گوناگون

بازی دراماتیک در آزادی/ رویارویی وریا غفوری با تیم سابقش

بازی دراماتیک در آزادی/ رویارویی وریا غفوری با تیم سابقش

پارسینه: در بازی استقلال و فولاد خوزستان باید نظاره‌گر دیدار وریا غفوری کاپیتان سابق آبی‌ها برابر تیم محبوبش باشیم.

تقابل استقلال و فولاد در روز جمعه می‌تواند جذابیت‌های خاص خودش را داشته باشد، تقابل جواد نکونام و مهدی هاشمی‌نسب که از محبوبیت خوبی در بین هواداران آبی‌پوش برخوردارند با تیم سابقشان جذابیت دارد با توجه به اینکه در فصل قبل استقلال موفق شد تا فولاد را دبل کند و در پایان جام قهرمانی را وریا غفوری بالا ببرد.

به نقل از ورزش سه؛ اما حال دراماتیک‌تر از هر دوئل و تقابلی باید نظاره‌گر دیدار وریا غفوری کاپیتان سابق آبی‌ها برابر تیم محبوبش باشیم. کاپیتانی که فصل قبل کاملا بالای سر برد، اما علی‌رغم جدایی فرهاد مجیدی او نیز از جمع آبی‌ها کنار گذاشته شد و فولاد انتخاب این بازیکن برای ادامه فوتبالش بود.

وریا غفوری که خیلی دیر و در اردوی پایانی در تهران به جمع فولادی‌ها اضافه شده بود برای رسیدن به فرم ایده‌آل نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایرین در شروع لیگ داشت. او در دیدار نخست برابر صنعت نفت حدود ۲۰ دقیقه به بازی رفت، دیداری که با تساوی بدون گل به پایان رسید.

غفوری، اما خیلی زود و در هفته دوم برابر پرسپولیس به ترکیب رسید، اما در پستی به جز دفاع راست! او به عنوان وینگر راست در میدان حضور یافت تا به همراه مهدی شیری سمت راست فولاد را بسازند، اما در دقیقه ۶۷ جای خود را به پاتوسی داد تا ساسان انصاری به عنوان وینگر راست بازی کند و پاتوسی به عنوان هافبک نفوذی در ترکیب منتخب جواد نکونام حاضر شوند. دیداری که بازهم با تساوی بدون گل اتمام یافت.

وریا هفته سوم، چهارم و پنجم را از روی نیمکت آغاز کرد و تنها در برابر سپاهان و مس رفسنجان در دقیقه ۷۰ به میدان آمد. در دیدار برابر مس رفسنجان یک فرصت ایده‌آل برای تیمش ساخت، اما آیاندا پاتوسی تنها چند سانتی‌متر کم آورد تا سانتر تیز غفوری را به گل برتری تیمش تبدیل کند. کاپیتان سابق استفلال در دیدار قبل برابر مس کرمان نیز از ابتدا و در پست وینگر راست قرار گرفت و البته در جریان مسابقه چندین بار با مهدی شیری جابه‌جایی پست داشت تا در پست سابقش نیز قرار بگیرد، اما این جابه‌هایی آنقدر نبود که بخواهد عملکرد درخشان غفوری در پست دفاع راست را تکرار کند.

او حالا در حالی باید مقابل تیم سابقش استقلال قرار بگیرد که مشخص نیست به مانند دیدار قبل به عنوان بازیکن اصلی در ترکیب نکونام قرار خواهد گرفت یا به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌آید و البته سوال دوم این است که آیا وریا در صورت حضور درمیدان در پست محبوبش یعنی مدافع راست توپ می‌زند یا وینگر تیمش خواهد بود تا احتمالا برابر ابوالفضل جلالی مدافع چپ استفلال بازی کند. با توجه به حضور مهدی شیری و مجتبی نجاریان در سمت راست خط دفاعی به نظر می‌رسد شانس اصلی حضور در ترکیب اصلی مهدی شیری باشد و وریا غفوری برای حضور در ترکیب باید با دیگر وینگر‌های تیمشان بجنگند، موضوعی که جواد نکونام پیش از شروع لیگ در کنفرانس خبری آن را مطرح کرد که وریا غفوری را برای پستی به جز دفاع راست به لیست تیمش اضافه کرده است.

فولاد با ۱۰ امتیاز و یک‌بازی کمتر باید روز جمعه دیدار خودش را در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال ۱۳ امتیازی قرار بدهد، دیداری که دیگر مدعیان به دنبال تساوی آن هستند، اما هر دو تیم حاضر در میدان برد می‌خواهند. دیدار عاشقانه و شاید انتقام جویانه وریا غفوری و استقلال که باید تا روز جمعه منتظر دیدنش بشینیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار