در خانه و جام بعدی را داد. "ما آمدیم و ثابت کردیم به این سطح از فوتبال تعلق داریم." دیویس در ویدیو به مخاطبین گفت و با توجه به بازی شجاعانه کانادا مقابل کرواسی و بلژیک آنها شایسته احترام هستند. شاگردان جان هردمن امروز برای آزار مردان صحرا پا به زمین می‌گذارند چون اولین امتیاز تاریخ در جام‌جهانی برای آنها به اندازه صعود شیرین و خواستنی‌ست.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه F
ورزشگاه: الثمامه (دوحه) - ساعت ۱۸:۳۰ - تماشاگر:
داور:رافائل کلاوس (برزیل)/ کمک‌ها: رودریگو فیگوردو و دنیلو سیمون (برزیل)/ داور چهارم: یوشیمی یاماشیتا (ژاپن)/ داور ویدیویی: خولیو باسکونیان (شیلی)

تیم ملی کانادا:

میلان بورجان، آلیستر جانستون، کمال میلر، استیون ویتوریا، سم آدکاگبه، جاناتان اوزوریو، مارک آنتونی کایه، تاجون بوچانان، جونیور هویلت، آلفونسو دیویس، جاناتان دیوید
سرمربی: جان هردمن

گزارش زنده، کانادا ۰ - مراکش ۲

تیم ملی مراکش:

یاسین بونو، نایف اکرد، رومان سایس، اشرف حکیمی، نصیر مرزاوی، سفیان امرابط، عزالدین اوناحی، عبدالحمید صابیری، حکیم زیاش، سفیان بوفال و یوسف النصیری
سرمربی: ولید رگراگی

گزارش زنده، کانادا ۰ - مراکش ۲

گل های بازی:گل کانادا

لحظات حساس:

دقیقه ۳+۴۵: روی ضربه ایستگاهی حکیم زیاش پشت توپ قرار گرفت. ارسال بلند او در محوطه جریمه به النصیری رسید و او به زیبایی دروازه را باز کرد، اما داور به دلیل حضور بازیکن مراکش روی خط دید دروازه‌بان، گل را مردود اعلام کرد.

حاشیه:

* ترکیب مراکش که در دو دیدار اخیرشان مقابل کرواسی و بلژیک مشابه بود، امروز فقط یک تغییر برابر کانادا داشته که عبدالحمید صابیری جانشین سلیم املاح، هافبک میانی این تیم شده است.

* یوسف النصیری حالا اولین بازیکن مراکشی با رکورد دو گل در دو جام جهانی است.

* پزشک ورزشگاه الثمامه از طرف فیفا دکتر زهره هراتیان پزشک ایرانی است.

* جانی اینفانتینو در ورزشگاه حضور دارد و این بازی را از نزدیک می‌بیند.

* در دقیقه ۳۵ بازی به دلیل مشکل در لوازم الکترونیکی داور برای یک دقیقه دیدار را متوقف کرد.

* صدمین گل این جام با گل به خودی به دست آمد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار