گوناگون

صعود قاطع دادمرز و محمدی به فینال کشتی فرنگی امیدهای جهان

صعود قاطع دادمرز و محمدی به فینال کشتی فرنگی امیدهای جهان

پارسینه: نمایندگان اوزان ۵۵ و ۶۳ کیلوگرم ایران با شکست تمامی رقبای خود راهی فینال رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان شدند.

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در اسپانیا، در ادامه رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، پویا دادمرز در ۵۵ و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم به ترتیب با برتری مقابل حریفان خود از رومانی و آذربایجان راهی دیدار فینال شدند.

به نقل از ایسنا؛ پویا دادمرز در دیدار نیمه نهایی وزن ۵۵ کیلوگرم این رقابت‌ها برابر دنیس می‌های از رومانی با نتیجه قاطع ۹ بر ۴ به برتری رسید و اولین فینالیست کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌ها نام گرفت. دادمرز فردا شب (سه‌شنبه) برای کسب مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان مقابل نیهاد گولوزاد از آذربایجان به میدان می‌رود.

دادمرز پیش از این در دور نخست با نتیجه سه بر یک احمت تاشکین اوغلو از ترکیه را مغلوب کرد. او در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه هشت بر یک نورزات کابدیرآخیموف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

ایمان محمدی، فرنگی‌کار وزن ۶۳ کیلوگرم ایران، نیز در دیدار نیمه نهایی مقابل ضیا باباشوف از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان با ارائه نمایشی برتر با نتیجه پنج بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد. او نیز سه‌شنبه برای کسب مدال طلای امید‌های جهان برابر گئورگی شوتادزه از گرجستان به میدان می‌رود.

محمدی پیش از این در دور نخست استراحت کرد. سپس شش بر یک احمد باقدودا از مصر را شکست داد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. او در این مرحله نیز مقابل ریوتو ایکیدا از ژاپن با نتیجه قاطع هفت بر یک به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

پیش از این در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه یک بر یک مغلوب مالخاس آمویان دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان از ارمنستان شد و باید منتظر حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال باشد تا بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها ادامه دهد.

همچنین در وزن ۸۷ کیلوگرم، ابوالفضل چوبانی در دور نخست با نتیجه سه بر یک کریستین زمپ از سوئیس را مغلوب کرد. او در دور دوم به مصاف موهیوتدین ساریجیجک از ترکیه رفت و در یک مبارزه سخت به پیروزی رسید و راهی یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله برابر ماکسات سایلاو از قزاقستان در حالیکه ۹ بر ۴ عقب بود ضربه فنی شد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. چوبانی نیز برای حضور در گروه بازنده‌ها باید منتظر صعود رقیبش به دیدار نهایی باشد، در غیر این صورت از دور رقابت‌ها کنار می‌رود.

همچنین در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، علی‌اکبر یوسفی، دارنده مدال طلای جهان در دور اول با نتیجه شش بر صفر پائول مورالس از مکزیک را مغلوب کرد، اما در دور دوم و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نمایشی دور از انتظار با نتیجه هفت بر ۱ مغلوب میخایلو ویشنیوتسکی، قهرمان جوانان جهان از اوکراین شد. یوسفی نیز باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار