گوناگون

با دستیاران خارجی کی‌ روش آشنا شوید+ تصاویر

با دستیاران خارجی کی‌ روش آشنا شوید+ تصاویر

پارسینه: کارلوس کی‌روش تمام همکاران مورد اعتمادش را به تهران می‌آورد تا کادرفنی تیم ملی در جام جهانی قطر را تشکیل دهند.

در حالی‌که هنوز تکلیف دستیاران ایرانی سرمربی پرتغالی ایران مشخص نشده، کارلوس کی‌ روش ، سرمربی جدید تیم ملی ایران که به‌زودی وارد تهران خواهد شد، کادری متشکل از دستیاران سابق خودش در تیم‌های مختلف از جمله تیم ملی ایران، تیم ملی کلمبیا و تیم ملی مصر را در تیم ملی ایران کنار هم جمع خواهد کرد تا او را در هدایت تیم ملی در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ همراهی کنند.
به نقل از ورزش سه؛ در ادامه این مطلب به معرفی دستیاران خارجی کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران می‌پردازیم؛

راجر د‌سا

سرمربی موزامبیکی که عمده دوران مربیگری‌اش را در تیم‌های آفریقای جنوبی پشت سر گذاشته، به عنوان دستیار اول کارلوس کی‌روش، به مانند مدت زمان حضور سرمربی پرتغالی در تیم ملی مصر، روی نیمکت ایران در جام جهانی حاضر خواهد شد. دسای ۵۷ ساله که در دوران بازی دروازه‌بان بوده، یک بازی ملی برای آفریقای جنوبی در کارنامه دارد و سابقه هدایت تیم‌های پلاتینیوم استارز، کیپ‌تاون آل استار و اورلاندو پیریتس را دارد. همچنین او در دوره حضور کی‌روش در آفریقای جنوبی به عنوان مربی گلر‌ها در کادر او حاضر بود.

با دستیاران خارجی کی‌ روش آشنا شوید+ تصاویر

الکساندر لوپز

مربی دروازه‌بانی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های ۲۰۱۹ بار دیگر به همراه کارلوس کی‌روش به تهران می‌آید تا گلر‌های تیم ملی را به آمادگی کامل برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ برساند. لوپز که پیش از تیم ملی ایران در بن‌یاس و الشعب امارات کار کرده بود، پس از تیم ملی ایران هم در کویت اف‌سی مشغول به کار بود و در ادامه کارش را در گینه بیسائو دنبال کرد و حالا در کنار کی‌روش بخشی از کادرفنی تیم ملی ایران در جام جهانی خواهد بود.

با دستیاران خارجی کی‌ روش آشنا شوید+ تصاویر

ریکاردو سیلوا

مربی ۴۵ ساله پرتغالی که به‌عنوان بدنساز در کادر کارلوس کی‌روش حاضر خواهد بود. او که پیش از این سابقه کار در پورتو را داشته، در راه مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ افریقای جنوبی به‌عنوان بدنساز تیم ملی بولیوی مشغول به کار بود و در جریان برتری معروف ۱-۶ آن‌ها برابر آرژانتین هم روی نیمکت این تیم حاضر بود. او در ادامه کارش را در ویتنام و عمان ادامه داد و در جریان قهرمانی عمان در مسابقات جام خلیج فارس ۲۰۱۸ هم به عنوان بدنساز کنار آن‌ها بود.
با دستیاران خارجی کی‌ روش آشنا شوید+ تصاویر
ژائو پیکسیرو

آنالیزور جدید تیم ملی ایران یکی از دستیاران سابق کی‌روش در تیم ملی ایران و در ادامه تیم ملی کلمبیا بود. پیکیسرو که سابقه کار به عنوان آنالیزور در تیم فوتبال بنفیکا و همینطور رده‌های سنی این باشگاه را در کارنامه دارد، پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ به کادر کی‌روش در ایران اضافه شد و تا پایان جام ملت‌ها کنار این سرمربی پرتغالی بود. در ادامه هم به همراه کی‌روش به کلمبیا رفت و به عنوان آنالیزور با تیم ملی این کشور همکاری کرد.

با دستیاران خارجی کی‌ روش آشنا شوید+ تصاویر

مایکل موریرا

فیزیوتراپ سابق تیم ملی ایران در کادرفنی کارلوس کی‌روش، بار دیگر در اردوی تیم ملی حاضر خواهد شد. او به همراه این سرمربی در تیم ملی کلمبیا هم مشغول به کار بود و در آخرین تجربه کاری به همراه سی‌کیو، در تیم ملی مصر فعالیت می‌کرد. او پیش از حضور در تیم ملی ایران، در تیم پاکوش دفریرا و آلیادوس لوردلو پرتغال سابقه کار داشته است.
با دستیاران خارجی کی‌ روش آشنا شوید+ تصاویر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار