گوناگون

فیفا‌؛‌ فوتبال را سیاسی نکنید!

فیفا‌؛‌ فوتبال را سیاسی نکنید!

پارسینه: تلاش مذبوحانه عده‌ای خائن، اما به ظاهر دلسوز و خیر خواه مردم ابران که با همراهی برخی کشور‌های غربی از جمله انگلیس، ایتالیا، اکراین و .. به دنبال کنار گذاشته شدن تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی بودند با شکست مواجه شد!

سید مهدی فاطمی| این ماجرا از آنجا آغاز شد که برخی ایرانیان مقیم خارج از کشور با راه اندازی کارزاری تبلیغاتی مشغول تهیه طومار و جمع آوری امضا برای تعلیق فدراسیون فوتبال و حذف تیم ملی از جام جهانی ۲۰۲۲ شدند. به دنبال این رویکرد خائنانه و ضد ایرانی، کشور‌های ذینفع ایتالیا و انگلیس هم صدا با جمع کنندگان امضا همه توان خود را برای متقاعد کردن فیفا به خواسته غیر منطقی و نامشروع شان به کار بردند. اتحادیه فوتبال اکراین هم قضیه پهپاد‌های ایرانی در جنگ روسیه علیه این کشور را بهانه کرد و رسما از فیفا حذف ایران را خواستار شد. اما در نهایت همه این تیر‌ها با بیانیه پنج شنبه اینفانتینو که تیم‌های حاضر را به پرهیز از سیاسی کاری دعوت کرده است به سنگ خورده و تلاش بد خواهان مردم و تیم ملی ایران ناکام ماند.

همانگونه که در مطالب قبلی گفته شد، « تیم ملی یک استثناست » و باید حساب تیم‌های ملی ورزشی به خصوص تیم ملی فوتبال را از دیگر قضایا جدا کرد.. ملی پوشان همواره در مسابقات مختلف نمایندگان ملت بوده و هستند.

در رقابت‌های مختلف بین المللی شاهد حضور تماشاگران ایرانی زیادی در حمایت و پشتیبانی از نمایندگان ورزش مان بوده ایم. ایرانی‌هایی با افکار و عقاید مختلف و شاید تعلق خاطر و وابستگی به جریان‌هایی مخالف نظام داخل، اما عاشق ایران و سربلندی و افتخار وطن.

بازتاب مثبت برگزاری سوپر جام و رفتار قابل ستایش بازیکنان استقلال در استادیوم خالی از تماشاگر کرمان که به دل دوست و دشمن نشسته و تحسین اکثر قریب به اتفاق فوتبالی‌ها را بر انگیخت نشان داد فوتبال بدون تماشاچی و شادی گل و هیاهوی همیشگی هم می‌تواند به نقش و تکلیف تاریخی و اجتماعی خود عمل کند. وقتی جامی تشریفاتی محل اتحاد و همدلی آبی‌ها و قرمز‌های جدید و قدیم شده و هواداران، پیشکسوتان، بازیکنان و مربیان تیم رقیب که تا چندی پیش حتی تحمل اعلام یک اوت به نفع حریف دیرینه را نداشتند پست‌ها و پیام‌های تبریک برای قهرمانی استقلال می‌گذارند یعنی فوتبال راه درستی را در مواجهه با اتفاقات اخیر انتخاب کرده است.

در روز‌هایی که حال مردم چندان خوب نیست و اخبار منفی و مشکلات و مسائل عدیده‌ای که زندگی عادی و رفاه و آسایش ملت را از آنان گرفته است حضور تیم ملی در جام جهانی می‌تواند اندک تغییری در این فضای تاریک به‌وجود آورده و هیجان و لبخند را روی صورت یخ کرده و مایوس و مبهوت مردم بنشاند. این کمترین حق مردم ایران است که تحت هیچ شرایطی نباید از آن‌ها گرفته شود.

آن به اصطلاح ایرانی‌های خارج نشین که بر آتش کنار گذاشته شدن تیم ملی از جام جهان دمیدند یا ایرانی نیستند یا مسیر شان را اشتباه می‌روند. شرکت تیم ملی در جام جهانی قطعا هزینه‌های مادی و غیر مادی زیادی را روی دست دولت ایران خواهد گذاشت. از ویترین و تریبونی که در اختیار مخالفان قرار خواهد گرفت تا فرصت جمع شدن دوباره مردم در خیابان‌ها به بهانه تیم ملی فوتبال!

بیانیه رئیس فیفا که حتی به بررسی خواسته نامتعارف بدخواهان تیم ملی هم نپرداخت اگر چه قابل پیش بینی بود، اما خیانت آن به اصطلاح ایرانی‌های پیگیر حذف تیم ملی هرگز از اذهان فوتبال دوستان ایرانی پاک نشده و نام آن‌ها برای همیشه در زمره خائنین به ایران و مردم در دفتر تاریخ پر افتخار این سرزمین ثبت خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار